Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój kawałek planety

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek planety

Nonka 09:08, 09 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Wpadłam z rewizytą i widzę że też preferujesz linie proste Pozdrawiam gorąco i dziękuję za odwiedzenie mojego wątku, który póki co jest samotny
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 09:19, 09 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no wolę linie proste ale ciężko mi to idzie, co sobie zaplanuję to potem oglądam jakieś zdjęcia i już podobają mi się kolejne rzeczy a potem jadę do szkółki i kupuję jeszcze coś innego. Kilku rzeczy natomiast zdążyłam się nauczyć tj. nie kupować roślin jeśli nie mają przygotowanego miejsca. Kilka kupiłam, przetrzymałam w doniczkach i bardzo zmarniały, potem potrzebują dużo czasu żeby się zregenerować.

Np. kupiłam tawułkę japońską, trzymałam w doniczce aż wreszcie posadziłam, teraz gdzie jej nie widzę to jest dziadem, może dobrze nie trafiam, nie kupiłabym jej więcej.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kwiatholandii 17:31, 09 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Będzie super. Bardzo lubie proste linie i u Ciebie pasują i tyle. 10 razy pomysl, zanim kupisz rośliny. Może pomyślo grupach z tego samego gatunku Pozdrawiam i dziekuje za wizytę
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
katiaxx 09:02, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Zamówiłam bukszpan 40 szt ok 20 cm na obwódkę, dziś spodziewam się przesyłki, nie wiem tylko jak gęsto je sadzić.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Toszka 09:04, 10 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zobaczysz sadzonki i już będziesz wiedziała
wstrzymaj się z planowaniem - pokażesz i będziemy myśleć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katiaxx 16:03, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
oto sadzonki, przyjechały w pudle, nie połamane, może zgniecione nieco bo było ich sporo i były ściśle otoczone folią dla bezpieczeństwa,

wygląda to tak :






____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:05, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
to mój pierwszy zakup sadzonek z gruntu więc nie mam doświadczenia, wydaje mi się korzenie są rozrośnięte i to dobrze, jednak sukces będzie można ocenić po kilku tygodniach widząc czy rośliny się przyjęły
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:13, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
korzenie były wigotne jednak włożyłam sadzonki do wody (mam nadzieję że to nie błąd), teraz miejsce gdzie mają być .





obwódka miały by być wzdłuż ogordzenia, odgradzałaby choiny kan. od placyku. Tam gdzie jest teraz basenik ma być wyżwirowane i mają być płyty + huśtawka ogrodowa.
szerokość tej rabaty to 2 m. narazie posadziłam przez choinami tawułki bo bardzo marniały w doniczkach ale nie wiem czy tam zostaną tzn czy się zmieszczą.

I teraz pytanie - czy mam robić tę obwódkę przy szerokości 2 metry ? czy to za mało i choina na nią wejdzie i odsunąć się z obwódką ?

Tam gdzie teraz widać cyprysik ivonne w trawie będzie wysunięta rabata tak żeby placyk stanowił otoczony z 3 stron rabatami kwadrat.

podobnie jak u Dominiki tylko w kwadracie

co o tym myślicie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:15, 10 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
może tu widać trochę lepiej

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kwiatholandii 16:53, 10 lip 2014


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
katiaxx napisał(a)
może tu widać trochę lepiej



Chijny Ci się rozrosną. bardzo szybko. Będą miały po 3 latachconajmniej 1,5 m szerokości. U mnie idą jak szalone. Nawoże i pieknie rosną

____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies