Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, który ciągle zmieniam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, który ciągle zmieniam

Jag_58 09:20, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
AgnieszkaW napisał(a)
Ja też się załapałam na tę słodką wnusiową fotkę

Aguś miłego dnia buziaki
____________________
Jagoda
Jag_58 09:24, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
asiach napisał(a)
I jesień u Ciebie też widać.
Jabłuszek wzięłam - mus zrobiłam i słoiczki stoją w spiżarni - dziękuję
Do ciasta zimą jak znalazł


A wnuczka widzę drugi raz - cieszę się, że załapałam się, zaglądam i cieszę się, że nie przegapiłam takiej okazji - piękny i słodziudki bobas buziaki ślę

Asiu jakie ładne przetwory spiżareczka pęka w szwach ale zima jak znalazł
Za miłe słowa pod adresem moich skarbów dziękuję serdecznie
Miłego dnia Asiu i dla wszystkich odwiedzających Buziolki
____________________
Jagoda
Jag_58 09:47, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mala_Mi napisał(a)
Jabłuszka rozdajesz, a ja tak daleko

Ale piękny słodziak... zrekompensował tę niedogodność. A ile ma włosków.. wygląda jak przystojny mężczyzna, a nie łysolek Jakoś tak bardziej podobają mi sie dzieci któe maja włosy.... piękny jest.. i masz rację, ze sie chwalisz Super, że na focię sie złapałam

Anek faktycznie mały słodziak ...i jak na razie ..odpukac jest ok .śpi dobrze lubi wisiec na cycku ....chłopaki tak mają hahah ..pierwszy wnusio był blondynek a wygladał jak łysolek teraz mała ładne włoski ale jasne ,ten ciemny ..zobaczymy ... każdy inny .. i dobrze
Szkoda ,ze tak daleko mieszkasz ,jabłuszek opór ,chętnie sie dzielę
pozdrówka i miłego dnia Anek buziolki
Czytałam o Jotce strasznie mi przykro ,nie znałam Jej ale powiem szczerze ,ze czuje sie jakby Ktoś bardzo blisko dla mnie odszedł ,takie życie ,pieknego ogrodu tam w niebie Jej nie zabraknie
____________________
Jagoda
Jag_58 09:48, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Katkak napisał(a)
Ale numer Rzeczywiście podobne są Bąble do siebie . Dzięki Jagódko i jeszcze raz gratulacje

Kasiu prawda ,ze podobni teraz nich Bąbelki słodko i zdrowo rosną miłego dnia Kasiulek buziaczki x3
____________________
Jagoda
bdan 09:50, 10 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Jagódko witam z rana. U mnie dylematy co na warzywno-owocowej rabacie na wiosnę ewentulanie posadzić. Jak coś masz i polecasz niezawodnego, albo czyms się zraziłaś i nie warto to napisz proszę
Jag_58 10:38, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
bdan napisał(a)
Jagódko witam z rana. U mnie dylematy co na warzywno-owocowej rabacie na wiosnę ewentulanie posadzić. Jak coś masz i polecasz niezawodnego, albo czyms się zraziłaś i nie warto to napisz proszę

Danusiu ja polecam maliny Polana ,kwitna do mrozów ,maja duże smaczne owoce a wiosną ścinasz do zera bo wypuszcza nowe i owocuja na tegorocznych pędach nie za bardzo sie rozłażą ,ale mój M całe poletko ,które mam wymiar 2x2 m wkopał na głębokość może pół metra blachę ,zeby mimo wszystko gdzieś malina nie polazła i na razie sie sprawdza
nie polecam poziomek ,nie dość ,ze nie nadaja się na przetwory ( mają gorzki posmak ) to sieja sie niemiłosiernie ,
czarna porzeczka obowiązkowo
borówki ale podłoże musi być kwaśne
agrest ale krzak ,zielony i czerwony
i jak masz ciepłą wystawkę to winogrono
co do warzyw to ja warzywnika nie lubię ,mam go bo mam ale nie mam do niego serca nie przechowuję zadnych warzyw na zimę ,zjadamy na bieżąco i tyle

____________________
Jagoda
bdan 10:45, 10 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Skopiowałam sobie, bo potem nie odnajdę. Dziękuję bardzo. Juz 3 opinie pozytywne za malinami Polana
A ten agrest, czarną porzeczkę przycinasz jakoś?
Jag_58 10:48, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
bdan napisał(a)
Skopiowałam sobie, bo potem nie odnajdę. Dziękuję bardzo. Juz 3 opinie pozytywne za malinami Polana
A ten agrest, czarną porzeczkę przycinasz jakoś?

Generalnie to wycina sie gałęzie które juz marnie owocują ,w to miejsce wypusci nowe i tym samym odmładzasz krzew ,ale to tak co2- 3 lata )
____________________
Jagoda
Kasya 10:52, 10 wrz 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42816
Wszystkie maliny się przycina wiosną ?
Ja mam odmianę Polka. Najpierw zaowocowała troszkę na starych niskich pedach
A potem wypuściła bardzo wysokie pędy na których teraz obficie owocuje.
Czy na wiosnę to trzeba wszystko nisko ściąć ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Jag_58 11:07, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Kasya napisał(a)
Wszystkie maliny się przycina wiosną ?
Ja mam odmianę Polka. Najpierw zaowocowała troszkę na starych niskich pedach
A potem wypuściła bardzo wysokie pędy na których teraz obficie owocuje.
Czy na wiosnę to trzeba wszystko nisko ściąć ?

Kasiu nie wiem jak jest z innymi odmianami ,kiedys miałam taką co sie usuwało pędy które owocowały a zostawiało sie nie owocujace bo one owocowały w przyszłym roku uff skomplikowane ,ale odmiana Polana tak ma ,ze usuwa się wszystko wiosną czyli nisko ścina ,ona wypuszcza nowe i na nich owocuje do mrozów
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies