Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 22:09, 27 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przymiarki.

Jaką minimalną odległość muszę zachować między hortensjami a cisami? 70cm wystarczy? Wtedy między hortensjami, a brzegiem rabaty zostaje 110cm, rozplenica nie może wychodzić na trawnik.

Boję się, że rabata jest za wąska (230cm całość), a nie mogę jej wysunąć, bo będzie wystawać przed murek, a to chyba nie bardzo będzie.





Tu gdzie deska ma być ściana wodna (nie widać całej)



I szersza perspektywa



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 22:41, 27 maj 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jagoda, 230 cm to w/g mnie szeroka rabata i wszystko się zmieści. Jutro pomierzę jaką powierzchnie zajmuje teraz ta 4 letnia sadzonka stronga. Ale wszytsko zależy od wysokości cięcia, jeśli będziesz ciąć nisko, to nie będzie rosła wysoko. Ja w tym roku mocno swoją przycięłam, wycięłam część gałązek, żeby kwiaty większe rosły. Liście limonkowe trochę ściemnieją. Tylko - nie będziesz zwracać na nie uwagi, bo hortka będzie oblepiona kwiatami. Właściwie przez cały sezon, aż do jesieni.
Myślę, że doczekasz się wielu kwiatów już w tym roku, właściwie każdą gałązkę kończy kwiat. Wygląda mi , że rośliny zarówno moje, jak i Twoje są nieźle podpędzone, bo mają długaśne pędy. Ta która rośnie mi w ziemi jest bardziej zwarta, ma dużo sztywniejsze pędy. Więc będą się raczej w tym roku klimatyzować
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
lorka 22:11, 29 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Witaj,
Uff przyznam się,że przeczytałam cały wątek jakieś 4 wieczory haha..
przede wszystkim muszę powiedzieć,że tworzysz piękny ogród
mistrzostwo.
Jestem pod wrażeniem ogromu pracy fizycznej jaki wkładasz w ogród
Watek jest bardzo ciekawy, mnóstwo w nim praktycznych informacji.. bardzo dużo się nauczyłamDziękuję!
I oczywiście mam pytanie
Ponieważ planuję wymurować kilka murków hehe( mój niemąż oczywiście jeszcze nie wie
Ale chcę zacząć od takiego co mi zasłoni śmietnik( żeby szefa oswoić coby na zawał nie padł jak mu oznajmię ,że z tyłu ogrodu będzie więcej kiedyś
no w każdym bądź razie już sobie poszukałam bloczków betonowych.. takie są na 12 lub 14 cm szerokości..
I moje pytanie, bo chcę tak samo jak Ty zrobić fundament wiem już mniej więcej na jaką głębokość( 50-70cm), a jaki szeroki? na szerokość bloczka?czy szerszy? czy musi wystawać nad ziemię, czy można zrobić równo z poziomem ziemi?
Byłabym Tobie wdzięczna za odpowiedź
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Jagodaa 10:22, 30 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)
Jagoda, 230 cm to w/g mnie szeroka rabata i wszystko się zmieści. Jutro pomierzę jaką powierzchnie zajmuje teraz ta 4 letnia sadzonka stronga. Ale wszytsko zależy od wysokości cięcia, jeśli będziesz ciąć nisko, to nie będzie rosła wysoko. Ja w tym roku mocno swoją przycięłam, wycięłam część gałązek, żeby kwiaty większe rosły. Liście limonkowe trochę ściemnieją. Tylko - nie będziesz zwracać na nie uwagi, bo hortka będzie oblepiona kwiatami. Właściwie przez cały sezon, aż do jesieni.
Myślę, że doczekasz się wielu kwiatów już w tym roku, właściwie każdą gałązkę kończy kwiat. Wygląda mi , że rośliny zarówno moje, jak i Twoje są nieźle podpędzone, bo mają długaśne pędy. Ta która rośnie mi w ziemi jest bardziej zwarta, ma dużo sztywniejsze pędy. Więc będą się raczej w tym roku klimatyzować


Tak, na pewno sporo nawozu dostały . Ja na razie nie będę z tym przesadzać w ich przypadku. Niech się dobrze korzenie rozprostują.

Ciąć mam zamiar nisko, z resztą wszystkie moje hortensje tak tnę. Spodziewam się, że w tym i pewnie przyszłym roku będą się pokładać, a później wzmocnią się.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:14, 30 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Lorka dziękuje za bardzo miła wizytę . Ostatnio trochę zwolniłam w ogrodzie, ale i tak to, co już zrobiłam bardzo mnie cieszy
Co do fundamentu, u mnie był trochę szerszy niż bloczek. Nawet chyba nie dałoby się wykopać tak idealnego rowka. Raczej nie wystaje ponad poziom ziemi, ale pamiętaj aby zrobić sobie izolacje miedzy fundamentem a bloczkami, aby mur nie nasiąkał od dołu woda.
Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
katiaxx 09:04, 31 maj 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
No właśnie Jagódko Kochana dziś weszłam na O. a w zasadzie od wczoraj widziałam że brakuje mi jednego wątku z plusiakami właśnie Twojego mam nadzieję że wszystko u Ciebie ok, jeśli zwolniłaś w ogrodzie to chociaż przespaceruj się z aparatem i wrzuć nam kilka fotek

edit : dodam jeszcze że zakupy mega wypasione
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Juzia 08:03, 01 cze 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38703
Posadzone?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 09:24, 02 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
No właśnie Jagódko Kochana dziś weszłam na O. a w zasadzie od wczoraj widziałam że brakuje mi jednego wątku z plusiakami właśnie Twojego mam nadzieję że wszystko u Ciebie ok, jeśli zwolniłaś w ogrodzie to chociaż przespaceruj się z aparatem i wrzuć nam kilka fotek

edit : dodam jeszcze że zakupy mega wypasione


Katia, wszystko ok, ale czasu brak. Strasznie mam dużo pracy w domowej i zawodowej, ogrodowa czeka...

Ale dziś przed pracą zrobiłam "wtrysk doglebowy" Dursbanu na skarpie z cisami, których nie zdecydowałam się wykopać i czyścić ręcznie. Nie wiem tylko, czy nie będzie nadmiernego upału...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:26, 02 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
Posadzone?


Nie Może przez weekend się uda. W sumie to 1h roboty, ale w tej jednej wolnej godzinie w zeszły czwartek zrobiłam oprysk moją zeszłoroczną mieszanką wybuchową Topsin+Mospilan . Uznałam, że ważniejsze zabezpieczenie przed grzybem wiśni pod murkiem, bo w zeszłym roku 2 straciły wszstkie liście około lipca
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:27, 02 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pozdrawiam wszystkich gorąco! Ostatnio mnie nie ma, ale obiecuję, że powrócę .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies