Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Gardenarium 23:03, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać nowe, świeże przyrosty, są jasnozielone, Obserwuj rośliny a nauczysz się rozpoznawać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Netka 23:25, 26 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Kochani, czy posadzone jakiś miesiąc temu stożki i kule bukszpanowe na których nie widać wyraźnych przyrostów ( coś tam niby wypuściły, ale dopiero z b.bliska widać, że (chyba) jeszcze żyją ) mogę potraktować Florovitem ? Jeśli tak, to opryskać czy podlać do korzenia ? Boję się, że się nie przyjęły, a kasy trochę poszło
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 08:59, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wolno podlewać nawozem jeszcze, korzenie nie odbudowały jeszcze się, więc tylko możesz im zaszkodzić. Podlewaj ale nie zalewaj i obserwuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 14:26, 27 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2444
Iloma litrami rozpuszczonego z wodą nawozu płynnego należy podlać jedno drzewko iglaste (żywotniki i cyprysiki, mniej więcej 4-5 letnie, 120 cm wysokości)?

Tak sobie myślę 1l to trochę mało, a jak da się więcej to można zasolić glebę? Lepiej częściej lać po mniej, ale jaką dawką nawozu?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 14:49, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roztwór trzeba przygotować w konewce, najleiej 10 litrów, łatwo odmierzyć potrzebną dawkę nawozu. lepiej dać nieco mniej niż za dużo.

Na jedno drzewko pól konewki mniej więcej tak żeby do korzeni dotarło, 1 l ledwie dotknie gleby, ale do korzeni nie wsiąknie.

Nie zasolisz jeśli stężenie będzie prawidłowe, nawet gdybyś wylał 10 litrów. Tylko nawóz się zmarnuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 14:57, 27 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2444
Dałem mniej więcej 4 l na drzewko. Małym jałowcom zaledwie po litrze (bo one nie potrzebują tyle nawożenia). A potem spanikowałem, że za dużo i spalę...

Dziękuję .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 15:03, 27 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dawkę dostosowujesz do wielkości bryły korzeniowej i jej "zasięgu".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 21:57, 28 kwi 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Czy florovit do iglaków jest również do podlewania w konewce, czy trzeba go rozpylać za pomocą opryskiwacza?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Marcin89 22:38, 28 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2444
Ja mam płynny do rozcieńczania z wodą w konewce i podlewania. Z tego co pamiętam na etykiecie nic nie ma o opryskiwaniu. A ogólna zasada by płynnym nawozem nie polewać liści (chyba, że to specjalny do takich celów - ale to już inne stężenie).
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 23:40, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blackstork napisał(a)
Czy florovit do iglaków jest również do podlewania w konewce, czy trzeba go rozpylać za pomocą opryskiwacza?


Do iglaków to jest Pinivit
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies