Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 23:12, 09 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)
Ja się szczerze przyznam, że nigdy nie zwracałam uwagi na te robaczki zwane opuchlakami, prócz tego stadium larwalnego , które bytuje w korzeniach. Dorosłe może i widywałam, ale uznawałam za nieszkodliwe żuczki. Dopiero opisy walki z nimi tutaj zmobilizowały mnie do zapoznania się ze zdjęciami dorosłych owadów i oto wczoraj na mojej przepiękniej Queen of Sweden patrze, a tu dwa, naparzają się. Płatki podziurkowane. Ja potraktowałam z buta . Teraz widzę sporo tych dziurkowanych liści, ale chyba nie jest to zmasowany atak, na razie.


Ja trochę ochłonęłam, ale zdaję sobie sprawę, ze one już się rozlazły z tych cisów. Wcześniej ich nie miałam na pewno. Larwy bardzo rzucają się w oczy. Do tej pory oddychałam z ulgą, bo od czasu do czasu okazywało się, że znalazłam pędraka, a nie jak w pierwszej chwili mi się wydawało, opuchlaka. Swoją drogą pędraki są o wiele większe.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:13, 09 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
a ja czekam co tam u Ciebie, co ile masz perowskią ? czy zachodzą na siebie ?


Zrobiłam kilka fotek przez weekend i dziś, ale nie wiem czy dam jeszcze radę je wstawić.

Chyba co jakieś 120-140cm, nie stykają się.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:16, 09 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
Bede obserowala dokładnie koronki na moich lisciach, jesli będzie ich mało tzn ze nicienie sa skuteczne....
Jesli koronki znów się pojawią to ja się poddaje..... Truchleje o mój zywopłot cisowy.... Wreszcie zrównał sie z gabionami i ma 1,5 M wysokosci....

Zatem dam znac jaki efekt mojej walki. Planuje bowiem w siepniu kolejne lanie nicieniami aby skutecznie wytłuc nowe pokolenie larw....


No tak... ten żywopłot jest boski... Na pewno udało Ci się je ograniczyć. Wiem, jak systematycznie z nimi walczysz. Nie chcę nawet obliczać ile będę musiała wydać na nicienie i ile czasu zajmie mi ten zabieg...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:18, 09 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ivo napisał(a)

Witam bardzo proszę o podpowiedz jak szeroka jest rabata w miejscu gdzie rosną wiśnie umbry i w jakiej odległości od tuj są posadzone


Witaj Ivo, jutro to pomierzę i podam Ci dokładnie wymiary.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:56, 09 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Okolice długiego weekendu











____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 00:03, 10 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziś











____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 00:07, 10 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nie sądziłam, że w pierwszym roku tyle jeżówek zakwitnie i że będą takie dorodne





Nowa rabata wygląda jeszcze bardzo ubogo , ale już gotowa, jeszcze tylko kora.



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 06:14, 10 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Kłosownica szaleje a jeżówy zobaczysz na przyszły rok jakie potwory wyrosną
ML już nawet nie zazdroszczę co by nie pousychały

edit///
zapomniałam napisać, ze rabata z wiśniami wygląda obłędnie !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
beta 08:37, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagooo...cudne masz te rabaty....wszystkie ...bez wyjątku....uwielbiam....
buziaki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Kuba 08:44, 10 cze 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Jagodaa napisał(a)

co to?




Twoja nieobecność została tymi fotkami usprawiedliwiona bo narobiłaś się nieżle a efekt prac zachwycający

jak się nazywa ta trawka?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies