Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój kawałek planety

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek planety

katiaxx 16:44, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Nornice nie są moim jedynym problemem,
jednej z tui coś dolega , nie wiem czy usycha bo się nie przyjęła czy to jakieś choróbsko, druga rzecz to berberys green carpet, może coś poradzicie ? wrzucę zdjęcia tez na wątek o chorobach



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:48, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
moja działa jest bardzo zaperzona, robię w ten sposób że oczyszczam rabatę, potem czekam ok2-3 tyg., znowu oczyszczam i czekam, wyrywam to co jeszcze powychodziło i koruję, nie wiem czy to dobra metoda czy nie. tak czy siak te berberysy są w takiej zmiękczonej ziemi więc i podatnej na parowanie, początkowo je podlewałam i robiłam co dzień wieczorny przegląd ale przez ostatni tydzień jakoś zaniechałam , prawie co dzień trochę padało. Dziś sprawdzam i czeka mnie taka przykra niespodzianka. Jakiś tydzień temu pod te berberysy dałam kilka kulek hydrokomplexu, może zaszkodziłam ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:52, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ozz napisał(a)
Hej

Świerk serbski to też dobra myśl, do thui mam podobne podejście



Ozz ja w końcu odpuściłam te thuje, poszłam na łatwiznę i kilka posadziłam choć nadal od czasu do czasu mam na myśli cmentarz gdy na nie patrzę. Parę lat temu byłam na Słowacji na wakacjach i właścicielka pensjonatu powiedziała mi że oni tam thui nie sadzą, bardziej na cmentarzu, Nie wiem czy to było jej osobiste zdanie czy tak jest ale ja mam właśnie z thują lekko cmentarne skojarzenia.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:56, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no jeszcze thuja , wsadziłam chyba z 13 i wychodzi na to że to pechowa 13



te zmiany są aż smoliście czarne. Jeśli thuja "wyleci" bo się nie przyjęła to trudno, bardziej się boję że to może jakaś bakteria i choroba sie przeniesie na inne rośliny
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 17:03, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no i jeszcze pokaże mojego klona shishawy, na 2 stornie jest jego zdjęcie wiosenne, klon długo stał w doniczce w miejscu osłoniętym ale i bardzo słonecznym, liście miał już nie limonkowe świetliste ale jasno żółte - młode nawet idące w krem, miałam wrażenie że słońce go przypala i że męczy się w doniczce. Wsadziłam go do ziemi w miejsce częściowo cieniste - tzn od 11 do 19 i zobaczcie jak się zmienił w ciągu 2 tyg.
Mam nadzieję że nic mu nie jest.






____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 21:38, 06 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
popsikałam berberysy czymś od grzybów, nie dokładnie tak jak czytałam w linku bo koszt oprysku zgodnie z artykułem przewyższałby kilkukrotnie koszt krzaczków, kupiłam więc jakiś podstawowy preparat grzybobójczy i popsikałam. Jak się nie uda to trudno.
Za to udało mi się skończyć pierwszą rabatę, są tam dwa bukszpany na pniu, są tam tymczasowo, marniały w doniczkach więc wsadziłam z doniczkami tymczasowo na te rabatę.
Generalnie ma dojść jeszcze kilka kulek z bukszpanów , stożki sa w mojej okolicy nieosiągalne.
Trwało to b. długo ale kiepsko u mnie z czasem.





wszystko jeszcze b. małe i nieproporcjonalne,trawki niepowyrastane , trzeba trochę wyobraźni żeby widzieć co będzie za dwa lata

Na środku mam jeszcze sporo wolnego miejsca, czeka na kolejne bukszpany.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Kasya 21:40, 06 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
co do thui to poczytaj o fytoftorozie czy to nie to ?

tego berberysa moze tez warto czyms na grzyba ? jesli nie przypalenia sloneczne to takie plamy to zwykle jakas choroba grzybowa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katiaxx 21:40, 06 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623


miskant graziella, posadzony najwcześniej, mam jeszcze dwa ale posadzone dziś więc chudziutkie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Kasya 21:42, 06 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
katiaxx napisał(a)
moja działa jest bardzo zaperzona,


moja tez
nie usunelam do konca to bede teraz wyrywac do konca zycia
do tego wciaz kielkuje mi i rosnie w blyskawicznym tepie chwastnica...jakby ktos posial...masakra
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katiaxx 21:46, 06 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
niestety, poza nornicami mam tez kreta , czekam na przesyłkę z odstraszaczem, zobaczymy czy zadziała,
nawet mój trawnik zaczyna przypominać trawnik perzu jakby mniej, większość przyschła i sterczą miejscami takie słomki cieszy mnie to, poza tym ciągle wydłubujemy a to babki , szczawie, i mnóstwo innych których nazw nie znam



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies