Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

Toszka 21:03, 09 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madzi, jesli tylko zobaczysz, że w słońcu, w ciągu dnia, sedum mdleje to podlewaj obficie Decisem. Mdlejące sedum woła o pomoc, bo opuchlaki je żrą. Piszę z autopsji. Dwa dni temu wykopałam i moczyłam w "trutce" moje biało-zielone...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MAD 21:08, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
jolanka napisał(a)


Masz rację, nawadnianie bardzo ułatwia i skraca pracę w ogrodzie. Ponieważ robimy teraz trawnik, doszliśmy do wniosku, że położymy pod nim rury, coby później nie ryć. W sklepie, gdzie kupujemy węże do nawadniania zrobili nam darmowy projekt całej instalacji i możemy go robić po kawałku. Rurki będą wychodziły w "okolicach" rabat i z czasem będzie można je podłączać, w miarę jak będą powstawały kolejne. Na razie linie kroplujące są na wierzchu i wpinamy je z wężą bezpośrednio.

My będziemy robić trawnik łącznie z nawadnianiem. Ale to keszcze nie w tym sezonie na bank. Coś czuję, że nie prędko.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 21:10, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Zana napisał(a)


Dyskretnie odwróciłam wzrok w inną stronę. Jak można tak gości przyjmować, hę?

Było się przyłączyć, a nie byczyć. Ale dziękuję za odwrócenie wzroku. Jakoś mi z tym psychicznie lepiej.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 21:12, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
paulina_ns napisał(a)


Madzia czekam na zdjęcia

Voilà! Mówisz - masz.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 21:15, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Kasya napisał(a)


te rabatki masz takie wyniesione czy sie tylko wydaje ?

Tak, są wyżej. Trawnik ma spadek od domu w stronę ogrodzenia - rabat. Zrobione tak z premedytacją żeby w przyszłości można było trochę ten trawnik wyrównać. I żeby woda na rabatach mi nie stała.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 21:18, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Toszka napisał(a)
Madzi, jesli tylko zobaczysz, że w słońcu, w ciągu dnia, sedum mdleje to podlewaj obficie Decisem. Mdlejące sedum woła o pomoc, bo opuchlaki je żrą. Piszę z autopsji. Dwa dni temu wykopałam i moczyłam w "trutce" moje biało-zielone...

Dzięki dobra kobieto za rady. Jak zawsze przydatne.

PS. Same fioletowe orliki jak do tej pory. Ale mam wrazenie, że dwa rodzaje. Możliwe to?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Toszka 22:31, 09 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
z siewek wszystko możliwe. W razie czego zbiorę nasiona z bordowej matki. Tylko monituj, bo wiesz, ja w wieku kiedy testowy alzheimer mi się włącza
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwk4 23:39, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MAD napisał(a)
powinnam dać żurawę po zewnętrznej i czyś oddzielić je od berberysów. Jak sadziłam marmolady w zeszlym roku to były takie wypierdki, że nie konkurowały z wypierdkami berberysami.

Znalazłam wizualizację tej rabaty.
Ładnie będzie. Tam jeszcze są trawki, których teraz nie widać. Jakie posadziłaś? Berberysy wolno rosną niestety, ale w końcu przegonią żurawki
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 23:48, 09 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MAD napisał(a)

Było się przyłączyć, a nie byczyć. Ale dziękuję za odwrócenie wzroku. Jakoś mi z tym psychicznie lepiej.

Ja tu kontemplować uroki ogrodu Twego przybyłam, harówę mam u siebie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MAD 06:17, 10 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Toszka napisał(a)
z siewek wszystko możliwe. W razie czego zbiorę nasiona z bordowej matki. Tylko monituj, bo wiesz, ja w wieku kiedy testowy alzheimer mi się włącza

Siewki chętnie ale jak masz bordową pełną. Bo taką dwukolorową mam. Będę monitować. Jak z limonkową żurawką. A dla Ciebie mam ptasie łapy.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies