Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 19:15, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ojej, ile tu wpisów i dobrych rad.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Każda uwaga pozwala mi spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia. Lecę odpalić kompa.
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 19:23, 24 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Też poczytałam i faktycznie masz nad czym myśleć
Teraz mysisz się przespać z pomysłami
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Iwk4 19:36, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Najpierw donica: na początek spróbuję zdjąć warstwę kamienia rękami e-Ma, a ponieważ on musi dojść do takiej potrzeby - może to troszkę potrwać. Pod kamieniem jest cegła. Wtedy by pasowało do reszty. Można wtedy zrobić obwódkę z bukszpanu albo cisa, jak u Any....
Zwisające trawy - rozplenice? Tylko one mi się kojarzą
Nad obsadzeniem będziemy jeszcze debatować. Otworzyłyby się możliwości - teraz jest lawenda i Graham Thomas - róża sadzona w tym roku, potrzebuje sporo miejsca, mogłaby zostać, albo przenieść ją na rabatę, a tutaj dać trawy.


Ciurkadełko: wszyscy są chyba zgodni, ze mogłoby być w kolorach kamieni - tylko trzeba dobrać odpowiedni drewnochron, czy farbę - siem do końca nie znam

Podoba mi się też taka inspiracja:
https://www.pinterest.com/pin/529876712385913968/ - może by pójść w tym kierunku?
Prostowanie rabat: - problem z linią, aby ukraść jak najmniej trawnika, którego i tak jest mało. Podstawą do tyczenia linii będą równoległe w odniesieniu do już istniejących linii. Obwódka z bukszpanu będzie musiała być przesunięta, typuję więc na wrzesień

Dziś widziałam następne róże, następna różana choroba i sobie pomyślałam, ze całe szczęście, ze mam niezagospodarowany kącik z ławeczką - będę miała gdzie planować na przyszły rok
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:45, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, niech nikt się nie czuje winny w żadnej sprawie, bo tak to czasami odebrałam.
Każdy tu jest po to, by doradzić wg swojej wiedzy i możliwości i to jest cenne. To się nazywa burza mózgów. Z tego rodzą się nowe pomysły i wcale nie musi to być czyjś pomysł. Może się zrodzić nowy ... I to się nazywa kreatywność
Buziaki zbiorowe przesyłam.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:47, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
nie chodziło mi o kamienna donice, jak wieczorem będę przy komputerze narysuję to o co mi chodzi

Ana, ciekawa jestem twojego pomysłu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:49, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Powiadomienia nadal nie działają
A dziś się narobiło 6 stron pomysłów
Lecę do ogrodu sadzonkować bukszpany
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 19:57, 24 lip 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
To czuję,że będą dalsze zmiany
____________________
Toszka 20:40, 24 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iwonko, z donicy może pięknie zwisać hakone (ale macra - zielona, ta rośnie bez problemu i już w drugim roku nie trzeba podlewać). Hakone już w kwietniu jest spora, bardzo dobrze komponuje się z czosnkami, perowskią (ale tą mniejszą, Little Spirit). Cudnie różom otula nóżki...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwk4 21:16, 24 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Toszko, fajny pomysł. Dziękuję.
____________________
Ogródek Iwony II
inag 21:27, 24 lip 2015


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ciekawa jestem na której wersji stanie ostatecznie Przepraszam, ja swoich trzech groszy nie wetknę i nie włączę się w burze mózgów bo nic ciekawego nie przychodzi mi na myśl... wszystko z uwagą przeczytałam i sama nie wiem co bym zrobiła... Jedno jest pewne: przechodnie mają cudowne widoki na Twój ogród! Pewnie nie jeden przechodząc rąbnął głową w drzewo przez rozkojarzenie
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies