Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa zachciewajka :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa zachciewajka :)

Benia 23:17, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Dobry pomysł faktycznie ja też trochę kupiłam ale jeszcze w torebkach.
Ps. wrzuciłam zarys działki
____________________
Kasial 12:14, 01 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
wklejam sobie

Liliowcom nic nie będzie. Jeszcze ciepło to sobie rosną listki.
Poza tym nowe odmiany liliowców są evergreen lub semi-evergreen i te dobrze na zimę zakopczykować lub przysypać korą. Szczególnie w zimniejszych rejonach. Z grupy dormant rosną bez problemu. Ta zimozielonosć jest taka, że tylko część liści w środku karpy jest zielona..a nie wszytko. I z tego powodu liliowców nie powinno sie wycinać na zimę do zera, tylko powinno się zostawić trochę liści, tak chociaż na 15 cm. Zawsze to grzeje.

RH - nie okrywamy bo łapią choroby grzybowe, jak już to robimy parawan zabezpieczający od zimnych i wysuszających wiatrów, na ostre słońce zimowe można zastosować siatkę cieniującą (ja jej nie lubię bo wyłamuje pąki kwiatowe).

Kocimiętkę jak nie przeszkadza to zostaw, jak przeszkadza to przytnij. Wiosną rusza bardzo wcześnie.. wtedy trzeb a ja przyciać do miejsca gdzie ma już nowe przyrosty.

Budleja - przytniesz wiosną, tzn ok marca. Tniesz do wysokości jaka ci pasuje, ale i tak najczęściej tniemy to co przemarzło, chyba że taka zima jak ostatnia, to nie przemarznie. Przycięte nisko mają ładniejszy pokrój i są gęstsze. Przyrastają w ciągu sezonu i tak na 2 metry lub więcej. Jak masz odmiany wrażliwe to chyba dobrze je zakopczykować jak róże. Ale to jak przyjdą już ujemne temperatury (jak z hortensjami i różami).
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 17:07, 09 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasiulka mam nasiona hosty. Chcesz się pobawić w rozmnażanie z nasionek? Jeśli tak to podaj adres na pw. Buźka.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 11:25, 13 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Kasiu oczywiście, że chcę dzięki
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Kasial 11:26, 13 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Wołam o ratunek dla mojej sosny!! Co jej jest i jak ją przywrócić do dawnej formy?
Bardzo szybko igły robią się żółte Jeszcze ponad tydzień temu była ładna, zdrowa, zielona. Czy jest opcja, że sąsiad ją czymś chemicznym podlał?

____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
ka1sia 13:14, 13 paź 2014


Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 3194
Kasiu, spoko, to nie sąsiad to normalne zjawisko, sosny tak mają o tej porze roku, gubią te stare igły wszystkie moje sosenki takie same, nie martw się pozdrawiam
____________________
Wszystko o czym...Marzysz
Katkak 15:01, 13 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Kasial napisał(a)
Wołam o ratunek dla mojej sosny!! Co jej jest i jak ją przywrócić do dawnej formy?
Bardzo szybko igły robią się żółte Jeszcze ponad tydzień temu była ładna, zdrowa, zielona. Czy jest opcja, że sąsiad ją czymś chemicznym podlał?


Kasik ja też w zeszłym roku tak panikowałam z moimi sosnami, a to normalne, nic im nie jest . Słonko podaj mi adres na pw to wyślę Ci te nasionka. Buźka.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 16:15, 13 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Uffffffffff....... dzięki dziewczyny, uspokoiłam się już prawie zawału dostałam
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Katkak 08:27, 14 paź 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254

Kasiulek ta "żarówa" to właśnie hosta "Dance with me", a nazwy tej drugiej nie znam. Może ktoś pomoże zidentyfikować . I jeszcze ku pokrzepieniu serc zdjęcie mojej sosny, żebyś się już nie martwiła tymi opadającymi igłami . Buziaki.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Kasial 10:35, 15 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Kasiula hosty obydwie są piękne już nie mogę się doczekać siewu

A co do sosny to faktycznie rozejrzałam się po "moim" lesie i faktycznie prawie każda sosna wygląda jak moja Człowiek w "lesie" wychowany, ma pod nosem sosny i nie widzi
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies