Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 23:41, 02 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzisiaj szybciej byłam w domu po pracy. Poszłam do ogrodu przekopać nowy kawałek ziemi, tzn. ugoru. Rodzimą piaszczysta ziemię przekopałam ze zdobyczną gliną, zleżałym obornikiem i kompostem (w tym sezonie na podsypywanie roślin zużyłam całą niemal komorę kompostu. Struktura ziemi w miejscach podsypywania się poprawiła

Niektóre nasadzenia nie podobały mi się w tym sezonie. Postanowiłam stworzyć zakątek żółto - niebieski w głębi ogrodu. Jest to część, w której ma być rabatka warzywna, ale na tamten zakątek mam widok z jadalni. Z jednej strony będzie więc niewielki warzywnik na kuchenne bieżące potrzeby, a z drugiej strony rabata kwiatowa.
Będą tam hortensje z moich patyczków podsadzone kocimiętką.

Z lewej strony w nogach grusz zrobiłam skarpetki z przymiotna

za nimi posadziłam szałwię, a pomiędzy smagliczkę skalną, rudbekię i rozplenicę.




Podsadziłam stipą i żółtą trawką od Gosi. Ale ta trawka się strasznie rozłazi, to wsadziłam w doniczki.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:41, 02 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Został mi jeden kwadrat do obsadzenia i teraz się zastanawiam:
1. podsadzić rudbekią jako powtórzenie (już jest posadzona w jednej części rabaty)

2. posadzić nachyłki

3. posadzić trawkę bronzitę i podsadzić żółtymi żurawkami

4. posadzić margerytki - zakwitłaby w podobnym czasie, co smagliczka. Byłoby fajne połączenie


Wszystkie roślinki i tak gdzieś muszę upchnąć i tak sobie kombinuję. Dziś rabatki nie dokończyłam ...
Musze to przemyśleć
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:50, 02 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Po deszczu roślinki miały dziś ciężkie głowy. Pijane jakieś były.
Ostróżka chciała się położyć koniecznie
Ta na fotkach jest siana wiosna na parapecie. nie sądziłam, ze zakwitnie. jednak wszystkie siewki maja jasny kolor. Szkoda


Muszę ją jutro podwiązać
A to pani Limelight. Też leży i wzdycha do deszczu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:56, 02 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Po raz trzeci zakwitł Graham Thomas. Od wiosny u mnie. Tylko ciągle łepki wykręca do słońca.


Biedronka uparła się, że wejdzie na sam czubek

Udało się
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 07:41, 03 wrz 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463

Pozdrawiam
Iwk4 07:44, 03 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, fajnie, że wpadłaś. Czy twoja ścianka już działa?
Czytałaś? Wczoraj zamówiłam róże w F...
Domówiłam jeszcze Abrahama.
____________________
Ogródek Iwony II
08:33, 03 wrz 2015
Iwonko pozdrawiam
Ty to masz niespożyte siły W końcu popadało u Ciebie,roślinki pochylone bo dziękują,może i u nas popada,oby..

Różyczka na dobry dzień

Kindzia 09:23, 03 wrz 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Różano Cię wzięło?

Giardina mnie kusi bardzo, tylko nie mam pomysłu na miejsce dla niej. Ale nie mówię: nie

Mnie w tym roku Candelight zawojowała, niesamowita róża, bardzo obficie kwitnie...tylko nie wiem, jak zimuje w ciężkie mrozy, przez ostatnie dwa lata nie było okazji sprawdzić. I jeszcze jedną taką dokupię. Trochę muszę róże przetasować, będzie miejsce na jedną jeszcze
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margo 09:33, 03 wrz 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Iwk4 napisał(a)

3. posadzić trawkę bronzitę i podsadzić żółtymi żurawkami

[/img]

Wszystkie roślinki i tak gdzieś muszę upchnąć i tak sobie kombinuję. Dziś rabatki nie dokończyłam ...
Musze to przemyśleć


Iwonko, a może brązowa trawkę wymieszać z nachyłkami lub rudbekią ?
fajnie to wygląda na tym zdjęciu, jak gdzieś między brązowymi źdźbłami przebijaja sie zółte słoneczka. Te masz co prawda w tle, ale jakby posadzic je lekko za trawkami mogłoby to dac fajny efekt.
____________________
Gosia
margaretka3 10:08, 03 wrz 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Żurawek w części warzywnej bym nie dawała, jakoś mi nie pasują, trawka z którymiś żółtymi kwiatkami byłaby fajna. Margaretki też by tam bardzo pasowały.
Iwonko, jestem po przerwie, pytałaś u mnie o przegorzana, bo to on był na zdjeciu. A nie wysyłałam Ci też mikołajka? Bo nie pamiętam już...
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies