Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

tryllu 21:42, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 9
Mazan napisał(a)

Należy utrzymywać właściwą wilgotność gleby żeby rośliny mogły uzupełnić ubytki oraz przygotować się do zimy.


Dzięki. Czy to znaczy że mają szansę przeżyć? Teraz jest mokro, generalnie źle tujaki nigdy nie miały. Nie wiem co mogę więcej zrobić...
tryllu 21:47, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
Jeszcze jedna sprawa mnie martwi, wyłożenie brezentu na ziemię, to na pewno również szkodzi tujom. Zwłaszcza jeśli ziemia jest ciężka, wilgotna.


Na szczęście mamy glebę luźną, wręcz bielicową. Może dlatego korzenie nie powylazily na wierzch bo mialy dostęp do powietrza. Zrobilem z ciekawosci obkop w kilku miejscach aby ocenić na jakiej wysokości są korzenie - wg mnie jest całkiem okej - płożą się dość daleko na głębokości 20-30cm.

Nie mialem pojecia o tej macie. Trafiłem na ten watek ostatnio jak szukalem informacji o tujach.
MMarcin 22:10, 28 mar 2016

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Jaką dawkę stosujecie oprysku siarczanem magnezu na Tuje Szmaragd i Cis.
Gardenarium 22:18, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A w jakim celu chcesz stosować?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MMarcin 21:29, 31 mar 2016

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
w taki celu, nie wiem co sie z nimi dzieje....
Zamieszczam zdjęcia

Tuja Szmaragd








Tuja kula (nie pamiętam nazwy)



Cis


Mazan 08:07, 01 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MMarcin

Tuje kwitną, a 2 fotki pokazują także szyszki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaBawaria 08:37, 01 kwi 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
MMarcin, daj im poprostu jakiegos nawozu dla Tui. Z moich obserwacji zwiekszone szyszkowanie zwiazane jest z susza i brakiem pokarmu. Poprostu glodem. Sasiad ma zywoplot z tui i nie podlewa i nie nawozi.Ma same szyszki. Ja mam takie same tuje i syszek prawie nie ma. Moim zdaniem przydalby sie im poprostu nawoz i woda. A cisa to bym odmlodzila. Przyciela drastycznie a potem co roku ciela by byl gesty. Dala mu uniwersalnego florovita i ciela. Zobaczysz jaki gesty bedzie i ladny. Bo taki podwiazywany nie zdobi. Rozsyp mu w nogach kompostu.
Moj cis wiosna 2014





A tak wyglada po 5 krotnym cieciu.Narazie u gory jeszcze patyczki sa, ale skracam je i sadze ze w tym roku juz i u gory sie zagesci.

____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 08:45, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Połóż linię kroplującą, nawet ręcznie odkręcaj i podlewaj. Najpierw woda, a potem nawóz.

Cisa dolistnie opryskaj florovitem w płynie, oczywiście rozcieńczonym wodą.
Zadbaj o swoje iglaki, wyściółkuj rabaty korą, będzie lepiej trzymała wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MMarcin 19:40, 01 kwi 2016

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 20
Linia kroplująca i kora będzie w ciągu miesiąca, (linie przykryć korą tez tak?) w ubiegłym roku tuje były podlewane raz w tygodniu w największe upały, opryskane były kilkakrotnie (chyba 4) Pinivitem, i tutaj właśnie mam pytanie czy wystarczy samo pryskanie co jakiś czas np. raz w miesiącu Pinivitem tuj czy muszą coś dostawać jeszcze doglebowo? Pomyślałem nad Magiczną Siła Substrala do iglaków podlewać ale czy można stosować jednocześnie z Pinivitem? nie za dużo nawozu?

Odnośnie Cisa to też można stosować Pinivit? i podlewać Magiczną Siłą Substrala do iglaków? i podsypać korę?
Cis taki się zrobił po przesadzeniu... jak przyciąć żeby nie było za bardzo łyso a żeby się ładnie zagęszczał, są jakieś zasady przycinania cisa?

Zdjęcia nie pokazują ale na żywo widać tak jakby tuje były brązowe... może oprysk siarczanem magnezu nie zaszkodzi? (nigdy nie były pryskane) i oprysk jakimś środkiem grzybobójczym (też nigdy nie pryskane), szyszki same zlecą?

Przepraszam za tyle pytań, ale troche mnie zmartwiły tuje, do tej pory ładnie rosły a teraz dużo brązowych igieł było (były czesane).
wiunia 23:13, 03 kwi 2016


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Danusiu czy saletra amonowa nadaje się na nawóz dla thuj? Chodzi mi o podkarmienie części nadziemnej.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies