Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

Monika76 17:26, 18 mar 2015


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Ewelinka super wyszedł ci ten projekt z Katalpami. Tuje sąsiada zostaw jako tło chyba że masz dużą działkę i możesz "nadszarpnąć" nieco terenu. Ja wczoraj posadziłam swoją pierwszą Katalpę NANA więc kibicuję i Tobie w tej kwestii. Wiśnie Umbry również rosną u mnie przed domem, i również "kocham"je milością wielką
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Efffa 17:45, 18 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Moniko!To prawda wiśnie mnie tez zachwycają bardzo, a z katalpami dziewczyny mnie trochę ostudziły, choć wg mnie piękne drzewko, ale jak juz pisłam napewno katalpy gdzieś na tyłach posadzę co by dziewczyny nie zauwazyły, ha ha
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
lindsay80 18:00, 18 mar 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ja też się zastanawiam, gdzie swoje katalpy upchnę... chyba też gdzieś pójdą na tyły
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 23:32, 18 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ty lindsay przynajmniej masz gdzie je upchać na takich areałach a ja musze sie główkować!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
nawigatorka 07:08, 24 mar 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Efffa napisał(a)
Moniko!To prawda wiśnie mnie tez zachwycają bardzo, a z katalpami dziewczyny mnie trochę ostudziły, choć wg mnie piękne drzewko, ale jak juz pisłam napewno katalpy gdzieś na tyłach posadzę co by dziewczyny nie zauwazyły, ha ha

Mi kiedyś też podobały się katalpy ale w niedalekim sąsiedztwie mam takie trzy,które już dawno.nie przypominają kul tylko takie "poziome jaja" ich korony juz się rosły i wcale nie widać ich kształtu.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Efffa 14:12, 24 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dzieki, zrezygnuje z tych katalp.Wymazałam, wykreśliłam!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Ludwika 14:09, 31 mar 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam,
jak idzie planowanie? Bo jeśli tak jak u mnie, to współczuję Też mam jakieś ogólne ramy, co bym chciała a co nie, ale jak przychodzi do konkretów i szczegółów to milion pomysłów i decyzji co chwile zmienianych ...

W kwestii nasadzeń nie pomogę, bo bym tylko mogła zaszkodzić ale jedyne co mi sie nasunęło, to że rzeczywiście nie warto sadzić takich problematycznych drzew, które przez którki tylko czas są ozdobne, na froncie domu. Może lepiej im poszukać miejsca gdzieś z tyłu, gdzie jak się będą na wiosnę ociągać, to nic się takiego nie stanie

Powodzenia życzę i pozdrawiam!
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
anna_p_k 10:16, 01 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Witam wśród główkujących co do ogórdka wsadzić, co z nim zdrobić, powodzenia , widziałam bukszpany więc bedę zaglądac pozdarwiam
____________________
Ogródowe-początki
Efffa 12:02, 01 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ludwika napisał(a)
Witam,
jak idzie planowanie? Bo jeśli tak jak u mnie, to współczuję Też mam jakieś ogólne ramy, co bym chciała a co nie, ale jak przychodzi do konkretów i szczegółów to milion pomysłów i decyzji co chwile zmienianych ...

W kwestii nasadzeń nie pomogę, bo bym tylko mogła zaszkodzić ale jedyne co mi sie nasunęło, to że rzeczywiście nie warto sadzić takich problematycznych drzew, które przez którki tylko czas są ozdobne, na froncie domu. Może lepiej im poszukać miejsca gdzieś z tyłu, gdzie jak się będą na wiosnę ociągać, to nic się takiego nie stanie

Powodzenia życzę i pozdrawiam!

Hej Ludwika, planowanie pełną parą, gorzej z wykonaniem, ale to z powodu tego ze chce najpierw uporzadkować wszystko dookoła, narazie robimy tarasy, jesden z płyt 40x40 a drugi z drewna modrzewiowego syberyjskiego,potem płot,wprawdzie narazie tylko jakis z siatki, byle by było ogrodzone i schludnie, a wywalić trzeba stary płot który ma chyba 50 lat, ale jak widać pogoda uniemożliwia to wszystko, tym bardziej ze to robimy własnymi siłami i wiadomo jak z czasem,a mam juz dość przesadzania, dlatego podchodzę do tego spokojnie,wiem juz co mi sie podoba a co nie, mam tylko problemy jak przechodzić z jednej rabaty na drugą, więc dalej sie uczę i podpatruję.
A z katalpy sie wyleczyłam na dobre , będą wiśnie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 12:04, 01 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
anna_p_k napisał(a)
Witam wśród główkujących co do ogórdka wsadzić, co z nim zdrobić, powodzenia , widziałam bukszpany więc bedę zaglądac pozdarwiam

Witam Cię Anna, bardzo mi miło bo u mnie taki bezruch, nie ma gdzie oka zawiesić.
A co do bukszpanów to własnie zamawiam szablon zeby je wykulkowac bo sama nie dam rady, zaraz biegnę do Ciebie! Bukszpanów chcę mieć duzo jak również cisów i traw.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies