Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

blackstork 21:05, 03 maj 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Gardenarium napisał(a)


Do iglaków to jest Pinivit


Oczywiście miałem to na myśli. Czy można podlewać konewką?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
akanta 21:49, 03 maj 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Największe efekty w wyglądzie i wzroście obserwowałam po zabiegach rzęsistego oprysku całej rośliny i podlaniu rozcieńczonym pinivitem. Jeśli jest sucho -zakłada się że min 12l zdoła nawilżyć 1 m kw na głębokość 25 cm- i tak jest optymalnie.Jeśli na opakowaniu podają ,że można opryskać i podlać ,a piszą tylko o proporcjach do podlewania to znaczy,że również nie zaszkodzi ona w oprysku.Można lać jak to Danusia mówi "po całości"konewką.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gardenarium 12:29, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można podlewać w korzenie konewką z sitkiem lub bez i jednocześnie można opryskiwać, oczywiście rozcieńczonym nawozem, tak jak napisano na opakowaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 13:54, 05 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
czy jak posypałam trawe nawozem florowit działającym 100 dni, to teraz niczym nie nawożę, czy jednak tak.
____________________
Ogród nasz
Anita1978 14:26, 05 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
emila napisał(a)
czy jak posypałam trawe nawozem florowit działającym 100 dni, to teraz niczym nie nawożę, czy jednak tak.

To zależy jaką masz glebę....z moich doświadczeń wynika że na glebach piaszczystych, przepuszczalnych taki nawóz jest bez sensu! Ja mam piasek praktycznie i kiedyś nieopatrznie zastosowałam taki nawóz- efekt był taki, że po miesiącu, może półtora , trawnik zaczął brzydko wyglądać, a później chorować....był,po prostu zaglodzony . Teraz stosuje nawóz co miesiąc, co 3 tygodnie, zależy od wyglądu trawnika. Także zobacz jaka masz ziemie i obserwuj trawę
____________________
ogródek Anity
Anita1978 14:27, 05 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
akanta napisał(a)
Największe efekty w wyglądzie i wzroście obserwowałam po zabiegach rzęsistego oprysku całej rośliny i podlaniu rozcieńczonym pinivitem. Jeśli jest sucho -zakłada się że min 12l zdoła nawilżyć 1 m kw na głębokość 25 cm- i tak jest optymalnie.Jeśli na opakowaniu podają ,że można opryskać i podlać ,a piszą tylko o proporcjach do podlewania to znaczy,że również nie zaszkodzi ona w oprysku.Można lać jak to Danusia mówi "po całości"konewką.

Muszę tak zrobić, bo jeszcze iglaków nie "nakarmiłam"
____________________
ogródek Anity
Gardenarium 14:31, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emila napisał(a)
czy jak posypałam trawe nawozem florowit działającym 100 dni, to teraz niczym nie nawożę, czy jednak tak.


Nie uznaję takich nawozów i nie używam, ani 300 dniowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 13:01, 06 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Gardenarium napisał(a)


Nie uznaję takich nawozów i nie używam, ani 300 dniowych.


niby też wiedziałam, że lepiej nie, no i kupiłam i posypałam i d...a
czasami na głupote nie ma rady, a czy cos doradzisz Danusiu czy patrzeć i obserwować
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 23:01, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczekać 100 dni, jak przykazano na opakowaniu. I przekonać się czy wystarczyły na 100 dni, czy jednak przysłowiowa "kicha" i nie dały rady utrzymać trawnika w nienagannym stanie przez 100 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 09:03, 07 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Gardenarium napisał(a)
Poczekać 100 dni, jak przykazano na opakowaniu. I przekonać się czy wystarczyły na 100 dni, czy jednak przysłowiowa "kicha" i nie dały rady utrzymać trawnika w nienagannym stanie przez 100 dni.


100 dni ło matko, to do końca lipca, mam nadzieje, że będzie dobrze.Dziękuję Ci Danusiu.
____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies