Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 18:05, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Udało mi się żółte berberysy obsadzić dywanem z bordowej żurawki :

Za hortensjami, które się rozrosną jest niewiele miejsca. Brakuje mi wyższego piętra.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:10, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Widoki z przodu domu. Lubie te rabatki, nawet, jak niewiele kwitnie. Posadzone w zeszłym roku, wszystko ładnie się rozrosło

Żurawki potwory

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:14, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Vanilki dają czadu. Warto było czekać na takie widoki:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:18, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




____________________
Ogródek Iwony II
Kasik 18:21, 06 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Witaj Iwonko- wpadam co jakiś czas pooglądać ogród, ale tak jakoś nie fajnie to robić tylko z "ukrycia".

Pięknie u Ciebie Zachwyca gama kolorów i różnorodność roślin.

Ja swój ogród troszkę zafioletowałam i dziś trudno wprowadzić nowe kolory, ale muszę nad tym popracować.

Czytam, ze rośnie u Ciebie krwawnik, a ja zastanawiam się nad jego posadzeniem. Czy możesz mi powiedzieć w jakim tempie przyrasta i jakie duże kępy tworzy?

Pozdrawiam
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Iwk4 18:24, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022




Koniec sesji deszczowej
____________________
Ogródek Iwony II
Viola 18:36, 06 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)






Iwonka, co to za żurawka ta czerwona? Czy to georgia peach ? Będę robić rabatkę trzmielina Emerald + żurawka.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Iwk4 18:49, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Violu, nie wiem. Dostałąm od Ewy bacowej, mocno podzieliłam, a jak się rozrosła, zrobiłam piękny dywan. Musze w końcu skatalogować moje roślinki i popytać się o nazwy moich żurawek.
Ale kupiłam trzy piękne żurawki Berry Smothie. Polecam. Bardzo wytrzymałe na słoneczko, pięknie się rozrastają. Wiosną będę ją dzielić
____________________
Ogródek Iwony II
eda 18:52, 06 wrz 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Iwonka pięknie soczyście Macham
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 19:07, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasik napisał(a)
Witaj Iwonko- wpadam co jakiś czas pooglądać ogród, ale tak jakoś nie fajnie to robić tylko z "ukrycia".

Pięknie u Ciebie Zachwyca gama kolorów i różnorodność roślin.

Ja swój ogród troszkę zafioletowałam i dziś trudno wprowadzić nowe kolory, ale muszę nad tym popracować.

Czytam, ze rośnie u Ciebie krwawnik, a ja zastanawiam się nad jego posadzeniem. Czy możesz mi powiedzieć w jakim tempie przyrasta i jakie duże kępy tworzy?

Pozdrawiam

Witaj Kasiu. Ja też czasami zaglądam do Ciebie, jednak jest tyle wątkó, że nie zawsze człowiek ma czas się wpisywać
Krwawnik kupiłam zimą jako nasionka czerwonego krwawnika. Wysiałąm, wzeszły cztery sadzonki, dwie łądne, dwie mizerne. W maju posadziłąm do gruntu i zaczął się pięknie rozrastać. Czekałam z niecierpliwością, aż zakwitnie i okazałao się, ze jest bladoróżowy. Szybko blednie, ale długo kwitnie. I ładnie się rozrasta. U Reni w "Jak ożywić szmaragdowy ogród" jest żółty krwawnik. Śliczny, ale ostatnio go nie pokazywałą. Zapytaj się o niego. Kasia w Ogrodzie pod górkę kupiła czerwony.
Ja w przyszłym roku kupię chyba sadzonki, żebym widziała kolor. Chciałabym ten żółty. Chyba nazwa koloru: terakota.
Pozdrawiam. Muszę sobie pooglądać twoje fiolety. Lubię ten kolor. Może się zainspiruję
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies