Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawozy, nawożenie - czyli co dobrego jedzą nasze roślinki

Gardenarium 20:38, 07 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tylko żartuję z tego Twojego 100 dniowego nawozu. No i może wreszcie ktoś napisze czy jest coś wart czy nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 11:44, 08 maj 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Ja wiem że żartujesz, bedę czekała i zobaczymy, zdam realację.
____________________
Ogród nasz
KrzysztofWojcik 12:10, 08 maj 2014

Dołączył: 12 lip 2013
Posty: 98
U mnie wysiany na trawnik w połowie marca i wciąż działa (czyli już ok 50 dni). Na tyle, dobrze, że zastanawiam się czy aby w czerwcu nie wysiać też 100 dniowego ale tego o nazwie "mniej koszenia"...
A tak na poważnie, to wydaje mi się, że firma by chyba sobie na badziewie nie pozwoliła. Porównując do nawozów klasycznych (a takich używałem w zeszłym roku) powiedziałbym, że nie daje natychmiastowego kopa, efekty widać po 3 tygodaniach i utrzymują się dłużej (zwykłe nawozy do trawy starczały mi na ok. miesiąc, ale praktycznie już po tygodniu od ich wysiewu trawa rosła jak na drożdżach).
____________________
KasiaBawaria 13:55, 08 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja uzywam nawozow mineralno-organicznych. Dzieki temu efekty sa dluzej i dla podloza troszke organicznego materialu nie zaszkodzi. I warto zainwestowac w lepsza firme. Osobiscie uzywam nawozow dla trawnikow z rolki i nie tylko. I jestem bardzo zadolowona.Efekty mowia za siebie. Przy stosowaniu tanich nawozow zdarzaly sie wypalenia trawy pomimo obfitego podlania i uwazania z dozowaniem. Teraz nie mam tego problemu.
____________________
Zapraszam na kawe
waldek727 03:33, 09 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Pewnego razu dalszy sąsiad jak sam o sobie mówi ,,ogrodnik z krwi i kości" przechadzając się koło mojego ogródka wreszcie zdobył się na odwagę i rzucił od niechcenia takie pytanie:
,,Panie Waldku, czymże nawozisz Pan ten trawnik i swoje rośliny, że co roku wyglądają tak zdrowo?
W dwóch krótkich słowach odpowiedziałem mu na czym rośnie moja trawa. Pewnie pomyślał, że nie chcę mu zdradzić swojej tajemnicy sukcesu ponieważ od tamtej pory przestał mi się kłaniać.

Od sześciu lat nie używam w swoim ogrodzie żadnych sztucznych nawozów ani chemicznych oprysków.
Glebę zasilam tylko nawozami organicznymi, gnojówkami roślinnymi i minerałami naturalnego pochodzenia. Rośliny także opryskuję dolistnie biopreparatami, w tym napowietrzonym wyciągiem z kompostu.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaBawaria 08:29, 09 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Waldek ale trawe tez? Bo raz sprobowalam nawozic tylko organicznym (oscorna) i efekty byly takie sobie. Pewnie tez wszystko zalezy od stanowiska i gleby. Ja mam palace wszedzie slonce.
____________________
Zapraszam na kawe
Anita1978 08:36, 09 maj 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Myślę, że sekret w tym wypadku tkwi w konsekwencji- 6 lat ....
____________________
ogródek Anity
KasiaBawaria 08:37, 09 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No zobaczymy- ja stosuje wlasnie mieszane, by cos zrobic tez dla gleby. W tym roku rozsypalam tez kompost.
____________________
Zapraszam na kawe
blackstork 09:08, 09 maj 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
A jakie nawozy organiczne polecacie?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
blackstork 01:07, 22 maj 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Na tujach widać już odrosty, pora więc na oprysk pinivitem. Czy mogę opryskać wieczorem, na piątek zapowiadają brak chmur i słońce, czy wieczorny oprysk nie zaszkodzi w taką pogodę, niby powinno się pryskać w pochmurną pogodę, ale można pod wieczór bezchmurny, jak już słońce zachodzi? Na opakowaniu jest napisane, że niestostować w słoneczne dni przy temperaturze powyżej 20 stopni. Czy wieczorem może być, czy kolejny słoneczny dzień nie jest wskazany? Może bezpieczniejszy byłby nawóz w granulkach?

Czy po nawożeniu można od razu podlać, czy podlać przed, czy dopiero następnego dnia ?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies