Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Zielona 12:11, 06 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
mimo wszystko spróbowałabym zadziałać dursbanem. Pogoda idealna, bo to gazowy środek i potrzebuje ciepła. Może choć część wyeliminuje.
Mathildis 12:45, 06 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Masz rację nie machaj, zbieraj siły na walkę Jak się przyłożysz to wygrasz, a że systematyczna i dokładna jesteś to nie mam złudzeń, na pewno się uda
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
waldek727 12:51, 06 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Zielona napisał(a)
mimo wszystko spróbowałabym zadziałać dursbanem.

A ja mimo wszystko zanim poleciłbym komuś zastosowanie wysoce toksycznego środka chemicznego w strefie przykorzeniowej cisów to wcześniej najpierw sam zapoznałbym się z treścią ulotki.

DURSBAN 480 EC jest środkiem owadobójczym w postaci koncentratu do
sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym
przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w rzepaku ozimym,
kapuście głowiastej, kalafiorze i brokule
. Na roślinie środek działa powierzchniowo
i wgłębnie. Środek Dursban 480 EC stosuje się używając opryskiwaczy polowych.

Środek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
asica 12:52, 06 cze 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Ja się szczerze przyznam, że nigdy nie zwracałam uwagi na te robaczki zwane opuchlakami, prócz tego stadium larwalnego , które bytuje w korzeniach. Dorosłe może i widywałam, ale uznawałam za nieszkodliwe żuczki. Dopiero opisy walki z nimi tutaj zmobilizowały mnie do zapoznania się ze zdjęciami dorosłych owadów i oto wczoraj na mojej przepiękniej Queen of Sweden patrze, a tu dwa, naparzają się. Płatki podziurkowane. Ja potraktowałam z buta . Teraz widzę sporo tych dziurkowanych liści, ale chyba nie jest to zmasowany atak, na razie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Madzenka 01:00, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998

czytam o walce......
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 08:18, 07 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
macham
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
katiaxx 09:32, 07 cze 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a ja czekam co tam u Ciebie, co ile masz perowskią ? czy zachodzą na siebie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Madzenka 10:19, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bede obserowala dokładnie koronki na moich lisciach, jesli będzie ich mało tzn ze nicienie sa skuteczne....
Jesli koronki znów się pojawią to ja się poddaje..... Truchleje o mój zywopłot cisowy.... Wreszcie zrównał sie z gabionami i ma 1,5 M wysokosci....

Zatem dam znac jaki efekt mojej walki. Planuje bowiem w siepniu kolejne lanie nicieniami aby skutecznie wytłuc nowe pokolenie larw....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konieczki 14:10, 09 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
waldek727 napisał(a)

A ja mimo wszystko zanim poleciłbym komuś zastosowanie wysoce toksycznego środka chemicznego w strefie przykorzeniowej cisów to wcześniej najpierw sam zapoznałbym się z treścią ulotki.

DURSBAN 480 EC jest środkiem owadobójczym w postaci koncentratu do
sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym
przeznaczonym do zwalczania szkodników ssących i gryzących w rzepaku ozimym,
kapuście głowiastej, kalafiorze i brokule
. Na roślinie środek działa powierzchniowo
i wgłębnie. Środek Dursban 480 EC stosuje się używając opryskiwaczy polowych.

Środek przeznaczony do stosowania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych


Też mam opuchlaki, też myślałam że zastosuje Durbasan, ale jak powiedziałam to mojej projektance to ta do mnie że to silnie rakotwórczy środek - dlatego chyba już zakazany. Więc odpuściłam. Ja mam posadzonych 59cisów - cóż wierzę w to że będzie ok. Szukam wrotycz i będę gnojówką działać. Kurde ogród ma służyć do odpoczynku i relaksu zielone uspokaja
____________________
Zielonym do góry... :)
ivo 14:20, 09 cze 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jagodaa napisał(a)
Aha! miałam coś różowego wkleić. Wybór najłatwiejszy na świecie - choć jeden - różowe mam w tej chwili tylko hortensje:


Witam bardzo proszę o podpowiedz jak szeroka jest rabata w miejscu gdzie rosną wiśnie umbry i w jakiej odległości od tuj są posadzone
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies