Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród Kasi

Lamaze 18:48, 28 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
witam sąsiadkę
My też mamy ogródek przy bliźniaku i powierzchnia podobna.
Ładnie u Ciebie!

W moich żurawkach niestety też robale Zżarły mi 6 karmelowych, z innych też wytrzepałam. Zobaczymy, czy coś z nich będzie. Szkoda.

Powiedz, jak długo rosły Ci Hakuro do obecnej postaci? Często je tniesz?

Jeszcze pytanko o szkółkę w Brzeziej Łące - gdzie dokładnie jest? Czy mają duży wybór traw ozdobnych?


Pozdrawiam serdecznie

____________________
Moje ogrodowe puzzle
nicol21 18:52, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10337
Kasiu świetna ta przemiana donic! Jak takie cudeńka się robi - ot tak z ciekawości pytam
Macham wieczornie!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
kasia_w 19:07, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Lamaze napisał(a)
witam sąsiadkę
My też mamy ogródek przy bliźniaku i powierzchnia podobna.
Ładnie u Ciebie!

W moich żurawkach niestety też robale Zżarły mi 6 karmelowych, z innych też wytrzepałam. Zobaczymy, czy coś z nich będzie. Szkoda.

Powiedz, jak długo rosły Ci Hakuro do obecnej postaci? Często je tniesz?

Jeszcze pytanko o szkółkę w Brzeziej Łące - gdzie dokładnie jest? Czy mają duży wybór traw ozdobnych?


Pozdrawiam serdecznie

Hej, hej
Miło Cię widzieć na moim wątku!
Zórawki najsmaczniejsze są żółte, z tego co widzę. Czerwone mi rosną jak szalone. Chyba z tych żółtych zrezygnuję, no...chyba że coś pięknego mi sie trafi
Hakuro mają 3 lata. Tnę ze 3 razy do roku, bo bardzo przyrastają.
Szkółka w Brzeziej łące jest na samym końcu wsi, przy głównej drodze, po prawej stronie jadąć od strony Wrocławia.Wybór traw- no nie zachwyca, w zeszłym tygodniu mieli kilka odmian. Ale dość tanio.

____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 19:20, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
nicol21 napisał(a)
Kasiu świetna ta przemiana donic! Jak takie cudeńka się robi - ot tak z ciekawości pytam
Macham wieczornie!


Ewelina- donice plastikowe, ale takie fajne, matowe, porowate ( choć niepiekne) potraktowałam gąbką i białym akrylem artystycznym. Potem trochę zielono-czarnej plesni dodałam, maczając szczoteczkę w farbie i psikając włosiem na donicę. Na koniec zabezpieczyłam werniksem do akryli i -zobaczymy co będzie po dzisiejszym deszczu. Jak nie spłynie, będzie git Bo to technologia eksperymentalna mojego przepisu
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
stychaz 19:56, 28 kwi 2015


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
kasia_w napisał(a)
Czeskim piłkarzom dziękujemy
Przycięłam przed wsadzeniem, bo potem mi trudno będzie do nich dojść, żeby zrobić tak radykalne cięcie.





Normalnie Mistrzyni nożyc

Cieszę się, że pomysł się spodobał
____________________
Justyna - Wersja mini mini
kasia_w 20:32, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ah dziekuję.fryzjerstwo zawsze było moim marzeniem
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Lamaze 20:33, 28 kwi 2015


Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 307
kasia_w napisał(a)
ah dziekuję.fryzjerstwo zawsze było moim marzeniem


moim też
____________________
Moje ogrodowe puzzle
kasia_w 20:37, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
ha tylko mama mi wmawiala że tego nie można studiować
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
kasia_w 22:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Wklejam sobie post Toszki z watku Mad http://www.ogrodowisko.pl/watek/4551-to-tu
coby nie panikować cisowo

[b][b]Madziu, kup koniecznie kilkanaście butelek ukorzeniacza w płynie np. "Korzonek". Rozrobisz w podanej proporcji na kubeł wody i każdy z krzaków podlej dokładnie 2 wiadrami wody z ukorzeniaczem - przyśpieszy to regenerację systemu korzeniowego i mniej odchorują aklimatyzację - nowy kąt padania promieni słonecznych, nowa wilgotność i jakość powietrza, szok po wykopaniu i transporcie etc. Kopane właśnie teraz, na wiosnę, cisy potrafią się do lipca bardzo obsypać. Wygląda to nieciekawie, ale to normalny proces, który w lipcu zatrzymuje się, a od nowego sezonu zaczną wypuszczać zdrowe, ładne przyrosty. Uprzedzam, bo sama to przerabiałam i to normalne zjawisko, aczkolwiek nieco szokujące dla ogrodnika. Ciągle o tym uprzedzam na forum
Druga sprawa to dwa typy pokroju - każdy z krzaków koniecznie rozwiążcie przed posadzeniem, obejrzyjcie - jeden typ ma wyraźny główny pień, natomiast drugi jest taki miotlasty, z gromadą długich, cieńszych gałęzi. Jeśli coś ci zostanie niewsadzone w szpaler to własnie zostaw ten drugi typ i przerobisz go na półkulę. Pierwszy typ lepiej nadaje się na stożki. A nawet jeśli trafisz na egzemplarz o wyraźnym grubym, jednym pniu, to resztę odcinasz i przerabiasz na lizaka, czyli kulkę na pniu. Nic się nie zmarnuje i każdy typ pokroju można poddać metamorfozie. Piszę o tych dwóch typach pokroju, bo początkowo na to nie zwróciliśmy uwagi. Sadziliśmy pokolei byle by tylko jak najszybciej posadzić i podlać. Jednak po roku przesadzaliśmy 2 egzemplarze, bo raził mnie w szpalerze właśnie ten odmienny pokrój.
To na tyle
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lojalna_ 07:25, 29 kwi 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kasiu doniczki maja cudny dizajn

A kulki swetnie przyciete ale jakie geste

Przywitalam sie i biegne dalej
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies