Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

AlKa 15:56, 20 lip 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
siakowa napisał(a)

są takie usrojstwa brzęczące, nie wiem czy działąją ale wetknij w dziure moze zadziała i wygoni go


Podobno działają, znajoma kupiła za 150 zł i skuteczne. Jedno ma jakiś tam zasięg ograniczony i trzeba kilka ich postawić, jak większy ogród.
____________________
pora na zmiany
Tess 16:07, 20 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
No tak się kreta łapie - wykopując go. Ale do tego trzeba cierpliwości. I czasu.
Ja swego czasu kupiłam pułapkę na krety. Dwa razy założyłam, dwa razy złapałam - raz kreta, raz nornicę - w tym samym kanale.

Taka: http://allegro.pl/pulapka-na-krety-nornice-kretolapka-lapka-kreta-i5212147083.html
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Madzenka 18:51, 20 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
To ja sobie taka łapkę na nornice kupie.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kuba 19:05, 20 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Jagodaa napisał(a)
Ale ja go nie chcę zabić!!!


a co chcesz z nim zrobić?sąsiadowi oddać?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Jagodaa 20:01, 20 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Znów mi zwiał, dwa razy wyłaził . Kupuje łapkę wieczorem, chce go wypuścić na laki z dala od domu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Syla 20:56, 20 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jagodaa napisał(a)
Czy komuś z Was się to udało?

W sobotę, idąc na przegląd moich Varellek, zauważyłam, że ziemia na jednym z krecich kopców porusza się . Puściłam się galopem po szpadel, musiałam jeszcze otworzyć zamek, więc gdy zaatakowałam, oczekiwanego rezultatu nie było. Przyznam, że bałam się wbić szpadel, bo mimo wszystko kreta uszkodzić nie chiałam.

Spędziłam tak ok 2h . Ziemia poruszyła się jeszcze 3 razy, w tym samym miescu raz i dwa w innym. Niestety nie udało mi się go wykopać. poM wyśmiał mnie, że tą metodą kreta na pewno nie złapię. Później czytałam w necie, że ktoś tak właśnie krety wykopuje, tylko wymaga to cierpliwości.



Nie udało mi się bo nie próbowałam Pod trawnikiem mam siatkę p.kretom ale .... ale udało się jakiemuś komuś przelecieć na jednym odcinku i wybić dziury Reszta trawnika nie ruszona no to się to coś na rabaty przeniosło ... Moje rośliny piętrzą się ku górze , kretowisk i innych otworów dużo .... Machnęłam ręką ... na spacerze udeptuję
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 21:00, 20 lip 2015


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jagoda , pamiętam Twoje małe roślinki ... Pięknie się to wszystko rozrosło , za kompozycje brawa od mła
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
bdan 07:49, 21 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Jagodaa napisał(a)
Znów mi zwiał, dwa razy wyłaził . Kupuje łapkę wieczorem, chce go wypuścić na laki z dala od domu.



Jagoda a może go zostawić

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5597-a-czasem-nie-na-temat?page=40#post_9
siakowa 07:51, 21 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
też o tym pomyślałam...albo krety abo opuchlaki, wyjedzą wszystkie to sobie pójdą a trawnika jeszcze nie zakąłdałaś to nie bedzie serce bolało az tak
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
malkul 07:53, 21 lip 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Madzenka napisał(a)
To ja sobie taka łapkę na nornice kupie.....


to kup a jak złapiesz coś za pierwszym założeniem to biegnij do mnei prędziutko i krzycz że to działa. bo juz mam dość korytarzy kopców i wyzartych roslin
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies