Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odcienie zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Odcienie zieleni

KasiaWB 01:05, 07 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Efffa napisał(a)
Dziękuję Kasiu, jesteś kochana, że chciało Ci się wkleić inspirki dla mnie, zaraz idę czytać o platanach, a możesz uchylić rąbka tajemnicy jaką masz wizje z wiśniami u Ciebie w ogródku?


dzisiaj czas poświęcam na inspiracje ogrodowe z największą przyjemnością
Wiśnie wysoko szczepione (2,25-2,5) chcę posadzić wzdłuż ogrodzenia i mają zamykać główny ogródek w prostokącie ale biję się z myślami czy nie dać w 2 frontowych narożnikach czegoś wyższego, tylko nie wiem co by to mogło być - czy liściaste czy zimozielone... A może same wiśnie wystarczą... Hmm.... Może buki? a może świerki serbskie? a może coś innego...
Muszę przemyśleć
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Efffa 19:52, 07 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
To teraz Kasiu zaznaczam Twój wątek bo będzie się działo cudnie u Ciebie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Paulaa 09:37, 12 mar 2015

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Ewelina przyleciałam z rewizytą
Widzę że zaczynasz tworzyć swoje królestwo ja niestety za późno tu trafiłam i mega dużo błędów zrobiłam, ale co tam będziemy poprawiać do skutku dlatego zazdraszczam pustek i możliwości tworzenia od początku
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Efffa 09:43, 12 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie, Paula aż takich pustek nie mam, też musze dużo przesadzac, po prostu niektórych rabat nie pokazałm bo niema się czy chwalić, ja tez uważam ze za późno tu trafiłam! Ale tak jak mówisz "będziemy poprawiać do skutku"- podbudowało mnie to!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
jona 00:07, 15 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witaj Ewelino . Z planowaniem mam podobnie: tysiąc pomysłów i niepokój. Dobrze, że przychodzi zima, bo wtedy jest dużo czasu na wyklarowanie pomysłów. Z innymi porami roku gorzej, ponieważ często jak coś wymyślę, to chcę mieć już. A potem poprawiam błędy. W sumie błędy pokazują mi jasno czego chcę, a czego nie, co jest do przyjęcia, a co nie. Może więc nie są czymś najgorszym , chociaż nie zawsze czymś fajnym.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Efffa 00:15, 15 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witaj Jona, ale mi sie miło zrobiło po stwierdzeniu przez Ciebie ze błędy nie są czyms najgorszym bo właśnie myślałam na tym ile razy przesadzałam juz jodłę, ale zrobię to ,przesadzę ja znów, przynajmniej wiem ze tam nie pasowała! Tak w kółko poprawiam błedy, ale koniec z tym , mam juz plan i mi lzej!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Efffa 01:30, 15 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Tak się zastanawiam, czy sadzi sie wysokie trawy np. miskanty za rododendronami, czy raczej takie zestawienie to inne światy? Szukałam czy Danusia tak sadziła, ale nic nie znalazłam!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Karol99 09:25, 15 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie wiem jak to jest z tymi trawami, ale rh wymagają kwaśnego podłoża. Dlatego głównie przy nich sadzi się hortensje i inne kwaśnolubne
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Matylda 20:55, 15 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Ewelina w wątku "Rabaty z uzasadnieniem..." na str. 6 masz jakieś propozycje co do kompozycji traw i turzyc z Rh. Może coś Ci będzie odpowiadać.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 22:36, 15 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Dzięki Karol.
Dzięki Matylda, pomocny wątek jak dla mnie!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies