Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Tess 11:48, 24 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Jagodaa napisał(a)


Dziś założyłam pułapkę, ciekawe z jakim rezultatem . Powinnam wykopać mniejszy dołek, na długość tej rurki, ale nie pomyślałam w pośpiechu o tym .






Jagoda, wiem tylko tyle, ile napisałaś i widzę tylko to, co pokazałaś, dlatego się pomądrzę, może zbędnie
Pułapkę zakłada się w kanale, którym chodzi kret. Trzeba poszukać takiego kanału. Powienien iść poziomo. Następnie odkopać ten kanał i oczyścić z ziemi na jakieś 20 cm w każdą stronę. chodzi o to, że jeśli kanał jest zawalony, to kret te nadmiary ziemi popycha przed sobą. I jeśli wepchnie tę ziemię do pułapki, to pułapka się zamknie i kret już w nią nie wejdzie. A dlaczego z obu stron? Bo nie wiadomo, z której strony nadejdzie
Miejsce wykopu i umiejscowienia pułapki przykryć czymś (ja używałam czarnej maty położonej na deckach), żeby w tunelu nadal ciemno było. I żeby przewiewu nie było. Bo jak kret zobaczy światło albo poczuje powietrze, to nie mam mowy, żeby tędy przeszedł. To mądrale są
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Karol99 14:05, 24 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jagodaa napisał(a)


Dziś założyłam pułapkę, ciekawe z jakim rezultatem . Powinnam wykopać mniejszy dołek, na długość tej rurki, ale nie pomyślałam w pośpiechu o tym .







U mnie te pułapki bardzo dobrze się sprawdzają, jednak musi być włożona idelanie jak biegnie kopiec bo od razu kret wyczuje że coś jest nie tak.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Madzenka 20:37, 24 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
jazzy napisał(a)

Jest też podobne

Przyjdzie taka chwila, kiedy stwierdzisz, że wszystko jest skończone. To właśnie będzie początek.

Czy coś w tym stylu




To chyba tylko we własnym grobie....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Jagodaa 22:10, 24 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
O której wychodzą opuchlaki? Wróciłam z przeglądu i nic nie było. Może nie wiem, jak ich szukać?

Kret ryje niestrudzony jego z kolei śledzi aktualńie poM
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ewa004 22:37, 24 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Spróbuj mojego sposobu, zobaczysz że podziała
U mnie kreta nie ma ☺
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
AlKa 22:51, 24 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Walka z kretem trwa, mam nadzieję, że sie złapie.
Ja dzis potknęłam się okopiec i zauważyłam że podkopał rośliny.
Byłou mnie sporo chrabąszczy majowych to pewnie inwazja pędraków sie szykuje.
Masakra z tymi robalami.
____________________
pora na zmiany
Asisko_2005 23:25, 24 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
ja walczę z nornicami,wlewam do ich kanałów śmierdzący płyn.Ja czuję go siedząc na tarasie, to te wrednoty też powinny czuć.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
bleebla 00:07, 25 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
U mnie opuchlaki ok 22 widać.
____________________
Aga - Mała eLeczka
Gabrysia_ 08:48, 25 lip 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Piękny łan jeżówkowy
____________________
Juzia 09:07, 25 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
Wczoraj nie miałam jak się zwlec na obchód, ale przedwczoraj byłam przed 22 i już cholery były na trzmielinie.
Dzisiaj raczej pójdę...jak kręgosłup znów nie odmówi

A gdzie szukałaś?
Masz trzmielinę chyba na froncie...idź tam sprawdź
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies