Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

bdan 12:44, 12 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Marta witam.

Nie byłam jeszcze u Ciebie a tu podlądam, taki fajny ogród i warzywka też są. Widzę, że masz skrzyneczki u siebie, ale takie wypasione. Moje schowane za "laskiem" i takie z odzysku. Polecam ogórki w skrznkach, prowadzone na sznurkach. U mnie możesz zobaczyć, zapraszam

Zaznaczam wątek i biorę się za czytanie
MamaMagda 13:06, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


Mój chrzestny, właściciel kota, tez tak mówi... Ehh, co ja mam powiedzieć... Miło mi. Hehe! Zrobiłam już uroczysty pogrzeb wronie, dwóm zabom, dziś myszy. Boje sie co bedzie dalej. Najgorsze, ze to jakiś polny kotek, wiec nie ma do kogo napisać zażalenia, ze sie przeprowadził do nas.


kolega w ten sposób został "ojcem" kociej rodzinki
z jednego przygarniętego urodziło się 5
zrobił im domek w ogrodzie z..ogrzewaniem podłogowym
więc uważaj, bo ledwo jeden dom skończony będzie budowa drugiego hehehe
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 13:07, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania74 napisał(a)

Faktycznie szalona!
A jakie to są podpory pierścieniowe?


No takie.

Pomysł dobry, ale wg mnie byłoby fantastycznie gdyby te pierścienie sie rozpinaly, bo przeplatanie roślin kończy sie urwaniem kilku kwiatostanow. Plus za możliwość regulacji punktów podparcia i rozstawu patykow.
Tak wyglądają hortki bez gustownej deseczki
____________________
Marta
tabliczkazna... 13:09, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
bdan napisał(a)
Marta witam.

Nie byłam jeszcze u Ciebie a tu podlądam, taki fajny ogród i warzywka też są. Widzę, że masz skrzyneczki u siebie, ale takie wypasione. Moje schowane za "laskiem" i takie z odzysku. Polecam ogórki w skrznkach, prowadzone na sznurkach. U mnie możesz zobaczyć, zapraszam

Zaznaczam wątek i biorę się za czytanie


Witam Cię i lecę z rewizytą, ale najpierw muszę zaserwować obiadek, bo mi tu współlokator sie niecierpliwi
____________________
Marta
tabliczkazna... 13:19, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)


kolega w ten sposób został "ojcem" kociej rodzinki
z jednego przygarniętego urodziło się 5
zrobił im domek w ogrodzie z..ogrzewaniem podłogowym
więc uważaj, bo ledwo jeden dom skończony będzie budowa drugiego hehehe


A kysz! Żadnych zwierząt w domu, koniec tego! Po ostatnich trudnych przejściach ze sp Mela powiedziałam dość. Dość sierści, wycia, bałaganu, problemów z tym komu ja zostawić pod nieobecność. Nie, nie. Lubię zwierzęta, zawsze w domu je miałam ale teraz nie chce.
____________________
Marta
Karol99 13:22, 12 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
No, ze smutkiem muszę przyznać, ze to półmetek lata. Wrzosy zaczynaja kwitnąć.




Wrzosy przepiękne
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
MamaMagda 13:54, 12 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


A kysz! Żadnych zwierząt w domu, koniec tego! Po ostatnich trudnych przejściach ze sp Mela powiedziałam dość. Dość sierści, wycia, bałaganu, problemów z tym komu ja zostawić pod nieobecność. Nie, nie. Lubię zwierzęta, zawsze w domu je miałam ale teraz nie chce.


w 100% Cię rozumiem! Lorka jest w moim życiu trzecim psem i.. ostatnim
uwielbiam ją, jest baardzo mądra, cierpliwa, dzieci ją uwielbiają i ona dzieci
ale następnego psa już nie będzie - zbyt dużo nas w domu nie ma
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Mazan 15:23, 12 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Marto,
nasiona zaprawiamy w określonym celu. Najczęściej zaprawami grzybobójczymi żeby zapobiec chorobom odglebowym siewek, przykładem niech będzie zamieranie siewek przedwschodowe, czy po wschodowe /częsta przypadłość dyniowatych/, choroby zgorzelowe, również bardzo częste - szczególnie u fasoli obserwowane -wschody roślin bez liścieni lub z uszkodzonymi liścieniami, co w późniejszym okresie powoduje wypadanie roślin. Tak wygląda antraknoza siewek.
Czy trzeba to robić? Oceń sama. Zależnie od okrywy nasiennej /choć nie tylko/ stosuje się zaprawianie na sucho, slurry lub na mokro. Zaprawianie polega na wymieszaniu lub namoczeniu nasion z preparatami /zaprawami/. Nasiona kupowane są już często zaprawione, lecz nie wszystkie.
Zaprawianie czeremchą to moczenie w wywarze nasion, cebul czy bulw i ich osuszenie.

Rozpisałem się chyba nadmiernie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
tabliczkazna... 15:33, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Mazan napisał(a)
Marto,
nasiona zaprawiamy w określonym celu. Najczęściej zaprawami grzybobójczymi żeby zapobiec chorobom odglebowym siewek, przykładem niech będzie zamieranie siewek przedwschodowe, czy po wschodowe /częsta przypadłość dyniowatych/, choroby zgorzelowe, również bardzo częste - szczególnie u fasoli obserwowane -wschody roślin bez liścieni lub z uszkodzonymi liścieniami, co w późniejszym okresie powoduje wypadanie roślin. Tak wygląda antraknoza siewek.
Czy trzeba to robić? Oceń sama. Zależnie od okrywy nasiennej /choć nie tylko/ stosuje się zaprawianie na sucho, slurry lub na mokro. Zaprawianie polega na wymieszaniu lub namoczeniu nasion z preparatami /zaprawami/. Nasiona kupowane są już często zaprawione, lecz nie wszystkie.
Zaprawianie czeremchą to moczenie w wywarze nasion, cebul czy bulw i ich osuszenie.

Rozpisałem się chyba nadmiernie.


Pozdrawiam


A gdzie tam! Ja lubię jak sie rozpisujesz, bo wtedy wszystko rozumiem. A jak ktoś mi skrótem myślowym pojedzie, to potem nie wiem o co chodzi
Jednym słowem - nie zaszkodzi w przyszłym roku przed wysiewem, fasole, dynie, ogorasy i inne warzywka zanurzyć?
____________________
Marta
tabliczkazna... 15:34, 12 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Mazan, widzisz moje wrzosy? Wszystkie takie dorodne. To na Twojej miksturze z podagrycznika takie zdrowe rosna
____________________
Marta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies