Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój kawałek planety

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek planety

katiaxx 10:27, 16 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ja tez wyrywam i chwastnicę i perz, chociaż nie zawsze potrafię je rozróżnić, jeśli chwastnica ma płytsze korzenie i wykłada się to też mam jej mnóstwo. I wydłubuję i mąż wydłubuje :, rośnie mi dużo babki ale za to pozbyłam się do zera świrzepy i mleczu i rumianek jakoś też wybył.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 10:31, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Tak - ta rozkładająca sie i płytko ukorzeniona to chwastnica. Ją mam na rabatach i w truskawach. Wrrrrr!!! Babke tez mam. Ale na trawniku. Koniczyna sie potwornie rozpanoszyła. Oprysk byłby konieczny bo inaczej jej nie zwalczymy.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
katiaxx 10:34, 16 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ja tez mam coraz więcej koniczyny, no i moją zmorą jest jeżyna leśna, co za dziadostwo !
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 22:26, 16 lip 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
agatanowa napisał(a)


chwasty sobie rosną, ale pewnie mniej

o mieszaniu kory z torfem - nie słyszałam w kontekscie korowania rabat (jako element użyźnienia ziemi rodzimej, zmieszania z nią - już tak: pod RH oraz hosty), chyba na takim podłozu z torfem coś by wyrosło, gdyby go dodac, a przeciez chodzi o to, zeby nie rosło to "coś"

może to po prostu tak drobna kora, pokruszyła się na drobniusie elementy i wygląda jak torf



U mnie przez korę przebijają dosłownie pojedyncze i czasem jakas trawka. Na palcach policzyc. Mam ją od roku.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Toszka 01:10, 17 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
katiaxx napisał(a)
ja tez mam coraz więcej koniczyny, no i moją zmorą jest jeżyna leśna, co za dziadostwo !


ale smaczne dziadostwo
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 06:35, 17 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
katiaxx napisał(a)
a to moja Mała Słodka Ogrodniczka wiosną ze swoimi zakupami



taki aniolek jak na zdjeciu ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:39, 17 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
wydaje mi sie ze chwastnice w przeciwienstwie do perzu mozna przekopac, bo jest jednoroczna i nie odrasta z korzeni, co myslicie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katiaxx 08:46, 17 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ogrodniczka czasem pokazuje różki

co do chwastnicy to może i można, mnie już nic nie zdziwi jeśli chodzi o chwasty..., chwastnicę wyrywa się lepiej bo płytsze korzenie i satysfakcja większa bo się podważa , pociąga za trawkę a wychodzi pokaźna kępa, więc człowiek w duchu się cieszy

Pod ogrodzeniem licząc od lewo mam w rogu pęcherznicę czerwoną, brzózkę która sobie rosła i ją zostawiliśmy potem ok 5-6 metrów dziura i 2 serbskie + kanadyjska w a potem jest prawy róg gdzie są 3 sosny,

W tę dziurę chciałabym posadzić ze 3 czegoś kolumnowego, widziałam tak u Dominiki w ogrodzie, nie lubię jałowców więc wymyśliłam buk

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Fagus%20sylvatica%20%27Dawyck%20Gold%27&lang=1

ale nie wiem czy po pierwsze wejdą mi tam 3 drzewka a po drugie czy 3 x to nie za dużo, bo ma dość ozdobne liście ...
czy je sadzić ?
dopytam jeszcze na wątku o bukach.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Kasya 09:54, 19 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
katiaxx napisał(a)
Ogrodniczka czasem pokazuje różki

co do chwastnicy to może i można, mnie już nic nie zdziwi jeśli chodzi o chwasty..., chwastnicę wyrywa się lepiej bo płytsze korzenie i satysfakcja większa bo się podważa , pociąga za trawkę a wychodzi pokaźna kępa, więc człowiek w duchu się cieszy

Pod ogrodzeniem licząc od lewo mam w rogu pęcherznicę czerwoną, brzózkę która sobie rosła i ją zostawiliśmy potem ok 5-6 metrów dziura i 2 serbskie + kanadyjska w a potem jest prawy róg gdzie są 3 sosny,

W tę dziurę chciałabym posadzić ze 3 czegoś kolumnowego, widziałam tak u Dominiki w ogrodzie, nie lubię jałowców więc wymyśliłam buk

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Fagus%20sylvatica%20%27Dawyck%20Gold%27&lang=1

ale nie wiem czy po pierwsze wejdą mi tam 3 drzewka a po drugie czy 3 x to nie za dużo, bo ma dość ozdobne liście ...
czy je sadzić ?
dopytam jeszcze na wątku o bukach.


Kasia, musisz pokazywac zdjecia bo ciezko sobie wyobrazic nie widzac miejsca...a przynajmniej mi ciezko
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
katiaxx 20:40, 21 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kasiu, wiem że powinnam ale ciągły brak czasu to moja zmora, poza tym nie mam wielu roślin więc nie ma za bardzo fotografować, początkowo jesienią sądziłam że dam radę zrobić całą tę cześć ogrodu czyli tył domu, teraz wiem że dam radę zrobić połowę połowy.

Ale już wklejam zdjęcie gdzie planuję buki dawyck gold - pomiędzy ś. serbskim a brzozą, szczerze mówiąc pozbyłabym się tej brzozy , ich tam rośnie ze 4 w kępie a konto czegoś ciekawszego ale mąż się uparł ...




z góry wygląda tak :





____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies