Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 09:54, 16 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Juzia napisał(a)
Też miałam taki poranek ładny....a tu psikus....słonko się schowało

Patrząc na tulipany....jestem jakiś dobry tydzień za tobą

Juzia, nie wszystkie tak ładnie wylazły jeszcze. Te są drugi sezon. Bardzo jestem ciekawa, czy zakwitną?
Na innej rabacie mam tulipanki Prinses Irene. Piszę o nich, bo cebulki się nie podzieliły po wykopaniu na małe, były dorodne, i na te liczę, ze będą kwitły. I mają jeszcze malutki listki wystające z ziemi. Będą później

Hiacynty, co sadziłam jesienią, nawet się nie pokazały. Nic normalnie nie wychodzi, z lupą szukałam. A te, co kiedyś wsadziłam, co w doniczkach kwitły w domu są takie:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:00, 16 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moja bergenia po zimie. Bardzo ją lubię i coraz bardziej doceniam

Tutaj przed domem już posprzątane:


Za tą rabatkę wezmę się dziś. Trzeba przyciąć stipę, jeżówki, wyskubać molinię

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 10:01, 16 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przyjechał do mnie
Na życzenie przekompostowany, śliczny
____________________
Ogródek Iwony II
Juzia 10:03, 16 mar 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
No froncik to masz już odpicowany
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
anna_t 10:10, 16 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

A skąd miałaś rozplenicę?
Ja miałam zebrane jesienią z ogrodu,więc na pewno nie była zmrożona, schłodzona, czy jak to zwał. Wysiałam 4 lutego i nadal nic.
Podobnie, jak Moundry.

Hameln już nie mam nasionek, a Moundry miałam, to zrobiłam drugą próbę.
Skutecznie po wychłodzeniu.
Jeśli miałaś nasionka kupne, to są czasami stratyfikowane i przygotowane do wysiewu. Dziewczyny różnie pisały, różnie działały, ja się cieszę, ze jest efekt. Nie wszystkie próby się udają

Liatrę miałam z nasionek. Zebranych jesienią. Myślę, ze to przedszkole nie będzie dorosłe w tym roku. Może nie zakwitnąć jeszcze. Ale roślinki rosną i za rok będzie liatrowo



ja nasionka miałam od Krys i zgodnie z jej zaleceniami trzymałam je miesiąc przed posianiem w lodówce a potem chyc do doniczek. 100% nie wzeszło..jakiaś polowa ale to i tak dla mnie sukces
Iwonka pomozesz mi z tą różanką?bo gdyby zrobiła to pietro z palisadek to moze ten twoj wczesniejszy pomysł z tymi podziałami tej rabaty?tylko ty mi rysowałas 3 pola na tej rabacie a ja bym zrobiła 2
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Dominika11 12:06, 16 mar 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
stipa super wygląda - tak brązowiutka i zwiewna - pikna

a kiedy planujesz psikanie ??? ja chyba będę czekać do weekendu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anka_ 12:09, 16 mar 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Iwk4 napisał(a)
Przyjechał do mnie
Na życzenie przekompostowany, śliczny

Śliczny Iwonko. Mój dopiero na pryzmie. A tak swoją drogą to chyba tylko drugi ogrodnik zrozumie, że człowiek z g...wna się cieszy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Iwk4 12:45, 16 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anka_ napisał(a)

Śliczny Iwonko. Mój dopiero na pryzmie. A tak swoją drogą to chyba tylko drugi ogrodnik zrozumie, że człowiek z g...wna się cieszy.


Nooooooooo...byłaś pierwsza wyrozumiałą Aniu
No i moja Tola - suczka bardzo się cieszyła, ze ma zabawkę nową, po czy moje dziecko oświadczyło:
Mamo, skoro sobie obornik załatwiałaś, to teraz będziesz kąpać Tolę
Kurcze, a zawsze dzieciakom zlecałam
____________________
Ogródek Iwony II
eda 12:48, 16 mar 2016


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Iwk4 napisał(a)
Dziś o 6 rano było -5 stopni. Potem wyszło słoneczko, aż chce się żyć
Tylko ziemia zmarznięta ...na wierzchu. Poczekam, a po południu może oczyszczę następną rabatę. Zastanawiam się, czy z wycinaniem miskantów nie poczekać, skoro mrozi. Tym bardziej, że śniegu u mnie nie ma i nie było. Tylko mróz
Mahonia i żurawki jeszcze w cieniu:


Słońce i cień, walczą o kolory wiosny i zimy:




U mnie też tak rano było teraz słońce hurrrrra pięknie wyłazi buziolki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 12:49, 16 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dominika11 napisał(a)
stipa super wygląda - tak brązowiutka i zwiewna - pikna

a kiedy planujesz psikanie ??? ja chyba będę czekać do weekendu

Jak pogoda będzie ładna, to w sobotę, jak M zjedzie, bo to jego działka - to psikanie. Mamy taki większy baniak na podciśnienie, więc zaraz drzewka opryska.
Stipa - nie wiem, czy żyje. Przytnę dziś i zobaczę, co dalej
Najładniejsza jest posadzona na nowo, jedno sezonowa
Tola i Leon (pies i kot) robią sobie ze stipy na innej rabacie legowisko. Wysywałam na nie ostatnio, patrzyły się na mnie z politowaniem, jakbym coś najlepszego chciała im zabrać
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies