Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 23:36, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A teraz rachunek ... :
1.Konsekwencja w kolorystyce - uporządkowałam kolory na rabatach, ogród nadal kolorowy, bo tak lubię, ale nie ma już misz-maszu Unikam pomaranczowego. Trudny to kolor

2.Ograniczona liczba gatunków - to mi pasuje. Łatwiej rozmnażać coś, co się już ma. A jak kupuję nowe roślinki, co najmniej po trzy M tylko nie może pojąć, ze znowu chcę hortensje, mimo, że już mam

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach - pomocne przy porządkowaniu rabat. W grupie siła, jedyne, co jeszcze źle zrobiłam, to sadziłam rzędami. Muszę się poprawić No i budżet nie pozwolił na kupowanie dużych ilości, ale zawsze można się bawić w rozmnażanie

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj - postarałam się o parę duetów. Ten rok pokaże, czy, zdały egzamin. Pomocny jest tu wątek: Co z czym pasuje.

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu - to było najtrudniejsze. Do dziś mam poczucie niedokończonych rabat. Finanse nie pozwalały na szybkie działanie. Ale jest plan. I pragnę się go trzymać.

6.Jak coś zmieniasz, nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu
- najtrudniejsze było tak manewrować, aby głowa zrobiła to, co chciałą szyja. O dziwo M czytał w moich myslach i ogród przechodził totalną rewolucję.

7.Niezawodne rośliny kupuj - to forum pomaga podejmować zaplanowane. przemyślane decyzje. Poznałam listę niezawodnych roślin i zaczynają się pojawiać w moim ogrodzie. Pochopnie tylko M zapakował trzykrotkę do koszyka, o której nie miałam pojęcia. W domu się zdziwiliśmy, że straciła wszystkie kwiatki Kwitnie kwiatami jednego dnia. Za tą trzykrotkę mogłabym mieć inne trawy

8.Zrób listę gatunków i tego się trzymaj - Po przygodzie z trzykrotką trzymam się już listy. Porządny plan jest podstawą, na jego podstawie muszę stworzyć jeszcze zimą listę zakupów na rok 2015

9.Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego - to bardzo przyjemna świadomość. Kobiecie nigdy za mało zakupów. Nauczyłam się pozbywać, oddawać okazy, których nie chcę w ogrodzie. Ostatecznie można wynieść na kompost

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. - ciężka praca ma różne oblicza. W tej ciężkiej pracy fizycznej pomaga mi M. Z pewnyh powodów mi nie wolno. Gdyby nie on, niczego bym w ogrodzie nie osiągnęła. Oby wszystkie dziewczyny miały pomoc swoich e-Mów
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:38, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiek napisał(a)
Oj oj...i ja mialam ten Katalog, ale gdzies ,,zapomnialam´´ Pozwolisz ze sobie przeniose do siebie?

Kasieńko, oczywiście, że tak. Warto co nieco sobie odświeżyć.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:40, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)
No i u Ciebie wkleiłam pomyłkowo.

Bogdziu, dzięki twojej pomyłce teraz mam śliczne ptaszki. Dziękuję pięknie za te śliczności
____________________
Ogródek Iwony II
Madzenka 23:50, 30 gru 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwonko widzę, ze ruch u Ciebie jak w ulu Zrozumiałe, miła gospodyni to i gości dużo

Gardeners World 4 sezon przerabialam już nie ma nic przyjemniejszego niź wieczory z kolejnym odcinkiem

Jesli pzoowlisz napiszę coś o cudownym Sab Simpex...

Dziewczyny to mit! Niczym się ten preparat nie rózni od Espumisan Baby czy Ulgix Baby. We wszystkich preparatach jest ta sama substancja cyznna czyli siemtikon. Tylkor róznica tkwi w dopuszczlanej w Poslce dawce 40 mg i w Niemczech piand 60 mg... Wystarczy podac wyższa dawke innych produktow i efekt będzie ten sam... Więc nie szukajcie za granicą, wystarczy w aptece poprosić o krople z siemtikonem dla dzieci. Jak ktoś ma problem z przeliczaniem ilosci krolpi na dawke dla dziecka prosze o info na prive , pomogę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 23:59, 30 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
O, Marzenka u mnie jak miło Właśnie czytałam u Any, że śniegu widoki byłyby ci miłe. U mnie dziś kilka fotek śniegowych wpadło, ale to, co ma Kasiek na Bawarskich, to dopiero zima
Gardeners World 4 też już oglądałam, ale widocznie dziewczyny nie, więc linki tu porobiłam dla nich
Oglądałam też kilka odcinków po angielsku, ale ja tego języka chyba do końca życia się nie nauczę. Mój syn za to nawet myśli po angielsku, śmieje się po angielsku, kawały, wszystko, jakby to był jego rodzimy język Jak on to pojmuje, to ja pojecia nie mam. Kiedyś powiedział, że koniec oglądania filmów z lektorem, bo lektor co innego mówi, niż aktorzy

No cóż, każdy do czego innego jest stworzony

Za rady na temat Sab Simpex... wdzięczna będzie pewnie Mira. Dla niej te informacje były potrzebne

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:23, 31 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Słuchajcie, mam pytanie budowlane:
Planujemy wymienić drzwi garażowe na takie podnoszone automatycznie. Nie wiem jak ugryźć temat. Jak znaleźć drzwi, które będą przywiezione i zamontowane, dobrane kolorystycznie. Jak znaleźć producenta, wykonawcę, ... Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej materii, to proszę o cynk na priv
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:47, 31 gru 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wszystkiego najlepszego na nadchodzący Nowy Rok 2015


____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 09:23, 31 gru 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwonko ależ cudne podsumowanie dekalogu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewa777 09:56, 31 gru 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Mi też bardzo się spodobało Twój rachunek do dekalogu To tak jakby podsumowanie starego roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
lojalna_ 09:59, 31 gru 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Buziaczki Iwka zdrówka i radosci z kazdego dnia
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies