Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u stóp klasztoru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u stóp klasztoru

Mala_Mi 18:20, 26 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nornice czosnku na pewno nie jadają, ale też nieprawda, że je odstraszają.. Mam chciała mi pomóc w pozbyciu się nornic z działki.. posadziła kilka kilogramów czosnku.. po ząbku... czosnek piękny rósł wszędzie.. i korytarze nornic...... a z dziur nornic wybierałam po 2 wiadra uzbieranego dobra na zimę...
Czosnek i szachownic.. tego żadna nornic nie zje...
Alinko.. ja nie mam czosnku niedziwiedziego, ale mam dużo szczypioru i też tak wygląda... itak podoba mi sie jak kwitnie, że trzymam szczypior w ilościach do wykarmienia połowy miasta
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Moniika 18:52, 26 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
alinak napisał(a)
no to dziewczynki teraz czas na ooodpoczyyyynekkkk. idzie zima .
wpadłam po pracy do ogrodu jak poparzona , zmieniłam tylko buty na gumowce i kurtkę na polar i jazda . zasadziłam upolowane 10 czosnków gladiatorów , po całe 5 zł. nie zostawiłam w pudełku ani jednego .w końcu mnie też coś się trafia tanio .były do tej pory po 10 zł. ale pan już chryzantemki miał w ofercie i chciał się czosnków pozbyć . mam nadzieje na spektakularne kwitnienie . bo na wiosnę tego roku sterczały 4 szti bardzo mi sie spodobały
a czy ktoś się spotkał żeby nornice czosnek jadły ????


moje czosnki

GLADIATOR





KARATAWSKI




JADALNY




jest też czosnek wschodni i niedżwiedzi , ale fotka zaginęła w tajemniczych okolicznościach

Czosnek cudny!! Tez takich mam kilka i dokupilam w tym roku jeszcze kilka ale płaciłam za jedna cebulę 15 zł ... Oby nam pięknie wyrosły nornic nigdy nie miałam więc nie wiem czy lubią kw czy nie ..
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
MarekW 19:04, 26 paź 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Ja też posadziłem czosnki na rabacie niebieskiej zobaczymy efekty Alinko twoje piękne gratulacje
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
alinak 18:17, 27 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ale popełniłam gafę . tylko się nie śmiejcie , to wszystko przez to że tak późno buszuję po tym forum i jestem śpiąca .
wstawiłam fotki szczypiorku i jeszcze wam wmawiam że to czosnek jadalny ................................
.o mamo. chyba się przewrócę ze śmiechu .dobrze że Anka zauważyła . no nie idę dzisiaj wcześniej spać , bo wam opiszę cebule jako kaktusa
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 18:28, 27 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no - Moniko----- jak płaciłaś po 15 zł czosnki to ja rzeczywiście kupiłam okazyjnie ..traalalalal- po 5 zł .
ale u nas i tak były tańsze po 10 zł

Marek --czosnek na wiosnę jest naprawdę spektakularny w kwitnieniu

Ania ----dzięki że jesteś , ale wam wcisnęłam kit . no przecie to u mnie to też szczypiorek. chyba już spałam jak tą fotkę wgrałam. a daje głowę uciąć że wgrywałam czosnek wschodni - jadalny

Kasik - sadź czosnki , bo piękne na wiosnę

a dzisiaj temat czosnkowy w dalszym ciągu tylko te pochodzą z ogrodu botanicznego w Krakowie

















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
dajana 18:33, 27 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
asc napisał(a)
Nornice czosnku na pewno nie jadają, ale też nieprawda, że je odstraszają.. Mam chciała mi pomóc w pozbyciu się nornic z działki.. posadziła kilka kilogramów czosnku.. po ząbku... czosnek piękny rósł wszędzie.. i korytarze nornic...... a z dziur nornic wybierałam po 2 wiadra uzbieranego dobra na zimę...
Czosnek i szachownic.. tego żadna nornic nie zje...
Alinko.. ja nie mam czosnku niedziwiedziego, ale mam dużo szczypioru i też tak wygląda... itak podoba mi sie jak kwitnie, że trzymam szczypior w ilościach do wykarmienia połowy miasta


Kiedyś posadziłam koronę cesarską kilka szt. Miała odstraszać nornice Zapach miała brzydki ale kwiat był śliczny .
Każdego roku było jej mniej aż któregoś roku zniknęła Odkopałam z ciekawości ,ani śladu choćby jednej cebulki. Myślę ze nornice zjadły .Nornic też już nie mam ,,nawet jednej od dwóch lat Nie wiem gdzie się podziały .One chyba jak krety są ,kiedy nie mają co jeść idą dalej .Witaj Aniu ,,wybacz ze dopiero na końcu się z tobą witam .Mało piszę ale odwiedzam twój ogród ,cały czas go podziwiam i się uczę Pozdrowienia serdeczne posyłam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Urszulla 19:43, 28 paź 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Zgadzam się z tymi pięknymi czosnkami-ważne żeby było ich dużo. A te fotki z ogrodu botanicznego cudne, zwłaszcza ten żywopłot cisowy wpadł mi w oko.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
monteverde 21:45, 28 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
alinak napisał(a)
no - Moniko----- jak płaciłaś po 15 zł czosnki to ja rzeczywiście kupiłam okazyjnie ..traalalalal- po 5 zł .
ale u nas i tak były tańsze po 10 zł

Marek --czosnek na wiosnę jest naprawdę spektakularny w kwitnieniu

Ania ----dzięki że jesteś , ale wam wcisnęłam kit . no przecie to u mnie to też szczypiorek. chyba już spałam jak tą fotkę wgrałam. a daje głowę uciąć że wgrywałam czosnek wschodni - jadalny

Kasik - sadź czosnki , bo piękne na wiosnę

a dzisiaj temat czosnkowy w dalszym ciągu tylko te pochodzą z ogrodu botanicznego w Krakowie


















Alinko pięknie te czosnki wyglądają, a czym są podsadzone z czego jest też żywopłot z tuj?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
alinak 22:27, 28 paź 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Aniu - żywopłot z cisa a za nim tylko czosnki. to jest wąziutka rabata a żywopłot dość wysoki

Ulka 0 ja też się cisowym żywopłotem zachwyciłam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
monteverde 22:37, 28 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
też wsadziłam trochę w tym roku, ale przy tych to pryszcz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies