Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Katkak 10:36, 15 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)
Kasiula hosty obydwie są piękne już nie mogę się doczekać siewu

A co do sosny to faktycznie rozejrzałam się po "moim" lesie i faktycznie prawie każda sosna wygląda jak moja Człowiek w "lesie" wychowany, ma pod nosem sosny i nie widzi

Nie przejmuj się, ja w swoim ogródku mam 6 dużych sosen, a że gubią igły strybiłam się w zeszłym roku
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 10:47, 15 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Hehehe... no to mnie pocieszyłaś, bo myślałam, że tylko ja taka zamotana jestem
Dobrze, ze nie wpadłam do sąsiada z pretensjami i ciężkim narzędziem

____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 21:32, 19 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833

Pomożecie w identyfikacji? Czy to berberys red torch??? Im więcej zdjęć oglądam i czytam tym bardziej mam kocioł w głowie. Wreszcie zdecydowałam się gdzie posadzić, więc muszę wiedzieć jak rosną
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 13:35, 21 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
W ogóle to chciałam się do czegoś przyznać. A mianowicie, jestem uzależniona od zakupów ogrodowych!!!!
Właśnie zakupiłam kolejne cebule! Weszłam na chwilę obejrzeć doniczki, yhymmm.... była promocja grzech było nie kupić
40 tulipanów, 10 szachownic, 5 żółtych lilii, 10 jaskrów, chyba tyle
W zeszłym tygodniu weszłam do CO tylko rzucić okiem na wrzosy... wyszłam z hostami, dość sporym rozmarynem i hortensjami ogrodowymi (była promocja ).
Jeszcze dzisiaj mam zamiar dokupić tuje, bo po 1 brakuje mi 3 sztuki, po 2 jest promocja chyba zostanę królową promocji
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
kosolka 13:38, 21 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Kasial napisał(a)
W ogóle to chciałam się do czegoś przyznać. A mianowicie, jestem uzależniona od zakupów ogrodowych!!!!
Właśnie zakupiłam kolejne cebule! Weszłam na chwilę obejrzeć doniczki, yhymmm.... była promocja grzech było nie kupić
40 tulipanów, 10 szachownic, 5 żółtych lilii, 10 jaskrów, chyba tyle
W zeszłym tygodniu weszłam do CO tylko rzucić okiem na wrzosy... wyszłam z hostami, dość sporym rozmarynem i hortensjami ogrodowymi (była promocja ).
Jeszcze dzisiaj mam zamiar dokupić tuje, bo po 1 brakuje mi 3 sztuki, po 2 jest promocja chyba zostanę królową promocji


Weź się lecz co? Chcesz namiary na dobrego psychoterapeutę? Uzależniona! Phi! Witaj w klubie
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kasial 14:34, 21 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ola ja miałam nic nie kupować. Ładnie się trzymałam jakiś czas i coooo???? i zachowuje się jak opętana!!! Egzorcysty mi trzeba

Ale wreszcie wymyśliłam jak chcę obsadzić południową część działki.
Muszę dokupić tuje. W rogu południowo zachodnim chcę posadzić może świerk srebrny, jodłę koreańską??? Musi zasłonić kibel ciotki, no nie miała gdzie postawić Będą hortensje, berberysy, żurawki, hosty, trawy i miały być pęcherznice ale nie wiem ostatecznie czy mi się zmieszczą, sosenki póki co małe 20 cm ale kiedyś będą duuuuże
Ale najpierw muszę ziemie przygotować, będzie co robić.
Wczoraj rysowałam cały wieczór, ehhh.. ciężkie to planowanie, tym bardziej, że moja rabata będzie miała jakieś 26 metrów na około 45 metrów.
Później zostanie do planowania wschodnia część i frontowa północna.
W ogóle to przeraża mnie mój trawnik. Musze nad nim pomyśleć. Póki co zarośliśmy do kolan, bo kosiara się wzięła i rozpierniczyła całkiem. Na mojej działce chyba są wszystkie chwasty świata nie mam pojęcia jak ja się tego pozbędę i stworzę ładny trawnik.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 12:05, 22 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiulka ja też bym się nie oparła . Mój sposób na "rozgrzeszenie" jak kupię coś nie planowanego? Mówię sobie: przecież się nie rozmydli . i działa
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 13:23, 22 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Hahaha dobre, przejmuję ta metodę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 14:55, 27 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Znowu mam dylemat. Pomożecie?
Szukam drzewa iglastego w róg działki. Najlepiej wysokość od 2 do 4-5 metrów maksymalnie. Jak mi się coś podoba, to albo wysokie, albo wolno rośnie Myślałam o cyprysiku lawsona golden wonder albo świerk kłujący białobok, choć nie jestem przekonana.
Najbardziej podoba mi się jodła koreańska, ale dorasta do 10 metrów.
Ma ktoś jakieś sugestie?
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
malgorzata_s... 19:07, 27 paź 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Mam na imię Małgorzata i jestem ogrodową zakupoholiczką Pojechałam do szkółki i na widok posprzątanego placu handlowego chciało mi się płakać. Miałam nawet zamiar z braku innych roślin choinkę już zakupić To już powinno się leczyć Opanowałam się na myśl jak zareagowali by w domu Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies