Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 22:06, 05 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, właśnie nad tą rabatką teraz pracuję. Wiekszość roślinek już wysadziliśmy, powstał murek, w którym zostawiłam winobluszcz i wiciokrzewy dwa. Na tych skarpach woda ściekała, a ziemia w piach się zmieniła.
Tu chcę posadzić irgę na pniu ( dziś kupiliśmy) i założyć wrzosowisko. Na razie kupiłam 2 gatunki wrzosów. To jutro będziemy działać dalej. Muszę tylko się zastanowić, co z bergenią zrobić. Ja ją lubię, mój M trochę mniej No i wrzosy lubią korę, a mój M wymyślił sobie kamyczki. Jutro będę kombinować.
____________________
Ogródek Iwony II
22:15, 05 wrz 2014
To czekam jutro na zdjęcia jak Wam poszło..czy kamyki czy kora Ja dziś kupiłam wrzosy..ale tylko dwa...
Ostatnio walczę z winobluszczem..chyba ptaki rozniosły zeszłoroczne jagody bo dziś znalazłam szczepki w żywopłocie z ligustru jutro chyba rundapowanie pędzelkiem będzie bo inaczej go nie wyrwę...
Iwk4 22:24, 05 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Winobluszcz ma to do siebie, że jak choć mała gałązka zostanie, to z tego zaraz wypuszcza korzonki. i daleko wypuszcza nowe gałązki. Lubię go, ale staram się trzymać w ryzach
____________________
Ogródek Iwony II
22:28, 05 wrz 2014
No to się nie słuchał ten mój Już ja się z nim rozprawię
Iwk4 08:13, 06 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Od Joasi dostałam sadzonki stipy. Dziękuję Joasiu

Ale zastanawiam się, czy ich nie dać za bukszpany? Co sądzicie?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:17, 06 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tutaj posadziłam moje zawilce. Rano mało kwiatków było rozwiniętych, a zdjęcia robiłam o poranku

I szerszy widiok na rabatkę. Pojawią się jeszcze berberysy bagatelle albo admiration przy bukszpanach, a na pustym poletku dalej myślę o różach okrywowych. Ale do wiosny mam czas z decyzją.
A te trawki mój M przytachałz wyprawy na grzyby. Powiedział, że jak mi się nie będą podobać, mogę wyciachać. Dałam im szansę. Ta z lewej ładny ma pokrój.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:21, 06 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Moje róże kupione tydzień domu wprowadzają mnie w cudowny nastrój. Pięknie kwitną, aż się chce wyjść na taras. Tutaj też posadziłam stipy od Joasi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:25, 06 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Padł mi aparat, więc fotki z dzisiejszych prac i przed i po pokaże później.
Miłego dnia wszystkim.
A zapomniałam pokazać wczorajsze zakupy na rabatkę, którą dziś będę robić:
Irga szczepiona na nodze (kiedyś miałam płożącą, pięknie przebarwiała się jesienią. I te korale na niej )

Wrzosy. Na razie 10 sztuk w dwóch kolorach. Mój synek miał udział w wyborze ich spośród 30 odmian, które zastaliśmy w szkółce
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 08:26, 06 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
te kulki bukszpanowe będziesz musiała odważnie ciachnąć na przedwiośniu
przydałby się jeszcze jakiś wyższy akcent na tej ostatniej nieskończonej jeszcze rabatce, kulka na pniu albo pionowe trawy, pionowy berberys
a nie chcesz tutaj właśnie posadzić tych wrzosów, dołączyć wrzośce, bażynę, krokusy?
a z drugiej strony tarasu coś innego dać na żwirek
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 08:28, 06 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)



coraz ładniej u Ciebie
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies