Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

zabaewa 22:39, 18 sty 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
A. A. A. Iwonko ... A kto powiedział, że aparat sam będzie fotki robił ? A Ty wiesz - mądra kobietko, że im lepszy sprzęt - tym lepiej wykazuje błędy fotografującego ? Hmmm... Tak se myślę... Czyżby pojawił się problem z flarą ?
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
ryska 22:45, 18 sty 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Śliczne zdjęcia Iwonko. Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 14:58, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
A. A. A. Iwonko ... A kto powiedział, że aparat sam będzie fotki robił ? A Ty wiesz - mądra kobietko, że im lepszy sprzęt - tym lepiej wykazuje błędy fotografującego ? Hmmm... Tak se myślę... Czyżby pojawił się problem z flarą ?

Dziewczyny, mój nabytek nie umie gotować, piec, sprzątać ... nic z tych rzeczy i nawet niemal sam robi fotki. O wiele łatwiej robi się nim, niż cyfrówką, chodzi o osiągnięcie odpowiedniego efektu zdjęcia.
Ale jak doświadczeni piszą "Musisz się zdecydować, co nim chcesz robić" to człowiek nie słucha, ma klapki na uszach, oczach i myśli tylko o jednym: Muszę go mieć. Sygnały były oczywiste: kolega z pracy marzy o obiektywie o ogniskowej do 300, ma obecnie do 55. Pan w sklepie mówił to samo.
Ja, pamiętając, że kolega zachwala swój aparat, popytałam się i moje chciejstwa musiałam zweryfikować z możliwościami. Stąd cieszę się, że Ewa (Ewo dziękuję jeszcze raz za dobre rady) radziła kupić jeden obiektyw, bo szybko mogę przestawiać ogniskową, tak było właśnie wczoraj. A po wczorajszych fotkach zrozumiałam, że w przyszłości kupię jeszcze obiektyw o większej ogniskowe (właściwie zrozumiał to mój mąż, który głośno tę myśl wypowiedział ) Obecnie mam obiektyw z ogniskową 18 - 105.
Otóż pojawiły się wczoraj ptaszki w karmniku. Po ostatnich wichurach karmnik był zerwany z drzewa, wiec stał sobie na tarasie, ale ptaszki nie chciały podlatywać tak blisko domu, a właściwie wyjadły z karmnika smakołyki i zostawiły pszenicę. Chyba dla nich zbyt twarda.
Karmnik wyniosłam w głąb ogrodu, dosypałam słonecznika i za chwilę e-M woła mnie do okna, bym przyszła z aparatem. Tyle ich na raz jeszcze nie widziałam. Odległość spora, wiec z okna udało mi się zrobić na największej ogniskowej tylko tyle:

Po wykadrowaniu w komputerze:


Poprosiłam więc e-Musia, by spróbował drugim aparatem, ja tymczasem kończyłam obiad.
Cyfrówką 26x Zoom zrobił tak:


Przy okazji zdjęcie cyfrowe przepuściłam w kompie przez autokorektę, aby wyostrzyć kolory.
Zatem nadal uwielbiam moją lustrzankę, ale muszę pamiętać, ze zbliżenia mają swoją granicę
Przy okazji, musiałam sobie wygooglować, o co chodzi z tą flarą
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 15:27, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wracam do tematu ognistej rabaty:
Tutaj była o tym mowa:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=336
Uzyskałam sporo porad od dziewczyn i od szefowej, przeanalizowalam roślinki pod kątem wytrzymałości w trudnych warunkach (warunki klimatyczne dla mojego regionu są porównywalne do obszaru Suwałki ), ponadto piaski i słońce.
Na tej rabacie nie będzie więc azalii, gdyż mogła by nie wytrzymać mroźnych zim. Nie będzie bukszpanów, bo jak pisze Danusia, do tej koncepcji nie pasują. Zastanawiam się mocno nad perukowcem, bo grymaśny, i chyba bardziej wolę czerwonego buka - jak proponuje Marzenka.
Dziś jeszcze raz pomierzyłam dokładnie rabatę. Zdziwiłam się, bo mogę wykorzystać nie 4m, a tylko 3m i rabata po namyśle nie będzie wcale prostokątna, choć kształty zostają kanciaste, (schodkowo).
Wczoraj wstawiłam zdjęcie robocze tej okolicy podwórka(bo o ogrodzie ciężko tutaj mówić)
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/769898/original.JPG
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/769901/original.JPG
I pierwsze pytanie: Szmaragdy rosną co 50 cm (rozstaw między środkami). Czy je rozsadzić, czy dosadzić jeszcze kilka (ok. 3 sztuki, by zapełniły całość? )

____________________
Ogródek Iwony II
lojalna_ 15:31, 19 sty 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Burza mózgów Iwonko u Ciebie

Wow a te kadry ale super fotki
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
malgorzata_s... 15:36, 19 sty 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Iwonko ale ptaszarnia Niestety odkąd mam kota to takie widoki u mnie niemożliwe. Chyba na smyczy dziada prowadzać będę Pozdrówka
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 16:00, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Oto lista roślin, jakie planuję posadzić, lub już tam są:
Rośliny wysokie -
najwyższe piętro:
1. Szmaragdy, cięte poziomo na równej wysokości w ekran - mam
2. Trytomy - 5 sztuk (od Małej Mi, resztę dokupić )
3. Miskant Meleparlus lub inny (7 sztuk) - kupić
4. Paciorecznik (Kanny) o zielonych i bordowych liściach - mam
średnie piętro:
5. Dalia żółta (średniej wysokości) - mam 2 sztuki
6. Firletka chalcedońska "(czerwony)"- 2-3 sztuki kupić
7. Rudbekia - mam, zrobić dużą plamę
8. Gailardia - mam, zrobić plamę
9. Liliowce - wysokie pomarańczowe, mam, zrobić plamę
10. Nachyłek - mam, posadzić w dwóch miejscach
najniższe piętro
11. Dalia czerwona (3 sztuki) - kupić
12. Turzyca Frosted Curls (5-6 sztuk) - mam
13. Liliowce niskie, aby wychylały się z rabaty, jak trawy ( żółte, czerwone kwiaty)
14. Orlik - kilka sztuk (poprosić Małą Mi )
15. Lilie - wsadzić za liliowcami po kilka sztuk (na pewno tam ?)
16. Kuklik albo jakąś żurawkę na brzeg (Poprosić Małą Mi o kuklika )
Prostokątna rabata:
17. Buk czerwony - jaki ? są odmiany?
18. Jeżówki czerwone albo pomarańczowe (7 sztuk) - kupić
19. Turzyca Ice Dance (10 sztuk) - kupić
20. Bergenia (7 sztuk ) - mam
21. Imperata Red Baron - od Any do prostokątnej rabatki i nie wiem, czy powtórzyć tu jeżówki, czy cos innego, czy sama trawka na żwirku?

Co sądzicie o tej liście?
Może być jeszcze pysznogłóka i Tojeć, ale nie mam ich.



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:04, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Oto plan rabaty:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:09, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wjazd będzie wybrukowany wg tych planów jesienią, a jak się nie uda - za rok. Teraz zrobię linię rabat. Garaż dostanie wreszcie dach, nową bramę, jest wreszcie brama na podwórko, zrobiony będzie też płot. No i trzeba zaplanować budżet na roślinki. Kącik wypoczynkowy będzie w przyszłym roku.
Obecnie mamy drewnianą drewutnię obok garażu, będzie rozebrana i wymurowana nowa, a kącik będzie tak, jak na planie, w zaułku.
Co sądzicie o nasadzeniach? Co poprawić?
Ważne - jedna plama, to niekoniecznie jedna roślinka, miałam problem ze skalą i moją wyobraźnią, jak małe owale rysować
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 16:10, 19 sty 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwonka! Piękny plan! i lista juz prawie gotowa! Gratuluję!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies