Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 23:04, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dięki Doniu.
Mniej więcej wiem, co bym chciała. Ale to kosztuje. Myślałam o trzech Umbrach przy płocie blisko tujek. Pani w szkółce za jedną zaśpiewała 245 złotych. Nawet się nie pytałam, czy ma więcej, bo mnie nie stać. Chyba przez zimę do skarbonki kasę będę musiała wrzucać. Dlatego się zastanawiam, co z tym fantem zrobić?
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 23:11, 28 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ja kupiła umbrę za 140 zł
____________________
Ogród na glinie
Donia72 23:12, 28 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Oj, to cholernie drogie A myślałaś o brzozach?są różne odmiany
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 23:18, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
ja kupiła umbrę za 140 zł

Czytałam u kogoś, że poniżej 100 dał. Więc kwota, którą usłyszałam = to przeginka znaczna.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:24, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Oj, to cholernie drogie A myślałaś o brzozach?są różne odmiany

Na brzozy Doniu mam plan, ale w innym miejscu. Choć moja córcia przypomniała mi, że ma alergię na brzozy (pyłki, jak i na 100 innych rzeczy )
Więc może zamiast brzóz posadzę Magnolię?
Ale w tej chwili w tym miejscu mam wjazd na podwórko. Nie pamiętam, czy pisałam, że przymierzamy się do zmiany miejsca wjazdu na podwórko, do garażu. Ma być 2 przęsła wcześniej, zaraz za nowo posianym trawnikiem. Wtedy powstanie kawałek miejsca z murkiem w plecach (w miejscu obecnej bramy będzie murek), a przed nim planuję kącik z brzozami, jeśli się uda.
Tu przy tujach muszę wymyśleć coś innego.
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 23:41, 28 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko dobranocIdę spać
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
kosolka 07:20, 29 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)
Dięki Doniu.
Mniej więcej wiem, co bym chciała. Ale to kosztuje. Myślałam o trzech Umbrach przy płocie blisko tujek. Pani w szkółce za jedną zaśpiewała 245 złotych. quote]



Ło matko!!! Co za cena! Ale pewnie wielkie były? Że tak sie zapytam - mówisz o akacjach? Iwonko, jedziemy do szkółki, wejdź na str. Fryszkowscy Pakość i przejrzyj ofertę, może Ci coś kupimy?
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Malgosik 08:55, 29 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)

Małgosiu, też się zastanawiam nad trzmielinami. Ale w szkółce w tej chwili nie było wyboru, może wiosną będzie większy? Ponadto podoba mi się pomysł 3 trzmielin na nodze w donicy tej wyższej ( ale czy nie przemarznie?)
Przy wejściu na taras wtedy coś niższego. Muszę pomyśleć o kolorach ... Może niski berberys, np. bagatelle? Niżej posadziłam trzmielinę, musi się rozrosnąć, aby dała efekt dywanu.
Przy wejściu na taras zmieściłyby się najwyżej dwie. Rośnie tam jeszcze tawuła, która kwitnie wiosną na biało i smagliczka, kwitnąca na żółto.


A trawa zaczyna kiełkować.


Po tych Waszych rewolucjach teraz ta lewa strona od tawuły wygląda na nieuporządkowaną. Pomyśl jak zakończyć tą całą rabatę, by tworzyły całość. Pokusiłabym się o przymiarkę 2 trzmielin, albo przesunięcie tawuły i przymiarkę 3 trzmielin w skarpetkach, na które można wykorzystać rośliny które już tam masz.

Może stworzyć kolejne 2 prostokąty roślinami: jeden bardziej podłużny wzdłuż wejścia na taras z kulkami na pniu (tylko nie za wąski), a drugi bardziej kwadratowy w środku którego będzie rosła tawuła otoczona niższymi roślinami?

Albo tawułę gdzieś na skraj rabaty dać.
Trzmieliny ładnie by wyglądały na tej skarpie (małym spadku) przy wejściu na taras.
____________________
Ogród na glinie
beata_kulesza 09:07, 29 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witaj Iwonko jeśli chodzi o tulipany to będę kupować tylko muszę sobie pogrupować kolorami no i ile szt . Mam stronkę internetową jeśli chodzi o cebulki , wybór ogromny tylko trzeba do tego przysiąść. Pozdrawiam , poźniej zajrzę do Ciebie
____________________
Beti - Ogród Beaty
Iwk4 20:52, 29 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


Po tych Waszych rewolucjach teraz ta lewa strona od tawuły wygląda na nieuporządkowaną. Pomyśl jak zakończyć tą całą rabatę, by tworzyły całość. Pokusiłabym się o przymiarkę 2 trzmielin, albo przesunięcie tawuły i przymiarkę 3 trzmielin w skarpetkach, na które można wykorzystać rośliny które już tam masz.

Może stworzyć kolejne 2 prostokąty roślinami: jeden bardziej podłużny wzdłuż wejścia na taras z kulkami na pniu (tylko nie za wąski), a drugi bardziej kwadratowy w środku którego będzie rosła tawuła otoczona niższymi roślinami?

Albo tawułę gdzieś na skraj rabaty dać.
Trzmieliny ładnie by wyglądały na tej skarpie (małym spadku) przy wejściu na taras.

Małgosiu, dziś zdążyłam wpaść na chwilę do ogrodu i pomierzyć szczegółowo te rabatki. Jutro naniosę na rysunek. Może to trochę rozjaśni, gdzie jest co?
Niespecjalnie się spieszę z nasadzeniami, muszę zrobić plan.
Do końca nie jestem pewna, jak zrobić zakończenie rabaty, bo tam będzie iść linia wjazdu na posesję. Nie wiem jeszcze, jak dokładnie pójdzie.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies