Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 20:53, 08 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bociek napisał(a)
A dziewczyny o rozach. No to ja zmykam Tak na wszelki wypadek, zeby sie nie pokluc

Jola, nie panikuj, kazdy z nas sie uczy. Nauczysz sie i Ty Nie trac ducha Dziewczyno I poszukaj Dekalogu Danusi, bez tego ani rusz

Buziam Kobietki i lece dalej

Oj boćku, ty wszędzie na chwilę ciupniesz, ale masz rację, że Jola powinna dekalog Danusi przeczytać. Przy okazji mi się przyda

Wklejam Ci dekalog ogrodnika ułożony przez Danusię

1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:59, 08 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moja lista kandydatek na róże do mojego ogródka, zapisuję, żeby nie zgubić
pnąca - Jaśmina
rabatowa - Novalis
____________________
Ogródek Iwony II
lojalna_ 21:06, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja etap czytania po nocach z tabletem pod poduszką przechodziłam juz zimą, czytałam wszystkie artykuły trawnik, nasadzenia, rodzaje ogrodów i wcale przez to nie czułam sie ani mądrzejsza ani pewniejsza co mi sie bardziej podoba, ogrody sa tak rózne a kazdy piekny. Teoria teorią a praktyki jeszcze brak hihi . Widać przechodzimy wszyscy ten etap tak samo, tylko Wy swiergolicie o tych odmianach a ja coraz wieksze oczy robię mimo ze teoria obca mi nie jest. Przeczytanie O. To jeszcze nie koniec to dopiero poczatek własnej praktyki, przemiło sie tutaj spaceruje i szanuje kazda porade bo wypływaja one z pasji. Ja o swierkach przeczytałam prawie wszystko a moze jeszcze wiecej i mysle ze zrobiłam wszystko co sie dało ... Zobaczymy .... ale ich wyglad nie zacheca do tego by je zostawic i by stanowiły tło bo teraz widac tylko wiszace brazowe gałęzie


dekalog to powinie miec złotą trzonkę a dla mnie duzymi


Nie biadol nad swierkami hihihi
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
ModraSowa 21:30, 08 sie 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Iwonko czytam wszystko
Wybór Jaśminy pochwalam bo czytałam wielokrotnie,że warta uwagi
Buziaki
____________________
Ania Ogród to życie
Iwk4 21:49, 08 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lojalna_ napisał(a)
Ja etap czytania po nocach z tabletem pod poduszką przechodziłam juz zimą, czytałam wszystkie artykuły trawnik, nasadzenia, rodzaje ogrodów i wcale przez to nie czułam sie ani mądrzejsza ani pewniejsza co mi sie bardziej podoba, ogrody sa tak rózne a kazdy piekny. Teoria teorią a praktyki jeszcze brak hihi . Widać przechodzimy wszyscy ten etap tak samo, tylko Wy swiergolicie o tych odmianach a ja coraz wieksze oczy robię mimo ze teoria obca mi nie jest. Przeczytanie O. To jeszcze nie koniec to dopiero poczatek własnej praktyki, przemiło sie tutaj spaceruje i szanuje kazda porade bo wypływaja one z pasji. Ja o swierkach przeczytałam prawie wszystko a moze jeszcze wiecej i mysle ze zrobiłam wszystko co sie dało ... Zobaczymy .... ale ich wyglad nie zacheca do tego by je zostawic i by stanowiły tło bo teraz widac tylko wiszace brazowe gałęzie


dekalog to powinie miec złotą trzonkę a dla mnie duzymi


Nie biadol nad swierkami hihihi

Jolu, jeśli ich naprawdę się nie da uratować, to wytniesz. Trudno. Lepiej teraz, niż po zrobieniu nasadzeń. Dopiero byłby bałagan.
Ja wiosną przycinałam tuję przy ukochanym świerku Conica mojego M. Jak odkryłam, że jest łysy od strony tuji, się tylko zdenerwowałam. Tyle chuchania, chodzenia wkoło, a on taki numer mi wyciął. Miałam ochotę go ściąć od razu. Tylko co by powiedział e-Muś? Ale szyja głową kręci, wiec w końcu e-Muś zawyrokował: Wycinamy oba. Tuję i Conicę. Tak mu się spodobało, że następne dwa świerki stożkowe oddał sąsiadom (ku obopólnej radości ), a tuje kulkowe przesadził na tył ogrodu.
Zobacz:
Tak było przed - maj 2014:


Po - czerwiec 2014:

Obecnie - sierpień 2014:


A Danusia wpadła tu pewnego razu, porysowała chwilę na moich zdjęciach, że dalej dała mi do myślenia, jak poprawić błędy. Więc jeszcze będzie zmiana. Ale troszkę później, albo wiosną. Bo 10 srok za ogon nie da się trzymać
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:51, 08 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ModraSowa napisał(a)
Iwonko czytam wszystko
Wybór Jaśminy pochwalam bo czytałam wielokrotnie,że warta uwagi
Buziaki

Dzięki Aniu, drugi głos za Jaśminą.
Muszę ją jeszcze znależć
____________________
Ogródek Iwony II
lojalna_ 21:54, 08 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja to zachwycam sie ciagle jak pieknie wszedzie a Wy ciagle zmiany i praca mam nadzieje ze tez macie czas na to by sie cieszyc z takich pieknych widokow
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
ModraSowa 21:56, 08 sie 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Iwk4 napisał(a)

Dzięki Aniu, drugi głos za Jaśminą.
Muszę ją jeszcze znależć

Ja kupowałam swoje pierwsze Róże w Rosarium i pozostanę im wierna
____________________
Ania Ogród to życie
Iwk4 22:03, 08 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lojalna_ napisał(a)
Ja to zachwycam sie ciagle jak pieknie wszedzie a Wy ciagle zmiany i praca mam nadzieje ze tez macie czas na to by sie cieszyc z takich pieknych widokow

Jolu, ja akurat mam teraz długi urlop. A e-Muś na zwolnieniu, więc sielanka po prostu. Nigdzie nie wyjeżdżamy na urlop , więc dzionek zaczyna się od śniadanka, kawki i wymyślania, na co mamy ochotę, aby dziś porobić. Z wyboru - sprzątanie domu, czy porządki w ogrodzie, wybieram ogród. Potem kawka w ogrodzie, odpoczynek na ławeczce w cieniu, i tak romantycznie dzionek zleci.
A po południu wspólny basen z dzieciakami (w końcu wyciągnęliśmy go ze strychu)
Fajne wakacje w tym roku mam. Nic nas nie goni, tylko czasem wizyta u lekarza. A we wrześniu zacznie się praca. Strach pomysleć.

____________________
Ogródek Iwony II
JoannA 22:04, 08 sie 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Masz więc Iwonko namiar na sklep z różami.
Ania kupiła tam naprawdę piekne i zdrowe różyczki.
http://rosarium.com.pl/produkt/jasmina-adr-2007
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies