Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 13:29, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Wiem i dla tego jeszcze ze swoim planowaniem cicho siedzę.

A co, nie potrzebujesz doradców ?
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 13:32, 24 lip 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
A ja jestem z tych sentymentalnych i nie zlikwidowałabym tego kamiennego murku bo na pewno Iwonko był robiony przez Was w pocie czoła i jest to dla Was wspomnienie a po co się ich pozbywać.Czy wszystko ma być robione pod linijkę? Wywalić,zlikwidować bo nie pasuje? "Bo nadchodzi era nowego"?? Przecież można to wkomponować w żywopłocik bukszpanowy tak jak pisze Tess.Tess wielkie ukłony dla Ciebie bo ja też z tych co bronię ten murek
Odnośnie ramki na ciurkadełku..przecież ona kolorem nawiązuje do cegły na tarasie więc ma to sens,że tak jest pomalowana,trzeba spojrzeć na ogród po całości No to się nagadałam

____________________
Iwk4 13:37, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pelargonie dodają koloru, zanim róże ponownie zakwitną



Hortensja drzewiasta INVINCIBELLE SPIRIT Hydrangea arborescens podsadzona zostałą ML, jak wkopiemy obrzeża, dosadzę żurawki.
Widać różnicę między ML, który już tutaj rósł i tymi, co rosły w nieodpowiednim miejscu wcześniej (miały tam chyba za sucho)
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 13:38, 24 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
Iwk4 napisał(a)

Ha, ha
A widziałaś, ile postów było na ten temat?
Wszyscy lubią, jak się coś dzieje


a ja blondynka, myślałam, że rady były oczekiwane
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 13:45, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)
A ja jestem z tych sentymentalnych i nie zlikwidowałabym tego kamiennego murku bo na pewno Iwonko był robiony przez Was w pocie czoła i jest to dla Was wspomnienie a po co się ich pozbywać.Czy wszystko ma być robione pod linijkę? Wywalić,zlikwidować bo nie pasuje? "Bo nadchodzi era nowego"?? Przecież można to wkomponować w żywopłocik bukszpanowy tak jak pisze Tess.Tess wielkie ukłony dla Ciebie bo ja też z tych co bronię ten murek
Odnośnie ramki na ciurkadełku..przecież ona kolorem nawiązuje do cegły na tarasie więc ma to sens,że tak jest pomalowana,trzeba spojrzeć na ogród po całości No to się nagadałam


Ja będziemy prostować linie rabat z przodu jesienią, to być może wyjdzie problem tej donicy i wtedy ze Zbyszkiem podejmiemy wspólną naszą decyzję
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:50, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tess napisał(a)

a ja blondynka, myślałam, że rady były oczekiwane

Tesiu, nie obrażaj się proszę, bo masz dobry pomysł z obsadzeniem tego kamienia. Nie wiem jeszcze, co zdecyduję.
To wynikło w nocnych rozmowach, jak nocne Marki spać nie mogą, Mirka zasugerowała zmianę koloru, ja rozważałam przeniesienie miejsca, burza mózgów była, która dała mi do myślenia, ze jeszcze nie jest idealnie
Ale też idealnie być nie musi, więc na razie będę spać spokojnie
Ja w duszy czułam, ze donica nie pasuje, ale w tym roku było tyle zmian, ze bałam się przyznać do tego, co inni głośno powiedzieli.
Więc ostatecznie pomysły były oczekiwane, a realizacja - nie wiem kiedy. Muszę wszystko sobie poukładać.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:52, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A jeszcze sobie tak myślę, że skoro donica jest murowana z cegły i tylko obłożona kamieniem, to może spróbuję rozebrać kamień i wtedy zobaczę, jak zagra reszta? Tylko już trochę zapomniałam, jak to robiłam, bo to murowałam kilka lat temu Może wtedy ładnie zagra cegła i lawenda?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:01, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przy jodle rośnie anabell. W zeszłym roku miała 3 gałązki na krzyż. Ciągle chodzi mi po głowie, by w plecach jodły podsadzić wkoło więcej anabellek (tak może 3 sztuki) i zrobić półkole z bukszpanu na rabacie i wypełnić biało - zieloną hostą ?






Dobrze kombinuję z tym podsadzeniem jodły? Teraz mam tam hosty, ale trochę to płaskie jest. To półkole na prostej rabacie nawiązałoby do koła w kostce, które zostać musi
____________________
Ogródek Iwony II
ren133 14:03, 24 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)

Tak Reniu, wywalam te, co są suche i nie pokazują oznak życia. Korzenie wyglądają, jakby nie pobierały wody - nie ma nowych przyrostów. I tak takie zasuszone szpecą, więc ich tam na siłę trzymać nie będę.


Ja jeszcze walczę
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 14:17, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Musze też znaleźć bardziej godne miejsce dla tej hortensji.

Prawdopodobnie to jest Litlle Lime, gubi się za tymi wielkimi żurawkami, a w czerwcu pięknie tam wyglądała smółka i to zestawienie żurawek ze smółką muszę zostawić .
Tak było w czerwcu

A teraz jest tak:

Gdyby za szałwią dać berberys kolumnowy koloru cytrynowego ? Są tam teraz kosaćce, ale krótko kwitły. Tak by wyglądał ze szałwią ?
https://www.pinterest.com/pin/529876712385438220/
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies