Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

miskka 20:31, 16 kwi 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Mężuś zrobił mi drugi kompostownik!!! Też drewniany. Ale przepraszam z góry - nie mam jeszcze odwagi wrzucać zdjęć. Uważam, że nie mam się czym chwalić - widziałam w Ogrodowisku tyle przepięknych ogrodów, a mój to na razie jedynie próba ogrodu...
____________________
Dorotka 18:47, 24 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
A ja zapytam o kompost właśnie. Czy kompost można kupić gdzieś w workach??? Nie mam kompostownika a chciałabym kupić kompost dla roślinek.
Czym można zamienić kompost?
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Justyna_001 18:33, 27 kwi 2015

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 83
Mój mąż także zrobił mi kompostownik, taki z demobilu ale jest. Problem pojawił się dziś, mianowicie zaglądam co tam się dzieje a tam co? burdel!
W środku siedzi kilka dużych ślimaków i z milion malutkich do tego mnóstwo mrówek. I tutaj moje pytanie do znawców : czy mogę do kompostu wsypać coś na mrówki i na ślimaki bez szkody dla innych organizmów?
____________________
Ogródek Justyny
katiaxx 21:19, 27 kwi 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no dobra, zaczął się nowy sezon koszenia i otworzyłam mój kompostwnik, - zdjęłam warstwę z wierzchu a w środku takie coś: czy to jest kompost ? na zdjęciu wygląda na jaśniejsze - jest ciemniejsze ale to z pewnością nie czarnoziem. Zauważyłam że bardzo powoli rozkłada się słoma np. nie sieczkowana. Nie cuchnie, pachnie wilgotną ziemią,nie ma w nim żadnych dżdżownic, podsypywałam trochę bakterii, nie przesypywałam ziemią, zaczęłam go robić w sierpniu jakiś ponad miesiąc temu był przewalany, w ogóle dość często go przerzucałam, może to błąd ? kawałki z brzegów przesuszone kruszą cię pod naciskiem - to co z nich zostaje jest bardzo lekkie - reszta raczej poklejona bo mocno wczoraj padało.

Co robię źle ?

czy mogę takie coś podać roślinom ? Zdjęcia trochę przekłamują to wygląda jeszcze trochę inaczej.









____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
bdan 06:53, 28 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Moje kompostowniki


Justyna_001 08:26, 28 kwi 2015

Dołączył: 09 kwi 2015
Posty: 83
Ale piękne i jak dużo.
____________________
Ogródek Justyny
kasia 10:38, 28 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
miskka napisał(a)
Mężuś zrobił mi drugi kompostownik!!! Też drewniany. Ale przepraszam z góry - nie mam jeszcze odwagi wrzucać zdjęć. Uważam, że nie mam się czym chwalić - widziałam w Ogrodowisku tyle przepięknych ogrodów, a mój to na razie jedynie próba ogrodu...


pokaż ten kompostownik, on nie ma być piękny tylko ma spełniać określone funkcję. Poza tym nawet nowe i ładne z czasem tracą na urodzie. Moje też nie są już takie jak kiedyś.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
waldek727 01:58, 29 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Danusiu.
Piękne, funkcjonalne kompostowniki.
Jedynie co bym Ci polecił przed ich użytkowaniem, to pozaginać młoteczkiem wystające gwoździe i następnie zabezpieczyć przynajmniej wewnętrzną ich część lnianym olejem lub innym środkiem zabezpieczającym drewno przed wilgocią. Życzę Ci aby co roku wszystkie pojemniczki zapełniały się bogatą w minerały oraz w pożyteczne mikroorganizmy próchnicą kompostową.
Twoje roślinki zapewne już tupią nóżkami.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
bdan 06:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Wszystkie wkręty zostały obcięte, kompostowniki są już zaimpregnowane
ewa_k 07:56, 29 kwi 2015


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
A czy to "własna produkcja" czy kupione?
Jeżeli kupione możesz podać adres na priv?
____________________
Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies