Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 07:35, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Saletra nie za bardzo, tuje lubią lekko kwaśną glebę, lepiej siarczan amonu, bo zakwasza. ale to nawozy azotowe. a tujom nie tylko azot jest potrzebny dla części nadziemnej. Lepiej zakup nawozy typowo do iglaków. Wieloskładnikowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiunia 12:42, 04 kwi 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Tak zrobię jak piszesz Danusiu, zadałam to pytanie, aby mieć czarno na białym dla eMusia, kiedyś kupił do czegoś saletrę i teraz chce wcisnąć mi do tuj. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Milo 10:42, 05 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 41
Witam serdecznie,
Chciałam zapytać o nawożenie tuji. W zeszłym roku posadziliśmy szpaler fascigiat. Kupilismy je razem z ziemią przeznaczoną do ich posadzenia. Chciałam sie dopytać czy można je w tym roku nawozić ? I jeśli tak to jaki byłby najlepszy dla nich nawóz ? Tuje po posadzeniu zostały wyściółkowane korą.
Pozdrawiam
Ania
IrenaIrena 11:34, 09 kwi 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
witam ..mam pytanie co może być powodem że moje posadzone w zeszłej wiosny tuje szmaragd 2m po ostatnich opadach sniegu nie wszystkie tylko te sadzone wiosna ..mają wiotkie czubki sa oklapłe ..czy to jakaś choroba ? proszę o rade ...
____________________
marcin_pacyna 18:12, 09 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
IrenaIrena napisał(a)
witam ..mam pytanie co może być powodem że moje posadzone w zeszłej wiosny tuje szmaragd 2m po ostatnich opadach sniegu nie wszystkie tylko te sadzone wiosna ..mają wiotkie czubki sa oklapłe ..czy to jakaś choroba ? proszę o rade ...


Możesz jakieś zdjęcie zamieścić?
IrenaIrena 06:44, 10 kwi 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
dziękuję za zainteresowanie problemem ..czubki są zielone jak i całość co widać na focie
____________________
KasiaBawaria 08:43, 10 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie nawoziles jesienia?Moze za pozno zaczely rosnac i nie zdrewnialy przed zima?Albo za sucho?Czesto jest to problem przenawozenia. Za duzo azotu, wszystko rosnie w gore o wiele za szybko.
____________________
Zapraszam na kawe
IrenaIrena 09:56, 10 kwi 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Kasiu dostały jesienny nawóz jeśli chodzi o podlewanie to również były i są pilnowane ..na pierwszej focie jak widać wszystko jest ok. stało się to na przedwiośniu jak spadł mokry śnieg i po tym opadzie wyglądają właśnie tak co robić zostawić jeszcze czy przyciąć .choć bardzo bym tego nie chciała robić ..dostały już nawóz może sobie poradzą ..poradźcie co robić ?.. jeszcze jedno pytanie czy już wykonujecie opryski na grzyba i wszelkie mszyce ? ja w marcu opryskiwałam oleistym ..
____________________
KasiaBawaria 09:59, 10 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To tylko potwierdza moje obawy.Zostaly przenawozone. I ugiely sie pod sniegiem.Poza dobrym podlaniem niczego bym narazie nie robila. Jezeli do konca maja sie nie podniosa, to obcielabym te czubki.Tak zeby wygladaly naturalnie a nie od linii. Przenawozone rosliny sa miekkie i snieg moze je uszkodzic. Nie zdazyly chyba zdrewniec przed zima. To moje przypuszczenia, moze ktos ma inne.
____________________
Zapraszam na kawe
marcin_pacyna 10:55, 10 kwi 2016

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Jeśli nie są złamane (a zakładam, że nie, bo pewnie już się temu bliżej przyjrzałaś i coś być napisała), to dałbym im szansę do lata, może się podniosą. Gdybym widział, że są równie zielone, jak pozostała część rośliny, a nie są złamane, to można im pomóc doprowadzić się do pionu (np. za pomocą jakiegoś sznurka lub cienkiego drucika).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies