Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

efka 21:42, 08 mar 2014

Dołączył: 05 sty 2014
Posty: 8
Witam,
A ja mam pytanie czy bobki królicze mogę podłożyć pod tuje?
Mam sporo królików i rozłożyłam w moim nowym skalniaku sporo obornika ale teraz się zastanawiam czy nie zaszkodzi niektórym roślinom.
____________________
MiraR 14:23, 09 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Mam nawóz Florowit do iglaków,czy mogę nim podsypać inne rośliny oprócz iglaków np krzewy liściaste,bukszpany,czy im nie zaszkodzi ten nawóz?
____________________
MiraR 14:26, 09 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
I jeszcze mam jedno pytanie: czy obornik w granulkach stosujecie na przedwiośniu czy w czasie sezonu również?
I jak radzicie sobie z nawożeniem roslin,które są grubo ściółkowane korą?Mam jedną rabatę właśnie z korą i zastanawiam się co teraz zrobić?Jak nawieźć te rośliny,trzeba rozgarnąć sporo kory a może zastosować nawozy w płynie ale to i tak nie dotrze do roślin bo kory sporawo..
____________________
Gardenarium 16:47, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)
Mam nawóz Florowit do iglaków,czy mogę nim podsypać inne rośliny oprócz iglaków np krzewy liściaste,bukszpany,czy im nie zaszkodzi ten nawóz?



Ewentualnie możesz podsypać inne rośliny wymagające odczynu lekko kwaśnego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:48, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mira napisał(a)
I jeszcze mam jedno pytanie: czy obornik w granulkach stosujecie na przedwiośniu czy w czasie sezonu również?
I jak radzicie sobie z nawożeniem roslin,które są grubo ściółkowane korą?Mam jedną rabatę właśnie z korą i zastanawiam się co teraz zrobić?Jak nawieźć te rośliny,trzeba rozgarnąć sporo kory a może zastosować nawozy w płynie ale to i tak nie dotrze do roślin bo kory sporawo..


Ja stosuję podczas sadzenia i mieszam do dołka podczas sadzenia np. róż.

Możesz rozsypać między bylinami na rabatach i grabkami pomieszać z glebą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pola 16:50, 09 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Gardenarium napisał(a)


Ja stosuję podczas sadzenia i mieszam do dołka podczas sadzenia np. róż.

Możesz rozsypać między bylinami na rabatach i grabkami pomieszać z glebą.

No Danusiu, dokładnie tak zrobiłam dzisiaj pod róże sypnełam obornik granulowany
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Gardenarium 16:53, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
efka napisał(a)
Witam,
A ja mam pytanie czy bobki królicze mogę podłożyć pod tuje?
Mam sporo królików i rozłożyłam w moim nowym skalniaku sporo obornika ale teraz się zastanawiam czy nie zaszkodzi niektórym roślinom.


Świeżych nie należy wg mnie rozkładać na rabatach. Powinny być przekompostowane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania 09:26, 18 mar 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
a ja mam pytanie czy nawozic juz???

np.hortensje, iglaki, rododendrony, azalie?

roze to pewnie po przycieciu dopiero?

macie jakies terminy? moj tesc dzialkowicz twierdzi ze juz, pani w ogrodniczym, ze jeszcze... no i mam zagwostke..
____________________
Gardenarium 17:30, 18 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nawoź jeszcze. Niech zaczną rosnąć rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aterus 08:11, 23 mar 2014

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Mam dwa pytania dotyczące nawozów typu Osmocote:
1. Czy ich długotrwałe działanie (z jednej strony bardzo wygodne) nie stanowi również problemu? No bo: jeśli zastosujemy nawóz - powiedzmy - w połowie kwietnia, będzie on się uwalniał jeszcze w połowie października (deklarowane przez producenta pół roku).

Jak się ta sytuacja ma do reguł, które sa w kółko i wszędzie powtarzane: żadnego azotu przed zimą, bo rośliny się nie przygotują....itd, itp.?

I kolejne pytanie:
2. Skoro Osmocote działa aż do października, to chyba wykluczone jest stosowanie nawozów jesiennych, które wysypuje się juz w sierpniu?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies