Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

Napia 06:45, 04 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)


We właściwym


I to jest najważniejsze
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agania 08:01, 04 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajna fotka z kaliną i uroczy masz domek


pytałaś u mnie o magnolie odpisałam, ale może nie znalazłaś, to napisze u ciebie też

Agnieszko, jeśli Susan Ci chorowała, to liście spal, na opryski o tej porze roku trochę za późno, ale w taką pogodę kiedy mamy słońce i temperaturę w ciągu dnia 18 stopni na plusie, to można spróbować. Dziwę się, że miała mączniaka, magnolia susan rośnie mi chyba najzdrowiej ze wszystkich, ja staram się prowadzić ogród bez chemii, ale całkowicie się nie da. Najskuteczniejsze są wczesnowiosenne opryski, ja stosuję miedzian i promanal na cały ogród, ale co tygodniowe opryski, to za dużo i za często, rośliny się osłabiają, ja stosuję jak zdążę kurację konieczną 2 razy do roku.

Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Napia 15:38, 04 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agania napisał(a)
Fajna fotka z kaliną i uroczy masz domek


pytałaś u mnie o magnolie odpisałam, ale może nie znalazłaś, to napisze u ciebie też

Agnieszko, jeśli Susan Ci chorowała, to liście spal, na opryski o tej porze roku trochę za późno, ale w taką pogodę kiedy mamy słońce i temperaturę w ciągu dnia 18 stopni na plusie, to można spróbować. Dziwę się, że miała mączniaka, magnolia susan rośnie mi chyba najzdrowiej ze wszystkich, ja staram się prowadzić ogród bez chemii, ale całkowicie się nie da. Najskuteczniejsze są wczesnowiosenne opryski, ja stosuję miedzian i promanal na cały ogród, ale co tygodniowe opryski, to za dużo i za często, rośliny się osłabiają, ja stosuję jak zdążę kurację konieczną 2 razy do roku.

Pozdrawiam

Agatko, dziękuję odpisałam u Ciebie wiem niestety, że zbyt częste opryski powodują osłabienie rośliny, ale z drugiej strony grzyb też je osłabia. Spróbuję jeszcze rozwodnionym mlekiem, jak radziła Bogdzia, a na wiosnę potraktuję magnolię i glebę wokół niej miedzianem. I jeszcze za radą Toszki sprawdzę ph ziemi.

Za pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
monteverde 17:28, 04 lis 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Agnieszko pozdrawiam moje magnolie rosną bardzo zdrowo, ale oprysk miedzianem jak spadną liście jest wskazany u Twojej ja swoje róże też nim potraktuję później jak zrobię wokół nich porządek bo grzyb zostaje w glebie, pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Napia 21:51, 04 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
monteverde napisał(a)
Agnieszko pozdrawiam moje magnolie rosną bardzo zdrowo, ale oprysk miedzianem jak spadną liście jest wskazany u Twojej ja swoje róże też nim potraktuję później jak zrobię wokół nich porządek bo grzyb zostaje w glebie, pozdrówka


Aniu, w sobotę opryskam mlekiem, a gdy spadną liście - miedzianem. Czy to jej jednak nie zaszkodzi?
O różach nie wiedzałam. Opryskuję je wiosną jeszcze w stanie bezlistnym, ale nie wiem, czy miedzian można zastosować i jesienią i wiosną.
Pozdrawiam, Aniu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Nallar 21:56, 04 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Agnieszko, masz gdzieś w pobliżu Obi? mają promocję cebul. Kupiłam dziś czosnki 7 szt. za 1,90
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Napia 22:06, 04 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Nallar napisał(a)
Agnieszko, masz gdzieś w pobliżu Obi? mają promocję cebul. Kupiłam dziś czosnki 7 szt. za 1,90

Ani Obi, ani Auchan słyszałam, że tam też promocje na cebulowe...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewkakonewka 23:30, 04 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Obejrzałam cały wątek A zdjęcia werandy to już rodzinnie nawet oglądaliśmy Podziwiam Cię za ogromną ilość kwiatów jednorocznych, jak Ty to ogarniasz wow zaznaczam sobie, bo będę podziwiač
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
anabuko1 08:55, 05 lis 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Domek na tle kaliny w jesiennych barwach pięknie wygląda
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rench 18:47, 05 lis 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Napia napisał(a)


Iwonko, dziękuję za pozdrowienia
Jesień u mnie pewnie piękna, ale gdy wracam do domu, niewiele już widać Po zmianie czasu, zmrok zapada tak strasznie szybko i w ogrodzie już nic, nic nie da się zrobić...
Zdjęcia z dzisiejszego popołudnia




Pięknie !
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies