Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 20:03, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Napia napisał(a)

Piękny widok , Iwonko
Sporo się ostatnio napracowałaś, efekty już widoczne i cieszą oko podoba mi się geometryczny układ rabat , który ładnie się komponuje z murkami.
Pisałaś, że zadaszenie tarasu masz od strony południowej. Zastanawiam się, czy nie będzie za gorąco, jeśli położysz blachę na zadaszenie. Ona mocno się nagrzewa.
Miłego dnia

Agnieszko, odsłoniliśmy taras i nawet nam się tak podoba. Wiosną się zastanowimy, co zrobić ze słońcem, aby nam nie przygrzewało, kiedy siedzieć będziemy na tarasie. I my tez się zastanawiamy, czy duży parasol, który można przestawiać albo markiza może by wystarczyła?
Przed:

Po:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:18, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
Ja też jestem za trzmielinami. Ale najlepiej gdybyś zrobiła zdjęcie w szerszej perspektywie, czyli to wejście na taras, bo bardzo wąski widok zaprezentowałaś. Mogą być też szczepione sosenki lub świerki, ale raczej są droższe niż trzmieliny.

A może tylko 2 trzmieliny posadzić.

Ładnie Ci się ukorzeniły bukszpany.
Moczyłaś w ukorzeniaczu?
Jakie długie sadzonki przygotowałaś?

Małgosiu, też się zastanawiam nad trzmielinami. Ale w szkółce w tej chwili nie było wyboru, może wiosną będzie większy? Ponadto podoba mi się pomysł 3 trzmielin na nodze w donicy tej wyższej ( ale czy nie przemarznie?)
Przy wejściu na taras wtedy coś niższego. Muszę pomyśleć o kolorach ... Może niski berberys, np. bagatelle? Niżej posadziłam trzmielinę, musi się rozrosnąć, aby dała efekt dywanu.
Przy wejściu na taras zmieściłyby się najwyżej dwie. Rośnie tam jeszcze tawuła, która kwitnie wiosną na biało i smagliczka, kwitnąca na żółto.
Od strony wejścia na taras:

Od strony trawnika:

A trawa zaczyna kiełkować.
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 20:26, 28 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Dzień dobry Iwonko! Zmiany mocno widoczne! Masz rację, może parasol albo markiza, która można złożyć, będą dobrym rozwiązaniem. Zdjęcia w slonku piękne! pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 20:39, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzięki Olu za odwiedziny.
Specjalnie pobiegłam cyknąć fotki, a tu słońce zachodziło. Wcześniej nie miałam czasu. Niestety, z drugiej strony fotek nie dało się zrobić pod słońce
____________________
Ogródek Iwony II
ryska 21:12, 28 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Hej Iwonko, zakwasy Ci już minęły?
Lubię takie przemeblowania jak u Ciebie.
Nowe spojrzenie na domek, nowe wizje się rodzą
Wiosną przysiądziesz na tarasie i podumasz jak to szybko się rozrosło i co by tu jeszcze pokombinować.
Pozdrawiam gorąco
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 21:31, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ryska napisał(a)
Hej Iwonko, zakwasy Ci już minęły?
Lubię takie przemeblowania jak u Ciebie.
Nowe spojrzenie na domek, nowe wizje się rodzą
Wiosną przysiądziesz na tarasie i podumasz jak to szybko się rozrosło i co by tu jeszcze pokombinować.
Pozdrawiam gorąco

Witaj Reniu. Faktycznie zakwasy były spore
Tym bardziej, że robiłam jeszcze jedną rabatkę. To znaczy wycinałam trawę, przekopywałam 4 młode tuje złote i przesadzałam piwonie. Rękami ruszać nie mogłam następnego dnia
Rabatka nie skończona do końca. E-Muś kazał zostawić miejsce do wiosny, aby było miejsce na dosadzenie roślin.
Czy piwonie teraz przyciąć, czy zostawić te przywiędłe listki?
____________________
Ogródek Iwony II
ryska 21:37, 28 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Iwk4 napisał(a)

Witaj Reniu. Faktycznie zakwasy były spore
Tym bardziej, że robiłam jeszcze jedną rabatkę. To znaczy wycinałam trawę, przekopywałam 4 młode tuje złote i przesadzałam piwonie. Rękami ruszać nie mogłam następnego dnia
Rabatka nie skończona do końca. E-Muś kazał zostawić miejsce do wiosny, aby było miejsce na dosadzenie roślin.
Czy piwonie teraz przyciąć, czy zostawić te przywiędłe listki?


Z tymi piwoniami to sama nie wiem. Dopiero w tym roku wiosną przywiozłam z mojej rodzimej wsi kilka sadzonek, bo tam rosną w przysłowiowych pokrzywach czyli nikt o nie nie dba a i tak rok w rok pięknie kwitną. Korzystając z tego moje wychuchane zostawiłam i nie usuwałam tych listków.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 22:28, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przy źródełku ponownie zakwitł liliowiec. Był przesadzany miesiąc temu, więc się mile zdziwiłam:

Kwitną też niedawno posadzone hortensje (NN)
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:34, 28 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I zastanawiam się jeszcze, jakie drzewa nadają się, aby posadzić na wyższe piętro blisko żywopłotu? Tuje bardzo wolno rosną (ten gatunek akurat), więc przydałoby się drugie piętro
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 22:40, 28 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko, mi bez drzew już się podoba Odwaliliście kawał wspaniałej roboty
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies