Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Nallar 21:58, 22 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Mala_Mi napisał(a)


A ja ukradłam Twój przepis na sos

W zamian Agnieszce zostawię swój przepis na ostrą paprykę

Mam nadzieję że będzie smakował.
Ja za to ukradłam przepis zostawiony dla Agnieszki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 22:03, 22 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko powiedz mi jak zbierać nasiona werbeny bo nie mam zielonego pojęcia a podobno czytałaś instrukcję w Magnolii
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Iwk4 22:27, 22 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agnieszko, dziękuję za fotki, które umieściłaś na moją prośbę. Czytałam, że jak zielsko wejdzie w te kratki, to ciężko się pieli. Potwierdzasz to może, czy masz inne zdanie?
____________________
Ogródek Iwony II
Napia 22:45, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Bogdzia napisał(a)
Czytam o tych papryczkach , ja na ogól same delikatne ale czasem trochę ostrej dobrze potrawom robi. Kiedys bardziej pikantne lubiłam ale to juz nie te lata. Dalie masz śliczne. Ładnej pogody życze.


Bożenko, to inaczej niż ja, kiedyś tylko słodką, a z wiekiem gust mi się zmienia i coraz częściej sięgam po ostrą. Ale to jednak mój mąż lubi ostrzejszą
Dalie powinnam już wykopywać, ale trochę mi ich szkoda Tak kwitną... ale podobno w tym tygodniu mają u nas być przymrozki, więc dalie zmarzną jako pierwsze i wtedy przyjdzie na nie czas
Duuuużo słoneczka życzę
Jeszcze kilka dni takiej pogody i zacznę żałować, że nie robiłam żadnych nalewek
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:50, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
monteverde napisał(a)

dzisiaj zauważyłam, że moja biała bergenia ma pączek, zdjęcia nie zrobiłam bo było już za ciemno pozdrówka Agnieszko


Biała bergenia? Właśnie wygooglałam - ślicznie wyglądaJesień była zbyt długa i ciepła i kwiatom pomyliła się z wiosną. Pocieszam się, że może nie będzie zimy albo będzie bardzo łagodna i kwiatom to nie zaszkodzi za bardzo.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 22:55, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Mala_Mi napisał(a)


A ja ukradłam Twój przepis na sos

W zamian Agnieszce zostawię swój przepis na ostrą paprykę Można od pizzy, kanapek, sosu dodać i czego sie da.. ja kroję na talarki, albo cienkie paseczki...bo najczęściej używam do kanapki.. Jak nie lubisz super ostrego to możesz zmieszać z papryką słodką


Składniki:
1 kg papryki
1 litr wody
1 szklanka octu spirytusowego (10%)
1 łyżka soli kamiennej
1 łyżka cukru
3 listki laurowe
1 łyżeczka gorczycy
1 łyżeczka ziela angielskiego
1/2 łyżeczki pieprzu czarnego
czosnek (ja daję po ząbku na malutki słoik lub więcej bo lubię)
oliwa

Zalewa: rozpuszczamy sól i cukier we wrzącej wodzie, wlewamy ocet i dodajemy listki laurowe, gorczycę, ziele angielskie, pieprz, gotujemy 10 minut, studzimy zalewę do temperatury około 80oC i przecedzamy przez sitko.
Paprykę dokładnie myjemy pod bieżącą ciepłą wodą. Wykrawamy gniazda nasienne i usuwamy część pestek, ciasno układamy paprykę w słoje i dodajemy po kilka ząbków czosnku.
Zalewamy paprykę, dodajemy na wierzch 2 łyżki oliwy i zamykamy szczelnie słoje.
Pasteryzujemy (nie za długo, bo potem są flakowate)

Po fotkę do spiżarni nie chce mi sie gonić


Aniu, przepis od Ewy, ale życzę smacznego I dziękuję za nowy
Lubię takie słodko-kwaśneCzęść papryki zasuszę zgodnie z radą Ewy, pozostałą wykorzystam do sosuZa chwilę zaprawy przestaną mieścić się w spiżarce

Czy Ty używasz samej ostrej papryki???
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:15, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nallar napisał(a)

Mam nadzieję że będzie smakował.
Ja za to ukradłam przepis zostawiony dla Agnieszki.



Dziewczyny, nie mam niestety w zapasie przepisów z wykorzystaniem ostrej papryczki, ale słodkiej i owszem
Może się przyda

Papryka w occie z miodem

Paprykę umyć, pokroić w ćwiartki, usunąć pestki, ułożyć w słoikach. Do każdego słoika dołożyć kilka ziaren pieprzu, ziela angielskiego, gorczycy, liść laurowy, ząbek czosnku. Zalać paprykę zalewą i dodać kilka kropel oliwy. Jeśli zalewamy bardzo gorącą zalewą, gotujemy słoiki 10 minut, jeśli letnią gotujemy ok. 20 minut.

Zalewa na 2,5 kg papryki( mnie zawsze wychodzi za mało tej zalewy i robię z podwójnej porcji, lae to może dlatego, że za słabo upycham paprykę w słoikach

1 szklanka octu 10%
5 szklanek wody
pół szklanki cukru
pół szklanki miodu
łyżka stołowa soli

Wodę zagotować, dodać pozostałe składniki zalewy i dobrze wymieszać.



____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:20, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gardener27 napisał(a)
Agnieszko powiedz mi jak zbierać nasiona werbeny bo nie mam zielonego pojęcia a podobno czytałaś instrukcję w Magnolii



Danusia w swoim artykule "Werbena moja ulubienica" pisze: " Jeśli chcemy zbierać nasiona, kwiatostany należy ściąć późno, nawet w grudniu, i włożyć je do papierowej torebki. Będą wtedy odpowiednio schłodzone, co pozwoli im dobrze kiełkować. Nasiona same się wysypią."

Bardzo dobry artykuł, wiele się z niego dowiedziałam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 23:22, 22 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Iwk4 napisał(a)
Agnieszko, dziękuję za fotki, które umieściłaś na moją prośbę. Czytałam, że jak zielsko wejdzie w te kratki, to ciężko się pieli. Potwierdzasz to może, czy masz inne zdanie?


Podejrzewam, że możesz mieć rację Jak widać na zdjęciu, nie pielę
Pielęgnację trawnika zostawiam mężowi
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardener27 23:41, 22 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Napia napisał(a)



Danusia w swoim artykule "Werbena moja ulubienica" pisze: " Jeśli chcemy zbierać nasiona, kwiatostany należy ściąć późno, nawet w grudniu, i włożyć je do papierowej torebki. Będą wtedy odpowiednio schłodzone, co pozwoli im dobrze kiełkować. Nasiona same się wysypią."

Bardzo dobry artykuł, wiele się z niego dowiedziałam


Czytałem podobny artykuł u nas na forum bardzo dawno temu i teraz do niego znowu wróciłem http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny Z patagońskiej nie zbiera się nasion tylko zrywa i suszy się cały koszyczek kwiatowy Eureka
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies