Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 14:41, 24 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, cieszę się, że ci się na razie podoba.
Wczoraj w B były piękne tuje na nodze - kulki. Tak się do mnie uśmiechały, a mój M odciągał mnie, jak małe dziecko od zabawek Fajnie by tu wyglądały 3 takie, miały śliczne, grube pionki. Boję się jednak sadzić na pniu w donicy, że mogą wymarznąć. Może tu by pasowało?

Tam jest wejście na taras

Aniu, Olu, zrobiliśmy już sporo, wszystko mnie w nocy bolało, ręce normalnie odpadały, musiałąm odespać w dzień. Uwielbiam ten rodzaj bólu. Wiem, że żyję. A jaka satysfakcja?
Dziękuję dziewczyny za doping. To naprawdę mobilizuje.

Kamilko, pora była się ujawnić. Emuś fotki cykał, żeby nie było, kto tutaj kawał roboty wykonał. Jego wielka też zasługa w tej całej rewolucji.

____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 14:47, 24 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Widziałam takie thuje na pniu po kilku latach i bardzo ładnie wyglądają, miały ogromne korony. Wydaje mi się, że dla 3 będzie tam za mało miejsca.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
14:56, 24 sie 2014
Asiu ja mam kilka tujek na pniach (jak to się mówi).Ana_art dobrze napisała,że na trzy będzie tam za mało miejsca.
ana_art 15:00, 24 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aniulka napisał(a)
Asiu ja mam kilka tujek na pniach (jak to się mówi).Ana_art dobrze napisała,że na trzy będzie tam za mało miejsca.

pamiętam, ze rozważałam je po wpadce z cisami bo te które widziałam w ogrodzie u znajomej były śliczne
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
15:04, 24 sie 2014
Ja te moje tuje kulki mam robione ze 'Smaragdów' i tuj złocistych.Moja znajoma nie wiem co ma za odmianę ale jest ogromna korona a przy tym bardzo ładna.Ja jestem zachwycona ale do cięcia woła sąsiada ze sprzętem...no ma się rozumieć z nożycami elektrycznymi i wysoką drabką
Iwk4 16:22, 24 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ojej, jak one takie duże urosną, to może jednak trzmielina na nodze, jak u Madżen ?
edit: Jutro zmierzę, ile tam jest miejsca
____________________
Ogródek Iwony II
ryska 16:49, 24 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Ile pracy Iwonko już wykonałaś w tak krótkim czasie, podziwiam. Donice super.
Też lubię zakwasy Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Iwk4 17:00, 24 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Renatko, ty u mnie, ja u ciebie robale podziwiam.
____________________
Ogródek Iwony II
ryska 18:58, 24 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Iwk4 napisał(a)
Renatko, ty u mnie, ja u ciebie robale podziwiam.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Luki 20:24, 24 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwono jeżeli chodzi o żurawki w takim kolorze o jaki pytałaś to polecam dwie niezawodne odmiany Peach Flambe lub Mahogany, mam je 2 lata i dobrze rosną i przy okazji posadzone są na wystawie południowej, brak przypaleń, ale jak to bywa z żurawkami na słońcu podczas upałów i mocnego nasłonecznienia konieczne jest zapewnienie wilgotnego podłoża
Tak sobie troszke przy okazji nadrobiłem i świetna metamorfoza co do wysianej trawy mam rade bo widze, że jest wysiana bezpośrednio na grunt, żeby szybciej wzeszło najlepiej delikatnie przegrabić nasiona z ziemią tak nie więcej niż na 1cm. Przy okazji przy ewentualnym deszczu, duża częśc nasion nie popłynie z wodą. U mnie tak wysiana wzeszła po tygodniu (no ale fakt, że były wysokie temperatury co sprzyjało)

Co do kulek to jeżeli chcesz posadzić trzy w tym miejscu to lepiej trzmiliny bo tuje o wiele szybciej urosną i będą za duże
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies