Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

tabliczkazna... 18:01, 25 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ania_ogrodniczka napisał(a)
Łał, widzę, że praca wre. Pięknie, nawet z ławką przed renowacją Ja w tamtym roku kupiłam cebule tulipanów z biedrony, na próbę po opakowaniu ( chyba po 6 cebul było w paczce) Każda cebulka zakwitła W tym roku czekam na biedronkowe szaleństwo. I oprócz tulipanów kupuję czosnki, bo też były.


No właśnie chyba ja tez pójdę tym tropem i kupie na Alle. Przy moich planowanych ilościach to kilka stowek różnicy.
____________________
Marta
tabliczkazna... 18:05, 25 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MalgosiaR napisał(a)
Marta, rabatka z ławeczką piękna będzie, a ławka jakiego koloru??


Waham sie jeszcze Już mnie głowa od tego bujania boli
1. Kolor taki jak jest
2. Skrobiemy do drewna i zostaje drewniany kolor
3. Jak w 2, tylko, ze wewnętrzne zerdzie w oparciu robię fioletem
____________________
Marta
MalgosiaR 21:46, 25 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


Waham sie jeszcze Już mnie głowa od tego bujania boli
1. Kolor taki jak jest
2. Skrobiemy do drewna i zostaje drewniany kolor
3. Jak w 2, tylko, ze wewnętrzne zerdzie w oparciu robię fioletem


Mój typ skrobać do drewna i zaolejować, polecam olej altax bezbarwny rewelacja
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
21:59, 25 sie 2014
Przeczytałam cały wątek..poprawiałaś mi humor swoimi opowiastkami no inne mamusie z klubu też
Dzieciaki cudowne,ach te pomysły maluszków,moje już dorosłe ale jakbym chciała cofnąć się do tamtego czasu..
W ogrodzie działasz jak torpeda,wiesz czego chcesz a to ogromny sukces i to przy dwójce maluchów dajesz radę.
Widzę,ze podkłądy masz w ogrodzie.U mnie też ich trochę jest..Fajnie masz zrobiony ten kącik biesiadny.A jak z zapachem z podkładów,nie przeszkadza tam?
Drewutnia i płot też pomysłowy,wszystko współgra ze sobą.
Ławka super.Cebule kwiatowe śmiało bierz z Biedronki,odmiany i kolory się zgadzają i wszystkie kwitną na wiosnę i są w rozsądnych cenach.
Ja tutaj kupiłam sporo czosnków bo obawiam się,że jak zajrzę po powrocie do biedry to tam tylko wspomnienie po nich będzie...
Będę podglądać Twoje zmagania z ogrodem no i podczytywać co tam nowego u dzieciaczków.
Pozdrawiam
tabliczkazna... 23:11, 25 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MalgosiaR napisał(a)


Mój typ skrobać do drewna i zaolejować, polecam olej altax bezbarwny rewelacja


No dobra! Przekonałas mnie! ) hehe
Jeszcze mi podsunelas nazwę chemii i nie bede sie błąkac po casto z mądrym wyrazem na twarzy
Ostatnio jak mnie panowie na stoisku z gwoździami zobaczyli z dwójka dzieci - wiesz wózek autko, w środku Oliwka, a w koszu Igor w Maxi Cosi 0-13kg - to tak na mnie patrzyli, jakbym była z Marsa i gwałt właśnie zadawala ich męskiemu swiatu A ja tylko wkręty chciałam, bo stelaż na bluszcz montowałam
____________________
Marta
tabliczkazna... 23:25, 25 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Aniulka miło mi Cię gościć, a to, ze jeszcze cały wątek przeczytałas to w ogole szok
Jakie ja wiem czego chce? Kochana, bez kitu, ja sie prawie wcale na tym nie znam. Dlatego te moje rosliny to takie wędrowne sa. Czasem sie śmieje, ze one by miały łatwiej jakby wyrobiły sobie takie cechy jak te trawy na pustyni, co sie nie korzenia tylko wiatr je przenosi z miejsca na miejsce. ))
W tamtym roku o tej porze, to jedynie pelargonie na balkonie miałam i to był koniec mojej wiedzy ogrodniczej Dziś jestem w pierwszej klasie po lekturze O. Ale daleko mi do takiej lekkości w myśleniu o ogrodzie Ale za to cieszę sie jak głupia, kiedy rośnie
Dzieki za miłe słowa o płocie i naszych budowlach. Tu łatwiej mi sie mądrowac cos wymyślę, a potem nie chce słuchać, ze cos sie nie da )) to łatwe
Cebulki kupie rzeczywiście bez zadęcia - przecież nie startuje w konkursie Tulipan Roku.
____________________
Marta
MamaMagda 09:08, 26 sie 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)

Dziś mój eM odpowiada na setne pytanie Małej: "Nooo, ten słoń jest włochaty, bo to nie słoń. Kiedyś, dawno temu, kiedy wszędzie był lód, nie było słoni, tylko mutanty ))"
Padłam


Moja Mała wczoraj wieczorem zdaje relację tatusiowi gdzie byliśmy. Słyszę jak opowiada: " ..i koniki były. Jeden mały i jeden duży. Duża była mama, a ten mały to żebraczek"

tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
Nie wiem o co kaman... Jak wiadomo - kupuje wszystko przez net. Na stronie Hortulusa wybrałam cebule tulipanów i już prawie kupiłam, ale cos mnie tknęlo. Sprawdziłam na Allegro, niektóre 4x tańsze. No i popatrzyłam dalej- różnice ogromne.

Od czego to zależy? Jakies gorsze odmiany? Nie kwitną? Z in vitro?
Z drugiej strony - czytam, ze dziewczyny czekają na Lidla lub Biedronke, czyli taniej nie musi znaczyć gorzej?


Nie kupuj przez Allegro! Ja dwa razy kupowałam tulipany i dwa razy wtopa.. Za pierwszym razem wydałam kuuupe kasy na peoniowe - a wyrosły zwykłe żółte
I nie ma jak reklamować - bo kupujesz teraz, a kwitną za pół roku
Ja w tym roku robię zakupy cebulowe w Lidlu i Biedronce
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 09:16, 26 sie 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No dobra, to kupie w Biedronce. Daj tylko sygnał. Bo muszę pojechać na wyprawę

Moja w drodze do przedszkola dziś:
"Mamo, a wies, ze na nasym rynku mozna kupic kurę? Po co? No zeby mogły w domu kogutowac!"
____________________
Marta
MalgosiaR 10:12, 26 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)


No dobra! Przekonałas mnie! ) hehe
Jeszcze mi podsunelas nazwę chemii i nie bede sie błąkac po casto z mądrym wyrazem na twarzy
Ostatnio jak mnie panowie na stoisku z gwoździami zobaczyli z dwójka dzieci - wiesz wózek autko, w środku Oliwka, a w koszu Igor w Maxi Cosi 0-13kg - to tak na mnie patrzyli, jakbym była z Marsa i gwałt właśnie zadawala ich męskiemu swiatu A ja tylko wkręty chciałam, bo stelaż na bluszcz montowałam


Cieszę się . No, no znam ten wyraz twarzy Panów którzy patrzą na kobietę z dziećmi jak na UFO a jeszcze jak wiedzą czego chcą to robią taką minę że ciężko to opisać, ale moje doświadczenie takie że to raczej wyjątek zazwyczaj są mili i pomocni...ławeczka w naturalnym kolorze miód malina będzie zobaczysz...miłego deszczowego dnia
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
MalgosiaR 10:14, 26 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Marta pomyślałam sobie że jeśli masz żywotniki w różnych odmianach mogłabyś za ławeczką posadzić gracymilusy lub morning lighty byłoby bardziej tajemniczo i myślę że fajne miejsce do odpoczynku tak mi do głowy wskoczyło
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies