Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kubusiowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Kubusiowo

kaisog1 20:53, 25 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Heheheh Ja to sie tylko zastanawiam jak ta nasza gospodarka prosperuje jak my takich "fachowców" mamy w każdej branży.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ell 21:10, 25 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333

to moja hortensja, o której pisałam wcześniej, wydaje mi się, że przemarza co roku - może dlatego nie bardzo rośnie
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
monteverde 21:17, 25 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a dokarmiasz ją?Hortensja pnąca wymaga wilgotnej kwaśnej gleby i dobrze oświetlonych stanowisk.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 21:25, 25 maj 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
kaisog1 napisał(a)
Ooo potrzebuje porady.... Nie wiem co sadzić w jedno miejsce, chodzi o pnącze.... Pokaże najpierw miejsce....


Chodzi o ten fragment muru po prawej na dole. Chcę tam puścic coś co by kwitło w lecie i "puściło sie na balustrady od tarasu. Myślałam o clematisach lub różach... Przejrzałam troszke info o clematisach i nie znalazłam nic co by mi odpowiadało... w sensie takim, że ma dużeeee rosnąć i kwitnąć długo. Ach i jeszcze być w różowym bądź białym kolorze Może więc róże??? Ale jaką??? Poza tym jeżeli ma się piąć po poręczach czy to dobre wyjście????




Gosiu, my mamy nad morzem posadzony wiciokrzew, ten najbardziej popularny, rośnie jak szalony, w samym słońcu, pięknie pachnie. Ponieważ wchodził już na dach, został mocno potraktowany sekatorem i co? Następnego roku zaszalał jeszcze bardziej

Tu na zdjęciu, po lewej stronie, oddziela naszą część od sąsiadów. O...widzę że się jeszcze na fotkę mój M. załapał, podczas przygotowywania śniadania hihi.

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
ell 21:25, 25 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
w tym roku raz ją podsypałam - może rzeczywiście za mało
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
kaisog1 22:00, 25 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
hmmmm no to może faktycznie wiciokrzew..... ten zapach mnie kusi
Ela no nie ma co, marna ta hortensja faktycznie.... Ja bym dokarmiła jeszcze.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 22:02, 25 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Joanko a mocno ją obciepałaś?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 22:10, 27 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co do tych sytuacji to jest to aż żałosne. Nawet jak jadę po konkretną roślinę to w centrach to chyba ja wiem więcej od pracowników niż oni. Zdarzyło mi się tak kupując orlika, bo babka zapewniała mnie, że to na pewno ostróżki. Na targach też nie wiedzieli o co nam z Sylwią chodzi. Jednak jak kupuję u siebie na targu to są tam głównie byliny no i wiedzą co to za rośliny. Ale co do konkretnych odmian to niky mi ich nie powie. W Pisarzowicach za to pracownicy raczej wiedzieli o co mi chodzi no i doniczki mieli wszystkie podpisane.
Ale to mnie przeraża, że taki człowiek zwie się specjalistą a w głowie ma sieczkę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kaisog1 14:00, 30 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Wróciliśmy wczoraj z działki. No tęskno mi już było w drodze powrotnej za działka W ramach "oszczędzania się" przekopałam (M. też troszke pomógł) kawał górki przy płocie

Teraz oczywiście nie wiem jak ją zagospodarować Cos wymyślę Roboty jeszcze przy niej z porządkowaniem jest, no i został kawał to przekopania za drzewem i kawałeczek przed.

Jedliśmy też pierwszy obiad na tarasie (barierek jeszcze nie ma ale Kuba bardzo uważał, żeby nie podchodzic zbyt blisko konca)


Bylismy w u sąsiadów w sobotę. Połaziłam po ich ogrodzie i wiem co sie trzyma a co nie... Wiciokrzewy przemarzają ale pięknie odbijają, powojniki rosną jak szalone, hortensje lubią to miejsce, tawuły, berberysy, derenie, bukszpany, lilak meyera pięknie rośnie, kalina.... Generalnie nie mają za dużo bylin więc nie bardzo miałam się jak w tym temacie zorientować ale w sumie bilans wyszedł korzystnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
isia33 14:48, 30 maj 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Pierwszy obiad na nowym tarasie, zimne piwko i rodzinka, czego chcieć więcej. A, no tak, ogrodu pełnego roślin
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies