Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

bdan 06:59, 11 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witam. dziękuję za odwiedziny u mnie. teraz na szybciutko zaznaczam a wieczorkiem doczytam
Iwk4 11:12, 11 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Danusiu, miło mi cię gościć u mnie.
____________________
Ogródek Iwony II
Kindzia 22:46, 12 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Polar Bear to też hortki godne polecenia. Podobne bardzo do limek, stoją sztywno. Wkleiłam u siebie kwiat jednej i drugiej. Zobacz sobie

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Iwk4 08:27, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kindzia napisał(a)
Polar Bear to też hortki godne polecenia. Podobne bardzo do limek, stoją sztywno. Wkleiłam u siebie kwiat jednej i drugiej. Zobacz sobie

Pozdrówka

Dzięki Kasiu, obejrzałam sobie. Przy okazji wiem, że Miśki to Polar Bear.
____________________
Ogródek Iwony II
JoannA 09:03, 14 sie 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dziękuję Iwonko za odwiedziny
W końcu doczekałaś się porządnego deszczu, a to dla roślin najlepsze.
U nas pada codziennie, lało całą noc a dzisiaj pochmurno i bardzo wietrznie.
Nowych zakupów jestem bardzo ciekawa.
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Malgosik 09:16, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Znalazłam ta trawę z jeżówkami. Zdjecie nr 3.
http://naturalmidwestgarden.com/archives/270

to trawa
sporobolus heterolepis
____________________
Ogród na glinie
Napia 09:49, 14 sie 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwk4 napisał(a)

Też cieplutko Cie pozdrawiam Aga.
Dla Ciebie kwiatek z mojego ogródka - jedyna dalia, która zimę u mnie przetrwała, zakwitła właśnie. Mus dokupić na drugi rok, ale już w różowych barwach.

Piękne te dalie Moje też nie przetrwały zimy, ale teściówka miała dużo i chętnie się podzieliła Muszę im tylko porobić zdjęcia
Pozdrawiam ciepło
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 09:55, 14 sie 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwk4 napisał(a)
Tym czasem mój e-Muś zainstalował pompkę przy ciurkadełku i nakazał mi się pochwalić na O. Ciągle się pyta, czy już pokazałam zdjęcie, więc pokazuję. Zmielił mi też kory ( z tartaku przywiezione) i je wysypał na rabatce.
Tak mi się podoba, że na razie wody nie zakryłam kamieniem, tylko sobie bulgoce, a moja psinka ma poidełko (wody dużo nie ma, więc od czasu do czasu przelewam ją specjalnie, aby się dla psinki nadawała ) Kabelki ukryliśmy w osłonce plastikowej pod kamyczkami, włącznik i wyłącznik czasowy schowaliśmy we wkopanym wiaderku z przykrywką (taką po surówkach) za liliowcem i przykryliśmy kamyczkami. Na noc pompka się wyłącza

Ślicznie wyszło
Ciurkadełko, ławeczka i piękne widoki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Iwk4 20:56, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
JoannA napisał(a)
Dziękuję Iwonko za odwiedziny
W końcu doczekałaś się porządnego deszczu, a to dla roślin najlepsze.
U nas pada codziennie, lało całą noc a dzisiaj pochmurno i bardzo wietrznie.
Nowych zakupów jestem bardzo ciekawa.
pozdrawiam

Joasiu, u nas dziś też było pochmurno. Wykorzystałam ten fakt i to, ze całą noc padało i dokończyłam moje dwie rabatki. Poprzesadzałam trochę, trochę dosadziłam, zabrakło mi tylko kory.
A to moje zakupy:
2 trawki miskant morning light

Róża Bonica

3 trzykrotki, które urzekły mojego e-Musia i wołały do niego: kup mnie, zabierz mnie stąd :

Najlepsze było to, że trzykrotki nie znałam wcześniej. Spodobała mi się i była niebieska. Wybraliśmy te, które miały dużo rozkwitłych kwiatków. Zapakowaliśmy do samochodu, przywieźliśmy do domu ... otwieram samochód, a na trzykrotkach nie ma żadnego rozkwitłego kwiatka. Szybko poleciałam do Internetu i sprawdzam, co to za cudo dziwne. Okazało się, że trzykrotka Andersona (pod taką nazwą kupiliśmy ) ma kwiaty jednodniowe. Zakwitają rano, by wieczorem się zamknąć Kolejnego dnia rozkwitły następne kwiatki. I tak do jesieni Będą pasować do moich żółtych róż.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:00, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
Znalazłam ta trawę z jeżówkami. Zdjecie nr 3.
http://naturalmidwestgarden.com/archives/270

to trawa
sporobolus heterolepis

Małgosiu, dziękuję za tę trawkę i że pamiętałaś. Fajnie to wygląda. Zdjęcie zapisuję w inspiracjach. To musi być rabatka, na której będą tylko trawki i jeżówki. Nawet wiem, gdzie.
Właśnie M zapowiedział, że chce rabatki z pomarańczowymi jeżówkami. Zrobię mu taką przy tarasie. Sprawdzę tylko, czy ta trawka lubi słońce, czy cień.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies