Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Mazan 21:38, 14 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jaro

Myślę, że rośliny "załatwiłeś" nawozem dając go aż dwukrotnie. Ponadto trawa przy roślinach podczas suszy miała działanie negatywne. Rośliny wykazują, że dostały za dużo słońca, które wyszuszyło powietrze, czyli poparzenie słoneczne. Susza, suche powietrze podwyższyło stężenie roztworu glebowego zwiększając zasolenie, a Ty je jeszcze "doprawiasz" opryskiem.
Obrazowo: napij się solanki, a dla złagodzenia pragnienia wypij osłodzony sok. Efekt podobny.

Przepraszam, że tak obcesowo, ale poznęcam się tak, jak Ty zrobiłeś z roślinami.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 08:08, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaro napisał(a)



Zasilane 2 razy nawozem do iglaków: początek maja i początek lipca. Zdjęcie 3 przedstawia odmianę Martin rosnącą od strony północno-wschodniej.

3 tyg.temu opryskałem preparatem p.grzybicznym Substral Saprol (mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej niż przed). Producent tego specyfiku zaleca powtórzyć oprysk co mam zamiar niebawem zrobić. Mam również zamiar zasilić nawozem jesiennym. Szukałem również przędziorka, ale albo nie ma albo taki mały, że nie dostrzegłem. Już nie wiem co robić. Czekam na podpowiedzi mądrzejszych.


Nie szukaj dziury w całym i przędziorków, bo tuja to nie jest roślina szczególnie ulubiona przez przędziorki, gdybyś kasę zamiast na nawozy wydał na wodę do podlewania, efekt byłby o wiele lepszy, a tak jak Mazan pisze - załatwiłeś swoje tuje niewłaściwymi zabiegami.

Tym bardziej nie myśl o nawożeniu teraz, gdy już się nie nawozi roślin, bo przygotowują się do zimy. Potrzebna jest im woda, bo to rośliny zimozielone, transpirują również zimą. Trawa zabiera im wodę. Wyrwij trawę spod tui, chociaż kółka im zrób, a jak nie kółka to najlepiej cały pas. Wolny od trawy, wyściółkowany korą, broń boże szmatą-matą przeciw chwastom.

Poczytaj trochę ogrodowiska, popatrz jak ludzie mają w ogrodach zadbane i nauczysz się o co chodzi w pielęgnacji ogrodu na tyle, że będziesz miał pięknie, a nie tak zabiedzone.


Przykład

ogród zaniedbany, zarośnięte tuje trawą

PRZED



PO



Pielenie, przekopywanie trawy



równanie tui górą, aby estetycznie wyglądało



Efekt końcowy. To skromna część ogrodu z tyłu domu, nikt tu nie zagląda a jednak jest porządek. Kanciki, tuje wypielone, kora nasypana a szmaty na ziemi nie ma. I mozna.












____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jaro 09:09, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 7
Mazan i Gardenarium.
Dzięki za opieprz i cenne wskazówki
Wszystkie te zabiegi robiłem wg.wskazówek właścicielki sklepu ogrodniczego.
Co do agroszmaty to celowo jej nie kładłem.
Podsumowując: Zrobić porządek z trawą, nie pryskać na grzyba, nie sypać nawozu jesiennego (nawet magnezu?), tylko podlewanie. Jak myślicie wykaraskają się?
ps. Gardenarium - super ogród.
____________________
Mazan 09:33, 15 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jaro

Pomyśl, co innego mogłeś usłyszeć w sklepie. To przecież oczywiste, że chodzi o kasę. Sprzedawcę obchodzi jego a nie Twój interes.
Teraz masz zrobić to, co wskazała Danusia - czytania nie odkładaj na później - nadchodzą pory roku, które mogą stać się kluczowe dla Twoich roślin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Dori 10:11, 15 wrz 2015

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 5
Moje się wykaraskały i to w największym upale, ale podlewałam je obficie codziennie, więc nie trać nadziei.
Jaro 10:30, 15 wrz 2015

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 7
Odnośnie zrobienia porządku z trawą - czy wystarczy jak ją przekopę czyli odwrócę na drugą stronę (tylko czy w wyniku rozkładu tej trawy, nie będzie grzyba?) czy muszę darninę wywalić z dala od tujek?
ps.jakie są widoczne objawy w przypadku nadmiernego podlewania?
Dzięki i serdecznie pozdrawiam.
____________________
KasiaBawaria 10:38, 15 wrz 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wykaraskaja sie, nie marw sie. Podlej tylko kilka razy dobrze przed zima.Wiosna nawoz (ja jestem za organicznymi-swoje nawoze granulowanym obornikiem i wurmkompostem) i najpozniej w czerwcu beda ladne.W maju tuje przyrastaja sporo i nadrabiaja braki.
____________________
Zapraszam na kawe
Mazan 21:05, 15 wrz 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jaro

Grzybem się nie przejmuj. Inne grzyby i nie tylko grzyby rozprawią się z nim. Pierwszym zauważalnym objawem nadmiernego i częstego podlewania jest więdnięcie, a po pewnym /krótkim/ czasie uszkodzenia korzeni. Niekiedy mogą to być uszkodzenia infekcyjne.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:41, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaro napisał(a)
Mazan i Gardenarium.
Dzięki za opieprz i cenne wskazówki
Wszystkie te zabiegi robiłem wg.wskazówek właścicielki sklepu ogrodniczego.
Co do agroszmaty to celowo jej nie kładłem.
Podsumowując: Zrobić porządek z trawą, nie pryskać na grzyba, nie sypać nawozu jesiennego (nawet magnezu?), tylko podlewanie. Jak myślicie wykaraskają się?
ps. Gardenarium - super ogród.


Domagałeś się eksperta to masz, ekspert nie pisze ale masz ślicznie, tylko pokazuje co robisz źle. I o to chodzi

Super ogrody są tutaj Gardenarium

Tamten jest stary, ale zdjęcia pasowały mi do tematu.

Musisz dojrzeć, że rabaty muszą być wytyczone i trawa z nich zdjęta. Piękny ogród to nie kilka tuj, nawet zadbanych, ale to wszystko, co tym tujom czy innym żywopłotom towarzyszy. Za kilka lat nie poznasz swego ogrodu, tylko nie uciekaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 15 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaro napisał(a)
Odnośnie zrobienia porządku z trawą - czy wystarczy jak ją przekopę czyli odwrócę na drugą stronę (tylko czy w wyniku rozkładu tej trawy, nie będzie grzyba?) czy muszę darninę wywalić z dala od tujek?
ps.jakie są widoczne objawy w przypadku nadmiernego podlewania?
Dzięki i serdecznie pozdrawiam.


Musisz odciąć kant trawnika i zrobić tak jak tutaj' prześledź galerię zdjęciową. Darń użyźni glebę, bo się rozłoży, tylko musi być poszatkowana i przykryta ziemią, a potem korą na końcu.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/99-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-5-modernizacja-starego-lub-zaniedbanego-ogrodu/photos

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies