Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

kosolka 07:20, 03 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)

Ola, to ty w kołysce się ze swoim M spotykałaś?


Nie, ale od początku liceum
____________________
Ola Kosolkowa pasja
09:55, 03 wrz 2014
Iwk4 napisał(a)
Kupiłam też zawilce. Czy one mają jakieś nazwy? Sadzić je w cieniu, czy na słońcu?

Witaj Iwonko
Zawilce bardziej w cień,zimą przykryj grubą warstwą liści czy kory by nie przemarzły.
Miłego dnia
Nallar 10:17, 03 wrz 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Iwk4 napisał(a)
Kupiłam też zawilce. Czy one mają jakieś nazwy? Sadzić je w cieniu, czy na słońcu?

To zawilec japoński. Mam go kilka lat w swoim ogródku i niczym go nie okrywam(może łagodniejszy klimat)Rośnie i w cieniu i w słońcu. Rozmnaża się rozłogami pod ziemią. Mam jedno takie miejsce gdzie z jednej sadzonki zrobiła się zawilcowa polanka.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
kosolka 10:20, 03 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)
Znalazłam nową szkółkę, piękny wybór tam mają, taki roślinek ogrodowiskowych


Cześć Iwonko!! A gdzie?? Pisz szybko
____________________
Ola Kosolkowa pasja
10:24, 03 wrz 2014
Nallar napisał(a)

To zawilec japoński. Mam go kilka lat w swoim ogródku i niczym go nie okrywam(może łagodniejszy klimat)Rośnie i w cieniu i w słońcu. Rozmnaża się rozłogami pod ziemią. Mam jedno takie miejsce gdzie z jednej sadzonki zrobiła się zawilcowa polanka.

Ja z Wielkopolski,niby ciepło zimą ale zawilec z tamtego roku zmarzł a tak wypatrywałam go wiosną
Też czekam na taką polankę zawilcową
Iwk4 14:55, 03 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)


Cześć Iwonko!! A gdzie?? Pisz szybko

Hej Olu. Szkółka jest w drugą stronę - w Zblewie
Ale mnóstwo roślin. Wiśnia Umbra, róże (chyba 20 gatunków, także angielskie ), berberysy ( 10 odmian), hortensje różnych odmian i wielkości. Po prostu zawrót głowy. Biegałam od ścieżki do ścieżki, wszystko mi się podobało. Było wszystko, o czym na O. piszemy Trochę pani dziwna, dziwiła się, że tylko po 4 róże przyjechałam, "bo się tu przyjeżdża z pieniędzmi", ale niech jej będzie. Powiedziałam, że przelotem jestem i na rozeznanie. Zrobiłabym kilka fotek, ale bałam się tej pani trochę.
Miała też piękny ogród, jak się wjeżdżało do niej na posesję. Wielkie kule zielone i łany jednogatunkowych roślin w dużych ilościach dawały piękne plamy kolorystyczne
Jak się jedzie od strony Czerska, za światłami pierwsza droga w prawo, na końcu gdzieś 5-6 dom po lewej stronie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:56, 03 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziewczyny, dziękuję za informację o zawilcach. Tak to jest, jak smaczki na początku się kupuje. teraz biegam od grządki do grządki i się zastanawiam, gdzie te moje zawilce posadzić.
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 15:00, 03 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)

Trochę pani dziwna, dziwiła się, że tylko po 4 róże przyjechałam, "bo się tu przyjeżdża z pieniędzmi", quote]



Na dzień dobry zraża klienta, nie cierpię tego, bezczelnośc taka.

Trochę daleko ode mnie. Kilka razy byłam w Zblewie, jeszcze w poprzedniej pracy.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 15:16, 03 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)



Na dzień dobry zraża klienta, nie cierpię tego, bezczelnośc taka.

Trochę daleko ode mnie. Kilka razy byłam w Zblewie, jeszcze w poprzedniej pracy.

Pani zrobiła na mnie też niemiłe wrażenie, ale do szkółki wrócę, bo to, co tam zastałam bez biegania i szukania mogę łatwo kupić w jednym miejscu. I widać, że pani lubi ogrody, trochę się zdziwiła, że pytam się o odmiany.
Może miała zły dzień, albo jej zimno było, hi,hi. Zobaczę w poniedziałek, muszę tam dokupić jedną róże. Dopiero pani się zdziwi, że nie po 4, ale po 1 róże przyjechałam, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 17:23, 03 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwk4 napisał(a)

Pani zrobiła na mnie też niemiłe wrażenie, ale do szkółki wrócę, bo to, co tam zastałam bez biegania i szukania mogę łatwo kupić w jednym miejscu. I widać, że pani lubi ogrody, trochę się zdziwiła, że pytam się o odmiany.
Może miała zły dzień, albo jej zimno było, hi,hi. Zobaczę w poniedziałek, muszę tam dokupić jedną róże. Dopiero pani się zdziwi, że nie po 4, ale po 1 róże przyjechałam, hi, hi


Albo się nie wyspała, albo lewą nogą wstała
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies