Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 19:09, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Edytko, Kasiu, Aniu, Ewo - dziękuję za odwiedziny. Buziaki dla was
____________________
Ogródek Iwony II
Kasik 19:15, 06 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Iwk4 napisał(a)

Witaj Kasiu. Ja też czasami zaglądam do Ciebie, jednak jest tyle wątkó, że nie zawsze człowiek ma czas się wpisywać
Krwawnik kupiłam zimą jako nasionka czerwonego krwawnika. Wysiałąm, wzeszły cztery sadzonki, dwie łądne, dwie mizerne. W maju posadziłąm do gruntu i zaczął się pięknie rozrastać. Czekałam z niecierpliwością, aż zakwitnie i okazałao się, ze jest bladoróżowy. Szybko blednie, ale długo kwitnie. I ładnie się rozrasta. U Reni w "Jak ożywić szmaragdowy ogród" jest żółty krwawnik. Śliczny, ale ostatnio go nie pokazywałą. Zapytaj się o niego. Kasia w Ogrodzie pod górkę kupiła czerwony.
Ja w przyszłym roku kupię chyba sadzonki, żebym widziała kolor. Chciałabym ten żółty. Chyba nazwa koloru: terakota.
Pozdrawiam. Muszę sobie pooglądać twoje fiolety. Lubię ten kolor. Może się zainspiruję


dziękuję za szybciutką odpowiedź.

Ja w tym roku zrobiłam nowa rabatę, an której pod limkami miały być dalie średniej wysokości. Przysłali mi takie, że dziś hortek nie widać i muszę tam posadzić coś innego. Fajnie wygląda rozchodnik pod nimi, bo do tego jeszcze podtrzymuje by się nie pokładały, ale ja już rozchodnika mam za dużo i wymyśliłam liatry fioletowe i krwawnik w odcieniach jak wyżej. Myślę, że jak posadzę dość gęsto, to kępy spełnią również rolę podtrzymującą.

Tego żółtego widziałam - dziewczyny kupowały go w Pęchcinie, a mnie chyba zamroczyło.



____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Iwk4 19:28, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasiu, właśnie podglądnęłam twoją nową rabatkę. Ładna
Masz ten sam problem, co ja z moją bylinową. Sporo mam do przeróbki. To co miało być niskie jest wysokie, zaplanowane - nie wzeszło, szybko zastępowałam puste miejsca innymi roślinami. Ostatecznie nie było efektu och, ach. I chyba mi trochę szkoda miejsca na takie eksperymenty. Wczoraj siostrzeńcowi wydałam kilka roślinek. Musze zrobić miejsce na ściankę wodną i potem zdecyduję, co dalej. Może do wiosny uzbieram trochę kasy na kilka kulek. Mam parę pewniaków na tą rabatkę. Red baron, liliowce , miniaturowe, lilie, pysznogłówka, rozplenice, miskanty, trytomy, rudbekia. Muszę pomyśleć, jak to skomponować. Czasami mniej znaczy więcej
____________________
Ogródek Iwony II
L00zak 20:47, 06 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Iwonko jestem pod wrażeniem kolorów twojego ogrodu, zestawieniem roślin i ładu. Tylko klaskać bez końca. Cudownie się spaceruje u Ciebie
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
beata_m 22:16, 06 wrz 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwonko, pewnie pisałaś już nie raz, że Wy ciała pedagogiczne ja czasem wpadam tak na szybko to po zdjęciach lecę tak tylko z ciekawości dopytałam broń Boże żadnej urazy do nauczycielli nie mam także Beatka dont't worry ogródeczek: żurawki, trawki, rozchodniki ... super to wszystko wygląda!!!!! pozdrawiam cieplutko
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Viola 23:31, 06 wrz 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)
Violu, nie wiem. Dostałąm od Ewy bacowej, mocno podzieliłam, a jak się rozrosła, zrobiłam piękny dywan. Musze w końcu skatalogować moje roślinki i popytać się o nazwy moich żurawek.
Ale kupiłam trzy piękne żurawki Berry Smothie. Polecam. Bardzo wytrzymałe na słoneczko, pięknie się rozrastają. Wiosną będę ją dzielić

Łukasz też polecał
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Edyta10 23:48, 06 wrz 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
pooglądałam piękny ogród oczy nacieszyłam, zwłaszcza vanilkami i trawkami
____________________
Ogródek nad jeziorem
Iwk4 23:55, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_m napisał(a)
Iwonko, pewnie pisałaś już nie raz, że Wy ciała pedagogiczne ja czasem wpadam tak na szybko to po zdjęciach lecę tak tylko z ciekawości dopytałam broń Boże żadnej urazy do nauczycielli nie mam także Beatka dont't worry ogródeczek: żurawki, trawki, rozchodniki ... super to wszystko wygląda!!!!! pozdrawiam cieplutko

Beatko, ulżyło mi
Dawno temu, kiedy byłam jeszcze panną, mój przyszły szwagier jak się dowiedział, żem nauczycielka, gadać ze mną nie chciał. Tak z zasady, bo nie lubił szkoły i nauczycielu
Dziś po latach się z tego śmiejemy. Ale wtedy musiało trochę potrwać, by mnie zaakceptował
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:57, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Violu, jak trafisz na Berry smothie, bierz w ciemno. Sama się zachwycałam tą żurawką u dziewczyn.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:59, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Edyta10 napisał(a)
pooglądałam piękny ogród oczy nacieszyłam, zwłaszcza vanilkami i trawkami

Edytko, miło mi. Vanilki mają k woje 5 minut teraz
Rok temu zanim się zaczęły wybarwiać, zbrązowiały. Teraz cieszæ oczy
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies