Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ryska 23:36, 19 sty 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Raczej głupio by jej było iść z nieodrobionymi lekcjami. Nie przeszkadzam Ci już. Dobrej nocki
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatan24 23:40, 19 sty 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Viola napisał(a)
wg wikipedii

Blue Monday – wprowadzone przez Cliffa Arnalla określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, przypadającego jakoby w poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia.

Pseudonaukowy termin Blue Monday (ang. Smutny, przygnębiający poniedziałek) wprowadził w 2004 roku Cliff Arnall – brytyjski psycholog, pracownik Cardiff University. Arnall wyznaczał datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi).


To już wiem dlaczego miałam dzisiaj taki kiepski dzień.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Iwk4 23:42, 19 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agatko, nie ty jedna. Jak nie kiepski, to ciężki. Można było to zauważyć.
Ale jutro wstanie nowy dzień.
____________________
Ogródek Iwony II
JoannA 00:10, 20 sty 2015


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Plany...fotki...plany
Jak ja to lubię Iwonko
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Madzenka 07:00, 20 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iwonko a masz jakieś zdjęcie tej rabaty? Aby plan znależć musiałam robić cofaj, cofaj i zasnęłam
Dla mnie za dużo bylin na tej rabacie, bedzie łyso zimą. Więc nie wiem czy Ty ją w ogóle widzisz zimą , przechodzisz obok niej poza sezonem?
O ile byliny wyglądaja nawet zima fajnie to kanny, dalie wykopiesz i będzie łyso. Przy lekkich zimach trytomy z podwiązanymi liśćmi nawet fajnie wyglądają. Ja bym jednak dosadziła traw aby zimą nie było łyso. Wydaje mi sie, że buk w tym miejscu jest ok, ale pokaż jakąś fotkę . Do jeźowek i begenii obowiązkow jakąś trawę np. Stipe aby zakryć brzydkie oedy zimą. Stipa lubi wymarzać ale za to sie rozsiewa, więc co roku można odnawiać.

Na takiej ognistej rabacie fajnie by wyglądałyby carex buchanani i rozplenice. - mialyby podobny pokroj a kolory odmienne. Nie obawiaj sie traw w bylinach, bedzie pieknie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Viola 12:20, 20 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwonko, dzięki za wsparcie u mnie Jeśli chodzi o te rośliny u Ciebie to tak jak widzisz, ja nie jestem jeszcze na tym etapie walczę ciągle z podstawami Miłego dnia
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
siakowa 12:27, 20 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Iwonka jak Ty pędzisz !!! buźka
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 17:42, 20 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Marzena2007 napisał(a)
Iwonko a masz jakieś zdjęcie tej rabaty? Aby plan znależć musiałam robić cofaj, cofaj i zasnęłam
Dla mnie za dużo bylin na tej rabacie, bedzie łyso zimą. Więc nie wiem czy Ty ją w ogóle widzisz zimą , przechodzisz obok niej poza sezonem?
O ile byliny wyglądaja nawet zima fajnie to kanny, dalie wykopiesz i będzie łyso. Przy lekkich zimach trytomy z podwiązanymi liśćmi nawet fajnie wyglądają. Ja bym jednak dosadziła traw aby zimą nie było łyso. Wydaje mi sie, że buk w tym miejscu jest ok, ale pokaż jakąś fotkę . Do jeźowek i begenii obowiązkow jakąś trawę np. Stipe aby zakryć brzydkie oedy zimą. Stipa lubi wymarzać ale za to sie rozsiewa, więc co roku można odnawiać.

Na takiej ognistej rabacie fajnie by wyglądałyby carex buchanani i rozplenice. - mialyby podobny pokroj a kolory odmienne. Nie obawiaj sie traw w bylinach, bedzie pieknie

Marzenko, tutaj masz zdjęcie tej rabaty:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/769898/original.JPG
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/769901/original.JPG
Chodniczek będzie poprawiany na prostokątny. Wiosną, jeszcze przed robieniem rabaty.
A od tej strony jest lista roślinek na rabatę i plan nasadzeń
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=353
Przy buku na pewno chciałam bergenię i trawki, zaproponowałam Ice Dance, ale może dołożyć jeszcze berberys kulki (Admiration albo Bagatelle? ) i Carex Bronze?
I jaki Buk posadzić? Niedaleko jest balkon (prawie go widać na drugiej fotce - dolną linię)
A tu zmieniłam plan nasadzeń, bo chyba Kanna jest wyższa od Trytomy ?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=355
Z traw będzie Miskant, Frosted Curls, Ice Dance.
Masz rację, by dodać jeszcze rozplenicę. Pomyślę, gdzie ją wsadzić.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:47, 20 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jeszcze raz lista roślin
jakie planuję posadzić, lub już tam są:
Rośliny wysokie -
najwyższe piętro:
1. Szmaragdy, cięte poziomo na równej wysokości w ekran - mam
2. Trytomy - 5 sztuk (od Małej Mi, resztę dokupić )
3. Miskant Meleparlus lub inny (7 sztuk) - kupić
4. Paciorecznik (Kanny) o zielonych i bordowych liściach - mam
średnie piętro:
5. Dalia żółta (średniej wysokości) - mam 2 sztuki
6. Firletka chalcedońska "(czerwony)"- 2-3 sztuki kupić
7. Rudbekia - mam, zrobić dużą plamę
8. Gailardia - mam, zrobić plamę
9. Liliowce - wysokie pomarańczowe, mam, zrobić plamę
10. Nachyłek - mam, posadzić w dwóch miejscach
11. Rozplenica - 3 sztuki - kupić
najniższe piętro
12. Dalia czerwona (3 sztuki) - kupić
13. Turzyca Frosted Curls (5-6 sztuk) - mam
14. Liliowce niskie, aby wychylały się z rabaty, jak trawy ( żółte, czerwone kwiaty)
15. Orlik - kilka sztuk (poprosić Małą Mi )
16. Lilie - wsadzić za liliowcami po kilka sztuk (na pewno tam ?)
17. Kuklik albo jakąś żurawkę na brzeg (Poprosić Małą Mi o kuklika )
Prostokątna rabata:
18. Buk czerwony - jaki ? są odmiany?
19. Jeżówki czerwone albo pomarańczowe (7 sztuk) - kupić
20. Turzyca Ice Dance (10 sztuk) - kupić
21. Bergenia (7 sztuk ) - mam
22. Imperata Red Baron - od Any do prostokątnej rabatki i nie wiem, czy powtórzyć tu jeżówki, czy cos innego, czy sama trawka na żwirku?


Co sądzicie o tej liście?
Może być jeszcze pysznogłóka i Tojeć, ale nie mam ich.

____________________
Ogródek Iwony II
Ewa777 18:08, 20 sty 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ja to za głowę się łapię, gdy czytam te Twoje plany. Podchodzisz do tego bardzo profesjonalnie. Podziwiam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies