Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 22:04, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)

są takie usrojstwa brzęczące, nie wiem czy działąją ale wetknij w dziure moze zadziała i wygoni go


No właśnie podobno nie działa, albo działa na chwile i kret wraca. U mnie u sąsiadów nie widzę kretowin, teraz mi się skojarzyło, że po zimie miałam mini kopce dwa na samym końcu działki, a później mi się wydawało, że nornica, bo tunele tylko były...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:05, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
AlKa napisał(a)


Podobno działają, znajoma kupiła za 150 zł i skuteczne. Jedno ma jakiś tam zasięg ograniczony i trzeba kilka ich postawić, jak większy ogród.


Haha, to chyba od kreta zależy .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:06, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Tess napisał(a)
No tak się kreta łapie - wykopując go. Ale do tego trzeba cierpliwości. I czasu.
Ja swego czasu kupiłam pułapkę na krety. Dwa razy założyłam, dwa razy złapałam - raz kreta, raz nornicę - w tym samym kanale.

Taka: http://allegro.pl/pulapka-na-krety-nornice-kretolapka-lapka-kreta-i5212147083.html


Kupiłam , mam nadzieję, że jutro będzie... Tylko trochę się martwię, jak to będzie z odkrywaniem tego kanału, bo u mnie piaskowa ziemia się bardzo osypuje...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:07, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
To ja sobie taka łapkę na nornice kupie.....


Na nornice mam Normix, ich jakoś specjalnie nie żałuję...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:09, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Syla napisał(a)


Nie udało mi się bo nie próbowałam Pod trawnikiem mam siatkę p.kretom ale .... ale udało się jakiemuś komuś przelecieć na jednym odcinku i wybić dziury Reszta trawnika nie ruszona no to się to coś na rabaty przeniosło ... Moje rośliny piętrzą się ku górze , kretowisk i innych otworów dużo .... Machnęłam ręką ... na spacerze udeptuję


Na rabatach też udeptuję, ale trawnik nie dość, że lichy, bo słońce na tym odcinku bardzo grzeje, to jeszcze zagrożony kretem .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:12, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Syla napisał(a)
Jagoda , pamiętam Twoje małe roślinki ... Pięknie się to wszystko rozrosło , za kompozycje brawa od mła


Sylwia, a wiesz, że mnie trudno było uwierzyć, że w moim ogródku będą rośliny dobrze rosły? Słabą mam glebę. Obawiałam się, czy hortensje w następnym roku po posadzeniu też zakwitną , a tu kwitną, trawy rosną (oprócz Amazon Mist w tym roku)... tylko te szkodniki!

Cieszę się z Twojej wizyty i z tego, że pojawiłaś się znów na O.!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:13, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
bdan napisał(a)



Jagoda a może go zostawić

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5597-a-czasem-nie-na-temat?page=40#post_9


Danusiu... wiem, że on fajny, miły, pożyteczny... ale ja go nie chcę .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:13, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)
też o tym pomyślałam...albo krety abo opuchlaki, wyjedzą wszystkie to sobie pójdą a trawnika jeszcze nie zakąłdałaś to nie bedzie serce bolało az tak


go nie chcę go!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:16, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)


to kup a jak złapiesz coś za pierwszym założeniem to biegnij do mnei prędziutko i krzycz że to działa. bo juz mam dość korytarzy kopców i wyzartych roslin


A ja myślałam, że Ciebie się każde takie coś boi! i że nie masz niepożądanych gości, że jeszcze jak tak staniesz pod boki na tarasie, jak w avatarku, to wszystko ucieka, gdzie pieprz rośnie
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:18, 21 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)


ja ostnio na kłosownicowej kreta łapałam szedł praytycznei po wierzchu mięrzy korą ale jak zjarzył że go ścigam to już w norkę wskoczył i tyle go widziałam, nawwet mi języka nie zdążył pokazać (tak się spieszył)


Ano, poM mi mówił, że on szybko zasuwa i bardzo silny jest, bo kiedyś miał w ręku kreta, bardzo sprężysty.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies