Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Anabell 08:40, 23 mar 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
aterus - nie obawiaj się, z nawozu tego najłatwiej uwalnia się azot i roślina szybciej go pobierze do wzrostu,

Mam to sprawdzone jak sadziłam duże ilości skrzyneczek i doniczek z pelargonią surfinia i inne.
Zawsze w połowie lipca , jeszcze dodatkowo stosowałam saletrę potasową,bez nawożenia osłabione było kwitnienie.
Przechoawywałam rośliny przez zimę i nie były narażone na zasolenie.

Jest też Osmocate działające prze okres 3 m-c są to drobniejsze kuleczki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
aterus 08:58, 23 mar 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
aterus - nie obawiaj się, z nawozu tego najłatwiej uwalnia się azot i roślina szybciej go pobierze do wzrostu

Ooo, tego nie wiedziałem. To on jest taki sprytny?

Jest też Osmocate działające prze okres 3 m-c są to drobniejsze kuleczki.

Czy chodzi o nawozy typu "100 dni"?
____________________
KasiaBawaria 16:59, 27 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Powiedzcie mi,czy ten florovit uniwersalny 5 litrowy dostane wszedzie?W centrach ogrodniczych np., castoramie?Czy tylko w necie. Bo bede niedlugo w Polsce i chcialabym sobie zakupic. Tutaj nie moge dostac uniwersalnych nawozow, ktore mialyby forme plynna i do tego jeszcze mikroelementy.
____________________
Zapraszam na kawe
Anita1978 18:03, 27 mar 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Jest wszędzie, w obi, castoramie, w ogrodniczych. Spokojnie!
____________________
ogródek Anity
KasiaBawaria 18:04, 27 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Super, dziekuje A jakie rosliny oprocz bukszpanow, cisow nim podlewacie?Mam zamiar nim uzupelniajaco podlac tuje i sie zastanawiam czy sie do tego nada.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 12:49, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Powiedzcie mi,czy ten florovit uniwersalny 5 litrowy dostane wszedzie?W centrach ogrodniczych np., castoramie?Czy tylko w necie. Bo bede niedlugo w Polsce i chcialabym sobie zakupic. Tutaj nie moge dostac uniwersalnych nawozow, ktore mialyby forme plynna i do tego jeszcze mikroelementy.


To jeden z najbardziej znanych nawozów, używam go co najmniej 20 lat i jest wszędzie.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/403-bukszpany-w-ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:50, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Super, dziekuje A jakie rosliny oprocz bukszpanow, cisow nim podlewacie?Mam zamiar nim uzupelniajaco podlac tuje i sie zastanawiam czy sie do tego nada.


Florovitem uniwersalnym podlewasz wszystko co wymaga pH nie kwaśnego, do kwaśnowlubnych są specjalistyczne, np do różaneczników, hortensji itd. Do iglaków jest Pinivit.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 13:23, 28 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ok, ale ten do iglakow nie ma mikroelementow bo patrzylam na sklad. Ja je raz w roku podsypuje nawozem do iglakow ale ciezkie to nawozenie, bo poprzedni wlasciciel nie zostawil wogole pasa przed iglakami-od razu jest warzywnik i kraweznik.Stad szukam czegos w plynie, co mialoby tez magnez i zelazo. Wtedy moglabym zywoplot nawozic od razu z woda z weza, bo zakopac nawoz w granulkach nie ma jak.


EDIT:
Ok, w skladzie florovitu do iglakow jest magnez. Tylko on nie jest tak skoncentrowany jak ten uniwersalny florovit, czy sie myle? A ja mam parenascie metrow zywoplotu do podlania (bede podlewac z koncowka dozujaca nawoz).
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 16:15, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro Pinivit jest do iglaków to producent chyba wie ile ma mieć magnezu ten nawóz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anita1978 16:19, 28 mar 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Tak jak Danusia napisała- pinvit do iglaków, florovit ja daję do wszystkiego oprócz iglaków właśnie i innych kwasolubnych ( rh, hortensji)
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies