Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród, który ciągle zmieniam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, który ciągle zmieniam

Gocha 11:43, 10 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Jag_58 napisał(a)

Kasiu nie wiem jak jest z innymi odmianami ,kiedys miałam taką co sie usuwało pędy które owocowały a zostawiało sie nie owocujace bo one owocowały w przyszłym roku uff skomplikowane ,ale odmiana Polana tak ma ,ze usuwa się wszystko wiosną czyli nisko ścina ,ona wypuszcza nowe i na nich owocuje do mrozów


Dziewczyny co do malin to są te takie starsze odmiany które były zawsze sadzone lata temu tzw. letnie które owocują na pędach 2-letnich i w tym wypadku na wiosnę wycina się tylko te pędy które już owocowały , te młode pędy będą owocowały. Co roku przyrastają nowe, które zostawia się i one owocują w następnym roku. Owoce tych malin są takie bardziej soczyste ale trudniejsze np. do transportu bo są bardziej wrażliwe. A teraz te maliny które obecnie owocują czyli tzw. jesienne. One wszystkie owocują na pędach jednorocznych. Z nimi postępujemy tak- można wszystkie pędy przyciąć około 10-15 sm. nad ziemią jesienią już bądź wczesną wiosną. I one wypuszczają młode pędy z ziemi i na tych pędach owocują właśnie pod koniec lata i az do pierwszych przymrozków. Można też np. zostawić troche pędów z poprzedniego roku takich dłuższych to wtedy one też zaowocują na tych pędach i wtedy będą szybciej owoce ale będą chyba mniej dorodne. Ale to tak dla siebie jak sie chce mieć szybciej do zjedzenia. Chyba za bardzo sie rozpisałam. Aha i jeszcze oczywiście jest dużo odmian i tych letnich i tych jesiennych malin. O ile sobie przypominam to chyba te jesienne odmiany dużo jest na literę P.. Ale tu to może mi sie coś pokręciło. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:44, 10 wrz 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Jagódko a ja sie już nie załapałam na fotkę wnusia
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Jag_58 12:00, 10 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Gocha napisał(a)
Jagódko a ja sie już nie załapałam na fotkę wnusia

Gosiu wstawie wieczorkiem dzięki za wyjaśnienia w sprawie malin ja mam właśnie Polana i jestem z niej bardzo zadowolona ,polecam
miłego dnia Gosiu buziaki lecze jeszcze krtań
____________________
Jagoda
Ivvvona 23:24, 10 wrz 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Witaj Jagódko, dziękuję za wizytę i pozdrowienia. Gratuluję wnuka Mój rośnie zdrowo, skończył już 3 miesiące i jest cudowny. Zaległości na forum mam ogromne, ale będę nadrabiać stopniowo. Pozdrawiam serdecznie
____________________
W ogródku Iwony
asiach 08:24, 11 wrz 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dzień dobry!
U nas +11 zimno, szaro i ponuro
Miłego dzionka
Jag_58 09:54, 11 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Ivvvona napisał(a)
Witaj Jagódko, dziękuję za wizytę i pozdrowienia. Gratuluję wnuka Mój rośnie zdrowo, skończył już 3 miesiące i jest cudowny. Zaległości na forum mam ogromne, ale będę nadrabiać stopniowo. Pozdrawiam serdecznie

Witaj Iwonko dziękuję za gratulacje zobacz jak ten czas szybko biegnie ,niedawno sie Twój wnuczuś urodził a już ma 3 miesiące ale ten czas taki fajny dzieci tak szybko rosną ja do moich wnusiów jadę w sobotę to się będę nimi cieszyła
O. nie zając nie ucieknie ,a zima długa będzie czas na forum
Pozdrawiam serdecznie buziaki również dla wnuczusia
____________________
Jagoda
Jag_58 09:57, 11 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
asiach napisał(a)
Dzień dobry!
U nas +11 zimno, szaro i ponuro
Miłego dzionka

Witaj Asieńko u nas tez temperatura nie za wysoka bo M w kurtce chodzi ,ale słoneczko próbuje sie przebić
Ja na dwór jeszcze nie wychodzę ,bo lecze krtań ,ale moze jutro ....juz mi się nie chce siedzieć w domu ...ale siła wyższa
Miłego Dzionka buziolki
____________________
Jagoda
grazyna_olsz... 10:05, 11 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
Witam i zdrowka zyczę bo czytam że się kurujesz
U mnie pięknie słoneczko świeci chociaz poranki chłodne .
Kasya 10:31, 11 wrz 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42817
Gocha napisał(a)


Dziewczyny co do malin to są te takie starsze odmiany które były zawsze sadzone lata temu tzw. letnie które owocują na pędach 2-letnich i w tym wypadku na wiosnę wycina się tylko te pędy które już owocowały , te młode pędy będą owocowały. Co roku przyrastają nowe, które zostawia się i one owocują w następnym roku. Owoce tych malin są takie bardziej soczyste ale trudniejsze np. do transportu bo są bardziej wrażliwe. A teraz te maliny które obecnie owocują czyli tzw. jesienne. One wszystkie owocują na pędach jednorocznych. Z nimi postępujemy tak- można wszystkie pędy przyciąć około 10-15 sm. nad ziemią jesienią już bądź wczesną wiosną. I one wypuszczają młode pędy z ziemi i na tych pędach owocują właśnie pod koniec lata i az do pierwszych przymrozków. Można też np. zostawić troche pędów z poprzedniego roku takich dłuższych to wtedy one też zaowocują na tych pędach i wtedy będą szybciej owoce ale będą chyba mniej dorodne. Ale to tak dla siebie jak sie chce mieć szybciej do zjedzenia. Chyba za bardzo sie rozpisałam. Aha i jeszcze oczywiście jest dużo odmian i tych letnich i tych jesiennych malin. O ile sobie przypominam to chyba te jesienne odmiany dużo jest na literę P.. Ale tu to może mi sie coś pokręciło. Buziaki


super szczegolowa informacja
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Jag_58 16:51, 11 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
grazyna_olszewska napisał(a)
Witam i zdrowka zyczę bo czytam że się kurujesz
U mnie pięknie słoneczko świeci chociaz poranki chłodne .

Witaj Grażynko ,gdzieś podłapałam wirusa i leczę dziada (ale idzie ku lepszemu jest nadzieja
Grażynko u nas też poranki chłodne ,ale w ciągu dnia się ociepla , dzisiaj słoneczko nieśmiało wychodziło ,a teraz pada jesień idzie wielkimi krokami ,ale ja lubię jesień :
Grażynko pozdrawiam serdecznie i też życze zdrówka
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies