Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 12:58, 31 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
wczoraj zrobiłam nową rabatę (póki co jest posadzona na włóknienie, do czasu gdy zrobię obrzeża, zdejmę włokninę i posypię korą), ale zupełnie nie wiem kiedy to nastąpi - czasu brak



posadziłam tu większość roslin już swoich z podziału starych, więc darmowych


po bokach są miskanty hinjo, turzyce ice dance, żurawki marmolade, i kupione: lawendy, trzmieliny i bordowy hibiskus o ponoć ogromnych kwiatach



mój M. wykosił nisko trawnik - zrobiło się już uroczo...


dziś planuję podzielić trawę Variegatus, bo przez dwa lata bardzo mocno się rokrzewiła i rozosła na rabacie

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:00, 31 lip 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
przeglądając zdjęcia z prac ogrodowych znalazłam zdjęcie ogrodu z początku maja, kiedy zaczynaliśmy przywracac porządek po układaniu kostki



masakryczny bałagan


i zdjęcie z wczoraj


błogi spokój i relaks

jeszcze tylko ten rok trochę więcej pracy w ogrodzie, bo ciągle zakładamy rabaty, siejemy trawę i nie za wiele czasu mamy na inne rzeczy - w przyszłym roku tylko zabiegi pielęgnacyjne i wszystko spokojnie, na luzie....


a to przed domem 2 lata temu:


i zdjęcie obecnie:


widać ogrom pracy jaki został włożony w przywrócenie porządku no i jeszcze trochę pracy przed nami.....


pozdr przeogromnie szczęśliwa
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 14:03, 31 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W tej macie to Ice Dancery mają żadne szanse na rozłogi...a ty na więcej Ice Dancerów
Powiedz mi, czemu boisz się pociągnąć jedną, długą rabatę wzdłuż tui? Tylko takie wysepki ci wychodzą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
safikey 08:46, 07 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Toszka wszystko wiąże się z brakiem czasu, trochę koncepcji, ale w przyszłym roku może o tym pomyślę? wiesz trochę dużo mam tych rabat a pomiędzy wyznaczonymi rabatami rosną bzy i krzewusza i rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dosadzić kilka roślin, zrobić obrzeża i od żywopłotu z pęcherznic do domu pociągnąc jedną długą rabatę

w przyszłym roku zrobimy to wspólnie - zimą zaplanuję jakies fajne rozwiązanie oczywiście z waszą pomocą

pewnie wyjdzie coś takiego...
ale planowanie dopiero zimą
Toszka jak zwykle niezastapiona


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 09:13, 07 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
w wolnej chwili (na których brak ciągle narzekam ) udało mi się podzielić i przesadzić trawę - chyba trzcinnik, bo przez dwa lata mimo rośnięta w miednicy bardzo mocno się rozkrzewił i urosły mi przeogromne wiechy..



rosadziłam je, a było ciężko, bo zbite były mocno i podzieliłam na 4 karpy - trochę rozdam, bo trzeba się dzielić a jedną cześć posadzę w to samo miejsce i jedną przed dom pomiędzy rosliny, zacznę dziś robić również porządki we wrzosowisku - tam mam do przesadzenia również turzyce przed dom





dzis reszta prac...

acha obiecałam synkowi, że wrzucę jego akrobacje na trampolinie na bloga...


to nasz mały szopen (włosy a poza tym gra na pianinie) oraz od niedawna fascynat karate
to nasza starsza pociecha...

uciekam do pracy, miłego dnia



____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
MamaMagda 09:40, 07 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
safikey napisał(a)


acha obiecałam synkowi, że wrzucę jego akrobacje na trampolinie na bloga...


to nasz mały szopen (włosy a poza tym gra na pianinie) oraz od niedawna fascynat karate
to nasza starsza pociecha...

uciekam do pracy, miłego dnia





zdolny chlopak!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
safikey 13:07, 11 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kilka tygodni temu podcięłam boczne pędy w jałowcach Limeglow i pieknie się zagęściły w środku




cyprysik Filiformis niezmiennie ciągle mi się podoba


a cypryski Lane ma niezwykły kolor - ach te cyprysy



uwielbiam mój ogródek...

w sobotę mama podarowała mi sadzonki bergeni sercowatej, rudbekii i ziemowity i już szukam dla nich miejsca
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:57, 20 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
minęło juz kilka dni odkąd ostatni raz cos pisałam...

cały czas os robimy na działeczce, najpierw zabrałam się za remont we wrzosowisku, zabrałam miskanty a dosadziłam wrzosy i wrzośce







pozostały jedynie rozsadzone turzyce

zlikwidowalismy kolejny raz pompowany basen - znowu pekł i juz sumiennie obiecalismy sobie, że w przyszłym roku kupimy porządny rozporowy a pod basen ułozymy kostkę, bo zostało jej trochę z układania podjazdu


więc działamy ostro

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
popcorn 18:43, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
ale masz kawał działki!
Toszka dobrze radzi, jak już się zabierasz, to zrób jedną dużą porządną rabatę, wzdłuż tujek. Bo kawałki masz, no i rośliny w trawniku.. poprzenosiłabym na rabatę Wrzosów masz sporo i ładnych, spore wrzosowisko by wyszło! Na wiosnę bym je podzieliła i posadziła na przodzie, a za nimi brzozy i trawy, miskanty i rozplenice. I już spory kawałek rabaty pod tujkami gotowy miejsce słoneczne, bo wrzosy nie lubią cienia...

A na jesień jeszcze, posadziłabym w miejscach docelowych drzewa - za rok już będą większe. A rabaty możesz sobie robić po kolei. (drzewa - buki, klony, katalpę?, wiąza - sadziłabym co kilka-kilkanaście metrów w odległości ok 1,5-2m od tujowego żywopłotu. Z czasem pociągniesz dookoła trawnika, wzdłuż tujek 2,5-3m rabatę (ten wąż coś za blisko tujek położyłaś

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
safikey 15:18, 28 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
popcarol - myślę o tym intensywnie i może w przyszłym roku już znajdę na to czas.. dzieki za dobrą radę

na razie zajmują nas inne rzeczy:

dzieciakom zrobiliśmy i pomalowaliśmy piaskownię - tylko zamontowac i zabawa jest


na bramie wjazdowej zamontowany został napęd do bramy, nareszcie


a ja przy ładnej pogodzie zabrałam się za podcinanie żywopłota z pęcherznic



kupiłam sobie akumulatorowe nożyce do żywopłotu, niduże, bo nieduże, ale nareszcie nie męczę się sekatorem

skończyłam już, ale zdjęć jeszcze nie zrobiłam - dużo pracy w pracy
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies