Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Mala_Mi 20:59, 21 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwk4 napisał(a)
Zamieniłam kolejność trytomy i kanny. I chyba mniej traw, bo się rozrosną. Między trawy dam kanny. Trytomy przed nie.
Przesunęłam też liliowce i nachyłki na tył. Czy teraz będzie lepiej?




Orliki dawaj jako wypełniacz pomiędzy innymi roślinami. Jako pierwszy plan to one się nie nadają.
Przy dalii żółtej i nachyłkach i FC będziesz mieć jeszcze miejsce... Może daj plamę z pełnika europejskiego, bo na maj to tu nic nie ma.. tylko orliki.
Tulipany możesz dać gdzie kany.. wykopiesz kany posadzisz tulipany, a w czerwcu wykopiesz tulipany, posadzisz kany. Do czerwca będziesz je gonić w donicach. Tulipany się ucieszą, że są wykopywane... sadź tylko w koszykach większych, łatwo się wykopuje
Rząd tuj, miskantów, dalii.... i w zasadzie finito.. więcej na szerokość się nie zmieści... na brzeg pasuje coś zimozielonego... a z daliami jak wyżej.. tylko niskie odmiany tulipanów. Ale może jak ściśniesz to FC się zmieści.
Krokusy pomiędzy liliowce..
Po prawej stronie gdzie nachyłki , dałabym zamiast bergenii bordowe żurawki i zamiast kuklika też pojechała żurawkami. Nachyłki niech przytulą się do żurawki.
Po prawej i lewej od miskantów wepchnęłabym rozplenice.. popatrz jak fajnie miskant i rozplenica wygląda razem u mnie... dziś wrzuciłam foto.
W trawy daj lilie
Rozumiesz mój bełkot????

Daje się upieram że firletka tu nie pasuje!!!
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Napia 21:13, 21 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwonko, widzę, że szykuje się ognista rabatka pięknie będzie, gdy wszystko podrośnie. Fajnie, że dziewczyny tak pomagają, ale ja jestem pod wrażeniem Twojego zaangażowania - ogarnąć wszystko i tak opisać to naprawdę niełatwe i , co tu dużo mówić, pochłania sporo czasu, którego u mnie ostatnio jak na lekarstwo
Świetnie wyszła metamorfoza rabatki eMa i dobrze popatrzeć, jak wiele się zmieniło w ciągu jednego roku. I nowe cudo, które robi piękne zdjęcia, ale niestety nie gotuje, nie sprząta i nie pierze, aż szkoda. Na zdjęciach widać różnicę, na fotkach storczyków też
Poczytałam troszkę i biegnę dalej
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Iwk4 21:17, 21 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję Aniu, masz większe doświadczenie. Zrobię, jak radzisz
Za chwilkę wrzucę plan do painta i poprawię. Krok po kroku - chyba dam radę. Lecę zobaczyć twoje trawy
Firletkę w takim razie wyrzucam z rabaty, dojdą rozplenice.
Fajny pomysł z tulipanami w koszyczkach zamienianymi na kanny Wykopuję koszyczki z tulipanami i wsadzam kanny Super !!!
edit:
Byłam u ciebie. Zapomniałam, ze to chodziło o te rozplenice z trawami, co się w nich zakochałam
O moja skleroza I jak tu wszystkiego nie zapisywać
A czasem człowiek nawet zapomina, ze zapisał i gdzie zapisał, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 21:18, 21 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

To może w miejsce nachyłków dać barona i jeżówki z jednej strony?
Nachyłki muszą iść głębiej w rabatę. I nie wiem, co będzie wyższe? Trytoma, czy kanna?
A na rabacie można dosadzić czerwone, pomarańczowe tulipany i żółte żonkile, ale to już będzie na 2016


Cofnęłam do tyłu...... bo raz idę do przodu a raz do tyłu.. dziś w pracy mam wyprany mózg.. przed chwila skończyłam.. i trudno mi się przestawić na kwiatki.. W pracy robiłam coś o czym już zdążyłam zapomnieć przez 3 lata.. mózg długo przypomina

Już wiem, że chodzi Ci o firletkę chalcedońską, a nie kwiecistą.... wiec odszczekuję ostatnie zdanie z ostatniego posta. Ta pasuje i kwitnie na początku czerwca.
Gęstość na rabacie bylinowej jet wskazana, wtedy rabata jest "na bogato", zielsko nie rośnie.
FC też nie jest niski... za nim ten nachyłek może być, jak się przycina przekwitłe kwiaty to dłużej kwitnie i tak nie buja do nieba.
Kana będzie wyższa i kana kwitnie później.. wiec może iść do tyłu. Moje trytomy też nie malutkie, ale kany są zdecydowanie wyższe.
O tulipkach pisałam powyżej... jestem za, a nawet nie przeciw.

Uwagi do wyżej.. FC bym pociągnęła dalej zamiast bergenii, aż do buczka
Red Baron całe wolne miejsce pomiędzy główna rabatą a buczkiem.... ewentualnie jak lubisz misz-masz.. to w trawę wrzuć z 3 żółte jeżówki Ale niższe i tu możesz dać te fikuśne.. np Secret Glow.

Po jednym sezonie będziesz to udoskonalać dosadzać i wysadzać, ale jako szkielet bylinówki ognistej może być.. w dodatku z wykorzystaniem tego co masz.. bo wymienić zawsze zdążysz. W końcu całą frajda jest z tworzenia
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Iwk4 21:27, 21 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przeczytałam, idę przestawiać do painta. Zatem firletka zostaje, ta czerwona
Aha, proszę tylko się nie złościć moi wszyscy pomocnicy, jak czegoś na początek nie będzie. Jeżówki mam tylko różowe na różowej rabacie, a te na tą muszę kupić. W zeszłym roku u mnie w szkółce były tylko wysokie z pojedynczymi kwiatkami, ale będę szukać
____________________
Ogródek Iwony II
Mala_Mi 21:48, 21 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Może być jeszcze pysznogłówka i Tojeść, ale nie mam ich.

Mam i mogę dać... by było coś przed daliami, kanami, jeżówkami i rudbekiami.
Mogę wysłać jak się okaże ze coś za gęsto to wyciepiesz
W realu często więcej wchodzi niż na papierze, bo rośliny mogą się przenikać.
Patrz na te dwie inspiracje wcześniejsze ognistej rabaty
Próbowałam rozrysować Twoja rabatę w moim programie do konstrukcji.. by złapać wielkości stąd ...wiedziałam co ile zajmie Ale to taki program co się nie nadaje do kfiotków
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Luki 22:03, 21 sty 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Eee Aniu jak to się nie nadaje

Miałem coś powiedzieć na temat planu, ale ja nie mam nic do dodania po opisie Małej MI. Ania dobrze prawi, rabata bylinowa ma to do siebie, że przyjmie dużo na plecy, ale bardzo dobre i sensowne nasadzenia już masz zaplanowane. Chciałem dodać pełnika pomarańczowego, ale o tym też już było wspomniane. Muszę pomyśleć czy ja mam jeszcze coś ładnego i pomarańczowego. Kurcze szkoda, że nie wpadłaś na tą rabate w zeszłym roku bo oddałem sporo żółtych i pomarańczowych bylin w tym dwie wielkie kępy liliowca Kwanso, muszę zobaczyć wiosną co mi tam jeszcze zostało
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 22:28, 21 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ha, ha Łukasz, w zeszłym roku, to ja nie wiedziałam , ze Ogrodowisko istnieje
W zeszłym roku też Marzenka (wyczytałam to) nie lubi żółtego i wszyscy wyciepali żółty. Rzuciła hasło na modny róż, wszyscy sadzili różowości - ja tyż się skusiłam na różową rabatę przed domem z Rh, obok jeżówki, floksy, róże i naparstnice
Ale ja zawsze coś muszę na przekór innym. Nikt nie chce żółtego i czerwonego, to ja muszę mieć, hi, hi
Dobrze, że Ania mnie popiera - też ma kolorowe zapachy (tak powiedziałam o bukiecie kwiatków, które dostałam od mojej cioci, gdy miałam 4 latka - wszystkim to się spodobało )
Lecę dalej do painta. Chwilę to zajmuje
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 22:38, 21 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)
Ha, ha Łukasz, w zeszłym roku, to ja nie wiedziałam , ze Ogrodowisko istnieje
W zeszłym roku też Marzenka (wyczytałam to) nie lubi żółtego i wszyscy wyciepali żółty. Rzuciła hasło na modny róż, wszyscy sadzili różowości - ja tyż się skusiłam na różową rabatę przed domem z Rh, obok jeżówki, floksy, róże i naparstnice
Ale ja zawsze coś muszę na przekór innym. Nikt nie chce żółtego i czerwonego, to ja muszę mieć, hi, hi
Dobrze, że Ania mnie popiera - też ma kolorowe zapachy (tak powiedziałam o bukiecie kwiatków, które dostałam od mojej cioci, gdy miałam 4 latka - wszystkim to się spodobało )
Lecę dalej do painta. Chwilę to zajmuje


żółto-pomarańczowych tulipanów też się nie pozbędę bo kocham ten kolor wiosną...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 22:54, 21 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
No to mam wsparcie, jak to miło
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies